Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

20.1.

Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

Pardubické základní školy získají z prostředků Evropské unie a státního rozpočtu 35,3 miliony korun na zkvalitnění výuky. V loňském roce obdržely zálohy v celkové výši zhruba 20 milionů korun. Ve většině případů si díky projektu EU Peníze školám pořídí počítače nebo interaktivní tabule, budou moci podpořit vzdělávání svých pedagogů, organizačně a personálně upravit výuku tak, aby byla pro žáky atraktivnější a více rozvíjela jejich individuální schopnosti, zapojit do výuky asistenty pedagogů a poskytnout tím rovné podmínky vzdělávání všem dětem a podobně. „Peníze mohou být použity i na individualizaci výuky, což je vlastně dělení tříd na skupiny při různých předmětech. Učitelé musí v rámci tohoto projektu také tvořit digitální výukové materiály, které slouží k inovativní formě výuky,“ doplnila Ludmila Kozáková, ředitelka ZŠ Dubina, která projekt zahájila v září loňského roku. Do projektu, jehož cílem je zlepšení podmínek vzdělávání na českých základních školách, se přihlásilo všech 17 škol zřizovaných městem Pardubice. Drtivá většina již také v loňském roce obdržela 60 procent ze schválené podpory a projekt zahájila. Na realizaci mají 30 měsíců. Program Peníze školám byl vyhlášen v polovině roku 2010. K dispozici je v něm 4,5 miliardy korun a je určen všem základním školám s výjimkou pražských. Dotace pokryjí veškeré náklady na projekty jednotlivých škol. Z evropských strukturálních fondů je hrazeno 85 procent nákladů, zbývajících 15 procent ze státního rozpočtu. Školy mohou o podporu žádat do prosince letošního roku. Pardubických škol se to ale již netýká, neboť na své projekty vyčerpaly maximum.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

27.5.

O obor Obráběč kovů je zájem

V dalším programu semináře je Návrh koncepce psychiatrické péče v Pardubickém kraji, který představí Petr Hejzlar, zástupce primáře psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

Vzdělání celý článek
15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Vzdělání celý článek
2.4.

Univerzita Pardubice má od pondělí 1. dubna nového kvestora

Po 16 letech má Univerzita Pardubice nového kvestora.

Vzdělání celý článek
14.10.

Pardubice ocení úspěšné středoškoláky

Všechno jsou to mladí lidé, kteří nechtějí být průměrní, kteří dělají něco navíc.

Vzdělání celý článek
6.5.

Gymnázium v Králíkách převezme město

Této škole dramaticky ubývalo žáků a demografická křivka neposkytovala žádné optimistické výhledy.

Vzdělání celý článek
30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting