Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Ocitnout se na jeden den v kůži vysokoškoláka a podívat se, jak to na vysoké chodí a funguje? Takovou příležitost dostane skupina středoškoláků, kteří se přihlásili do nového zážitkového programu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. S jejími pedagogy i studenty se podívají „na skok“ přímo na fakultu a oproti svým vrstevníkům získají ve čtvrtek 6. dubna „náskok na vejšku“.
Jako první otestuje nový seznamovací program Fakulty ekonomicko-správní skupina 34 středoškoláků z gymnázií i obchodních akademií z Čáslavi, Žďáru nad Sázavou, Kolína, Dvora Králové nad Labem nebo ze Šumperka. Středoškoláci stráví na Fakultě ekonomicko-správní a v univerzitním kampusu v Pardubicích jeden celý den. Zavítají i na koleje a do menzy. 
„NÁ-SKOK NA VEJŠKU odstartujeme v 9 hodin. Aby byl pro středoškoláky co nejpřínosnější, rozdělíme je do dvou skupin, v nichž absolvují sérii přednášek a cvičení v našich posluchárnách. Během nich se potkají s našimi akademiky, s nimiž mohou prodiskutovat, co je zajímá. Jejich průvodci budou po celý den naši studenti, takže získají řadu informací nejen o studiu na naší fakultě. A aby měli kompletní představu o vysokoškolském životě, uvidí i koleje a vezmeme je na oběd je do naší menzy,“ popisuje za organizátory pozvání středoškoláků na fakultu Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní. Program NÁ-SKOK NA VEJŠKU připravila fakulta pro zájemce z řad středoškoláků letos poprvé.
Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.
Zažít život vysokoškoláka, aniž by jím student skutečně byl, vzbudila mezi středoškoláky velký zájem. O jiný termín projevila zájem další stovka středoškoláků, takže akci bude Fakulta ekonomicko-správní v průběhu dubna opakovat ještě dvakrát. 
„Na pozvání zareagovala i Obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí, ze které přijedou 3 třídy. Těm se víc hodil termín 19. dubna, takže pro ně připravujeme akci ještě jednou v trochu upravené podobě. Dalších 33 středoškoláků se přihlásilo ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, kteří dorazí následující den. I pro ně připravujeme speciální program – vzhledem k jejich zaměření především z oblasti informatiky,“ doplňuje k prvnímu ročníku akce nazvané Ná-skok na vejšku Ivana Veselá.
Akce je určená pro středoškoláky 3. a 4. ročníků. Její první běh se koná ve čtvrtek 6. dubna v posluchárně EB ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice. Program začíná v 9 hodin a středoškoláci se v pardubickém kampusu zdrží až do 15 hodin.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.4.

Přijímací zkoušky: Těžko na cvičišti, …

Je třeba připomenout, že nelze srovnávat bodové hranice potřebné pro přijetí na gymnázium a na odbornou školu.

Vzdělání celý článek
19.2.

Historicky první Američan studuje v Žamberku

O češtinu a Českou republiku jsem se začal zajímat už v USA, protože na naší škole jsem se často setkával s českými studenty.

Vzdělání celý článek
13.10.

Jednotné přijímačky opět s firmou SCIO

Ještě v říjnu se uskuteční pracovní schůzka s výchovnými poradci základních škol.

Vzdělání celý článek
3.4.

Celostátní studentská vědecká konference mladých historiků, aneb Písně žáků darebáků, na zámku v Pardubicích

V rámci konference budou uděleny dvě ceny, o kterých rozhodnou dvě nezávislé komise. První z nich je tradiční ocenění pojmenované podle slavného historika Josefa Šusty. Druhou cenu pak představuje ocenění netradiční, jež bude vyhlášeno pouze v tomto roce, a to zásluhou doc. Marie Mackové z pořádající Univerzity Pardubice. Tato speciální cena se soustředí na práce tematicky zaměřené na „dlouhé 19. století“ a představuje finanční odměnu pro vybrané soutěžící.

Vzdělání celý článek
21.2.

Do první třídy se v Pardubicích chystá přes 800 dětí

V Pardubicích přišlo počátkem února k zápisu 816 dětí, další čeká nástup do školy po ročním odkladu.

Vzdělání celý článek
2.11.

Péče o talentované žáky má pro společnost obrovský význam

V programu podpory talentovaných žáků 2011 bylo celkem přijato a projednáno 20 žádostí od 17 žadatelů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting