Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají tento týden v Divadle 29 v centru Pardubic hned dvě studentské konference.

10.5.

Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice pořádají tento týden v Divadle 29 v centru Pardubic hned dvě studentské konference.


Studenti dvou kateder Fakulty filozofické Univerzity Pardubice se v tomto týdnu potkají v pardubickém Divadle 29 na dvou studentských konferencích. V úterý 10. května se představí studenti katedry sociálních věd na tradiční konferenci SOCIOCON a o den později ve středu 11. května je vystřídají studenti katedry filozofie s konferencí THINK! Studenti, vyučující a hosté budou společně prezentovat a diskutovat výsledky svých prací a projektů, terénních výzkumů, ale i filmů a publikací.


Letošní ročník konference SOCIOCON, která se uskuteční v úterý 10. května, má název „Identity v pohybu“.
„Sociocon informuje v hutné, jednodenní zkratce o celoročním dění na katedře sociálních věd,“ uvedl koordinátor konference Tomáš Samek z pořádající katedry a pokračuje: „Týká se především toho, jak žijeme a jak se profilujeme v dynamickém světě. Příspěvky se zaměřují na aktuální témata a jsou rozdělené do čtyř bloků. Představí problematiku vylučování v médiích či ve školství, národotvornou dynamiku na Taiwanu, kabylskou migraci, pohyblivost skupinových sebeprezentací u Irokézů a mnoho dalších témat. Z programového rámce se nevymykají ani absolventské filmy, které zde letos mají premiéru. Se svými příspěvky vystoupí sedm interních vyučujících katedry, dva nadaní studenti a dva speciální hosté.“


Na Katedře sociálních věd Fakulty filozofické UPa vyučují sociální a kulturní antropologii v bakalářském i magisterském stupni. Poprvé bude možné studovat v magisterském studiu i specializaci „vizuální antropologie“. Studentská konference je mimo jiné i skvělá příležitost pro každého, kdo přemýšlí o studiu na pardubické Fakultě filozofické.


O den později, ve středu 11. května, se do prostor Klubu 29 nastěhují studenti Katedry filozofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Pořádají tu druhý ročník konference THINK!, která umožňuje studentům humanitních oborů prezentovat rozmanitá témata, otevřít nové perspektivy a zprostředkovat mezioborový dialog. Setkaní účastníkům poskytne nejenom vzájemnou inspiraci, ale také příležitost k reflexi své dosavadní práce. Konference je ryze studentská, záštitu nad ní převzal vedoucí Katedry filozofie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Hejduk, Ph.D.


„Na konferenci zazní deset příspěvků. Jejich autoři mají na prezentaci vymezených 15 minut, ve kterých musí stihnout vše říci. Posluchači se tak seznámí například s analýzou znalosti, zjistí, jaké vlastnosti mají neexistující objekty, jak vypadá cestování dětí a mládeže, co je scientismus nebo na co věda nedokáže odpovědět. Čekají na ně ale i další zajímavá témata. Co nebude řečeno, zodpoví se během krátké diskuse následující po každém příspěvku,“ popisuje program jednodenní konference jedna z organizátorek z řad studentů Mgr. Pavlína Stoupová, která studuje doktorský program na pořádající katedře filozofie.


V odpolední části konference budou předány ceny výhercům soutěže o nejlepší esej pro nadané studenty středních škol a gymnázií, kterou katedra filozofie vypsala letos podruhé. Studentů se do soutěže přihlásilo 19 a vybírali z pěti různých témat, v nichž se snažili zamyslet nad nejrůznějšími odpověďmi, a to co nejoriginálněji, kreativně a celistvým způsobem. Výsledky nejlepších esejí byly přitom velmi vyrovnané.


Obě studentské konference jsou jednodenní a konají se v prostorách Divadla 29 v ulici Svaté Anežky České v Pardubicích. SOCIOCON se koná v úterý 10. května – začíná v 10 hodin a program je připraven až do půl osmé večer. Celou akci zakončí večerní divadelní představení studentů a hudba v Klubu 29.


Konference THINK! se uskuteční následující den ve středu 11. května, začátek programu je naplánován na 9:30 hodin a konec krátce po 17. hodině.


Vstup na konference je po oba dny volný a veřejnost vítána.


Více informací o Socioconu naleznete na webových stránkách www.sociocon.cz nebo na facebookové stránce Sociocon (https://www.facebook.com/SOCIOCON/).

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.11.

Rozvoj středních škol nebo nová budova záchranky. Kraj připravuje v Holicích řadu projektů

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro nový povrch dráhy. Rovněž bylo nutné řešit odvodnění atletické plochy. Vyhovělo se také požadavku gymnázia na prodloužení atletické dráhy o tři metry.

Vzdělání celý článek
13.12.

Kampaň na podporu sebevzdělávání byla úspěšná

Mediální kampaň na podporu celoživotního vzdělávání měla velmi pozitivní ohlas.

Vzdělání celý článek
15.5.

Seminář o šíření vln a vlivu ionosféry na Univerzitě Pardubice

Na seminář je zaregistrováno 15 účastníků jak z domácí univerzity, tak i odborníci z výzkumných ústavů a vysokých škol, i několika českých společností, které se zabývají vývojem radarů, antén a mikrovlnných komponent (např. vyhlášené pardubické společnosti ERA, Eldis, Retia, T-CZ atd.).

Vzdělání celý článek
8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy.

Vzdělání celý článek
15.5.

Dnes začíná studentská konference „Sociocon 2013“ v Pardubicích

Účast na Socioconu může být užitečná všem, kteří uvažují o studiu oboru Sociální antropologie, nebo pro zástupce institucí, kteří hledají vhodné spolupracovníky, praktikanty a dobrovolníky.

Vzdělání celý článek
15.11.

V Žamberku se budou od příštího roku nově učit klempíři. Úspěšná spolupráce s Bühlerem pokračuje

„Zaměření oboru je v regionu jedinečné a vhodně doplňuje současnou nabídku školy o další strojírenský obor, který bude mít vysokou uplatnitelnost absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting