Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

7.4.

Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Ocitnout se na jeden den v kůži vysokoškoláka a podívat se, jak to na vysoké chodí a funguje? Takovou příležitost dostane skupina středoškoláků, kteří se přihlásili do nového zážitkového programu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. S jejími pedagogy i studenty se podívají „na skok“ přímo na fakultu a oproti svým vrstevníkům získají ve čtvrtek 6. dubna „náskok na vejšku“.
Jako první otestuje nový seznamovací program Fakulty ekonomicko-správní skupina 34 středoškoláků z gymnázií i obchodních akademií z Čáslavi, Žďáru nad Sázavou, Kolína, Dvora Králové nad Labem nebo ze Šumperka. Středoškoláci stráví na Fakultě ekonomicko-správní a v univerzitním kampusu v Pardubicích jeden celý den. Zavítají i na koleje a do menzy. 
„NÁ-SKOK NA VEJŠKU odstartujeme v 9 hodin. Aby byl pro středoškoláky co nejpřínosnější, rozdělíme je do dvou skupin, v nichž absolvují sérii přednášek a cvičení v našich posluchárnách. Během nich se potkají s našimi akademiky, s nimiž mohou prodiskutovat, co je zajímá. Jejich průvodci budou po celý den naši studenti, takže získají řadu informací nejen o studiu na naší fakultě. A aby měli kompletní představu o vysokoškolském životě, uvidí i koleje a vezmeme je na oběd je do naší menzy,“ popisuje za organizátory pozvání středoškoláků na fakultu Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní. Program NÁ-SKOK NA VEJŠKU připravila fakulta pro zájemce z řad středoškoláků letos poprvé.
Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.
Zažít život vysokoškoláka, aniž by jím student skutečně byl, vzbudila mezi středoškoláky velký zájem. O jiný termín projevila zájem další stovka středoškoláků, takže akci bude Fakulta ekonomicko-správní v průběhu dubna opakovat ještě dvakrát. 
„Na pozvání zareagovala i Obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí, ze které přijedou 3 třídy. Těm se víc hodil termín 19. dubna, takže pro ně připravujeme akci ještě jednou v trochu upravené podobě. Dalších 33 středoškoláků se přihlásilo ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, kteří dorazí následující den. I pro ně připravujeme speciální program – vzhledem k jejich zaměření především z oblasti informatiky,“ doplňuje k prvnímu ročníku akce nazvané Ná-skok na vejšku Ivana Veselá.
Akce je určená pro středoškoláky 3. a 4. ročníků. Její první běh se koná ve čtvrtek 6. dubna v posluchárně EB ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice. Program začíná v 9 hodin a středoškoláci se v pardubickém kampusu zdrží až do 15 hodin.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.1.

Zasedala komora techniků a inženýrů z Pardubického kraje

Hejtman Radko Martínek ukázal na příkladu optimalizace školství, jak se posiluje technické vzdělávání.

Vzdělání celý článek
11.2.

Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěžilo 300 středoškoláků

O to, kdo je letos nejlepší a nejrychlejší v řešení chemických úloh, se dnes na Fakultě chemickotechnologické Univerzity Pardubice (UPa) utkalo přes 300 středoškoláků. Čtvrtý ročník soutěže Chemiklání přilákal 63 týmů z České republiky i ze Slovenska. Zájem o chemii, znalost prvků, vzorců, názvosloví i chemických reakcí.

Vzdělání celý článek
2.10.

Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.

Technický blok odstartuje výuku v úterý 6. října a až do Vánoc bude každé úterý od 11 do 14:30 v učebně P11 na DFJP seznamovat posluchače se zajímavostmi z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky a energetiky.

Vzdělání celý článek
7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.

Vzdělání celý článek
10.10.

Akademický senát Univerzity Pardubice bude volit kandidáta na funkci rektora.

Úkolem Akademického senátu Univerzity Pardubice je tedy podle vysokoškolského zákona provést volbu kandidáta na funkci rektora a předložit návrh Univerzity Pardubice ministru školství, mládeže a tělovýchovy ČR, a to do 1. listopadu 2013.

Vzdělání celý článek
28.2.

K zápisu přišlo přes tisíc předškoláků

Druhou nejpreferovanější ZŠ byla při letošním zápisu ZŠ v ulici Npor. Eliáše v Polabinách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting