Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Ocitnout se na jeden den v kůži vysokoškoláka a podívat se, jak to na vysoké chodí a funguje? Takovou příležitost dostane skupina středoškoláků, kteří se přihlásili do nového zážitkového programu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. S jejími pedagogy i studenty se podívají „na skok“ přímo na fakultu a oproti svým vrstevníkům získají ve čtvrtek 6. dubna „náskok na vejšku“.
Jako první otestuje nový seznamovací program Fakulty ekonomicko-správní skupina 34 středoškoláků z gymnázií i obchodních akademií z Čáslavi, Žďáru nad Sázavou, Kolína, Dvora Králové nad Labem nebo ze Šumperka. Středoškoláci stráví na Fakultě ekonomicko-správní a v univerzitním kampusu v Pardubicích jeden celý den. Zavítají i na koleje a do menzy. 
„NÁ-SKOK NA VEJŠKU odstartujeme v 9 hodin. Aby byl pro středoškoláky co nejpřínosnější, rozdělíme je do dvou skupin, v nichž absolvují sérii přednášek a cvičení v našich posluchárnách. Během nich se potkají s našimi akademiky, s nimiž mohou prodiskutovat, co je zajímá. Jejich průvodci budou po celý den naši studenti, takže získají řadu informací nejen o studiu na naší fakultě. A aby měli kompletní představu o vysokoškolském životě, uvidí i koleje a vezmeme je na oběd je do naší menzy,“ popisuje za organizátory pozvání středoškoláků na fakultu Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní. Program NÁ-SKOK NA VEJŠKU připravila fakulta pro zájemce z řad středoškoláků letos poprvé.
Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.
Zažít život vysokoškoláka, aniž by jím student skutečně byl, vzbudila mezi středoškoláky velký zájem. O jiný termín projevila zájem další stovka středoškoláků, takže akci bude Fakulta ekonomicko-správní v průběhu dubna opakovat ještě dvakrát. 
„Na pozvání zareagovala i Obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí, ze které přijedou 3 třídy. Těm se víc hodil termín 19. dubna, takže pro ně připravujeme akci ještě jednou v trochu upravené podobě. Dalších 33 středoškoláků se přihlásilo ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, kteří dorazí následující den. I pro ně připravujeme speciální program – vzhledem k jejich zaměření především z oblasti informatiky,“ doplňuje k prvnímu ročníku akce nazvané Ná-skok na vejšku Ivana Veselá.
Akce je určená pro středoškoláky 3. a 4. ročníků. Její první běh se koná ve čtvrtek 6. dubna v posluchárně EB ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice. Program začíná v 9 hodin a středoškoláci se v pardubickém kampusu zdrží až do 15 hodin.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.2.

Před 15 lety se VŠCHT přejmenovala na Univerzitu Pardubice

Za posledních 15 let prošla univerzita nebývalým rozvojem studijních programů a pěstovaných věd.

Vzdělání celý článek
22.11.

Den otevřených dveří na Fakultě restaurování v Litomyšli

V 10:00 hodin budou mít v ateliéru výtvarné přípravy možnost se zájemci seznámit s variantami studia.

Vzdělání celý článek
15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.

Vzdělání celý článek
29.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

Do letošních 1. ročníků bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách se zapsalo 3 600 posluchačů.

Vzdělání celý článek
10.6.

Z TECHNOhrátek v Lanškrouně si poradci odváželi lžíce na boty, papírové bloky i ruce pomalované květinami

Pro dvě desítky účastníků, mezi nimiž nechyběly ani pracovnice Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, připravila SOŠ a SOU Lanškroun pět pracovišť, na nichž se v průběhu celého dopoledne detailně seznamovali s pěti obory – nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař. Po krátké instruktáži v podání žáků školy poté přišlo na řadu plnění stanovených úkolů, které tradičně bodovali učitelé odborného výcviku. A při těchto činnostech se většina pedagogů řádně zapotila.

Vzdělání celý článek
25.3.

Doktor Kilbride pohovoří o Keni

Doktor Philip L. Kilbride působí v letním semestru tohoto roku jako hostující pedagog na Katedře sociálních věd.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting