Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Ocitnout se na jeden den v kůži vysokoškoláka a podívat se, jak to na vysoké chodí a funguje? Takovou příležitost dostane skupina středoškoláků, kteří se přihlásili do nového zážitkového programu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. S jejími pedagogy i studenty se podívají „na skok“ přímo na fakultu a oproti svým vrstevníkům získají ve čtvrtek 6. dubna „náskok na vejšku“.
Jako první otestuje nový seznamovací program Fakulty ekonomicko-správní skupina 34 středoškoláků z gymnázií i obchodních akademií z Čáslavi, Žďáru nad Sázavou, Kolína, Dvora Králové nad Labem nebo ze Šumperka. Středoškoláci stráví na Fakultě ekonomicko-správní a v univerzitním kampusu v Pardubicích jeden celý den. Zavítají i na koleje a do menzy. 
„NÁ-SKOK NA VEJŠKU odstartujeme v 9 hodin. Aby byl pro středoškoláky co nejpřínosnější, rozdělíme je do dvou skupin, v nichž absolvují sérii přednášek a cvičení v našich posluchárnách. Během nich se potkají s našimi akademiky, s nimiž mohou prodiskutovat, co je zajímá. Jejich průvodci budou po celý den naši studenti, takže získají řadu informací nejen o studiu na naší fakultě. A aby měli kompletní představu o vysokoškolském životě, uvidí i koleje a vezmeme je na oběd je do naší menzy,“ popisuje za organizátory pozvání středoškoláků na fakultu Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní. Program NÁ-SKOK NA VEJŠKU připravila fakulta pro zájemce z řad středoškoláků letos poprvé.
Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.
Zažít život vysokoškoláka, aniž by jím student skutečně byl, vzbudila mezi středoškoláky velký zájem. O jiný termín projevila zájem další stovka středoškoláků, takže akci bude Fakulta ekonomicko-správní v průběhu dubna opakovat ještě dvakrát. 
„Na pozvání zareagovala i Obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí, ze které přijedou 3 třídy. Těm se víc hodil termín 19. dubna, takže pro ně připravujeme akci ještě jednou v trochu upravené podobě. Dalších 33 středoškoláků se přihlásilo ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, kteří dorazí následující den. I pro ně připravujeme speciální program – vzhledem k jejich zaměření především z oblasti informatiky,“ doplňuje k prvnímu ročníku akce nazvané Ná-skok na vejšku Ivana Veselá.
Akce je určená pro středoškoláky 3. a 4. ročníků. Její první běh se koná ve čtvrtek 6. dubna v posluchárně EB ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice. Program začíná v 9 hodin a středoškoláci se v pardubickém kampusu zdrží až do 15 hodin.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
28.8.

Pardubice: zateplování omezí provoz školek

Podle aktuálních informací si většina rodičů poradí sama a děti na týden umístí například k příbuzným.

Vzdělání celý článek
20.6.

V Pardubicích začínají absolventské promoce

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
18.12.

Slavnostní jmenování nových profesorů českých vysokých škol

Slavnostní ceremonie s předáním jmenovacích dekretů proběhne 18. prosince ve 13:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze. Slavnostní Jmenování nových profesorů českých vysokých škol - mezi nimi i dva noví profesoři Univerzity Pardubice

Vzdělání celý článek
21.12.

Žákům se v příštím roce poprvé otevře šestý ročník Montessori výuky

V Základní škole Pardubice-Polabiny I od nového školního roku poprvé otevřou šestý ročník zaměřený na výuku žáků formou Montessori metody. Navýšení kapacity školy, při níž v současné době funguje pouze první stupeň tohoto typu vzdělávání, radní města schválili na svém pondělním jednání.

Vzdělání celý článek
27.5.

Kdo bude nejlepší mladý chemik České republiky?

Mladí chemici ale nebudou jen soutěžit. „Pro odlehčení atmosféry jsme připravili přitažlivý doprovodný program v podobě vystoupení bublináře Matěje Kodeše. Ten kromě vlastní exhibice nabídne i praktický workshop a zvídavé zájemce zasvětí do svého umění. Proběhnou také exkurze v prostorách fakulty nebo ukázky efektních pokusů,“ přibližuje Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která celostátní kolo organizačně zajišťuje.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting