Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

V pondělí 11. února zahájí letní semestr v Regiocentru Nový pivovar v Hradci Králové přes 700 studentů katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Studenti hradecké univerzity začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily – možná příznačně – pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy. „Velice nás těší, že hradecká univerzita se rozhodla využít nové možnosti pivovaru. Naši univerzitní sousedé vnesou oživení do blízkosti krajského úřadu, který působí spíše přísným dojmem. Navíc oprava objektů univerzity je podle mého názoru velice zdařilá,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Univerzita v pivovaru využije plochu necelých dvou a půl kilometru čtverečních. Katedra výtvarné kultury, která dosud působila na několika místech v krajském městě, v současné době nabízí celkem čtyři typy studia. Kromě tradičních učitelských oborů, zaměřených na přípravu učitelů výtvarné výchovy pro oba stupně základní školy a pro školu střední, vzdělává katedra studenty také v ryze uměleckém oboru Grafická tvorba – multimédia. „V tomto nově otevřeném oboru se studenti učí zvládnut nové zobrazovací techniky takzvaných chladných médií, jako jsou digitální fotografie, počítačová grafika, 3D, video a práce na webu,“ uvedl kancléř Univerzity Hradec Králové Ondřej Tikovský. Další dva ryze umělecké obory, Textilní tvorba a Uměleckořemeslné textilní disciplíny, garantuje Katedra textilní tvorby, která sice přímo v pivovaru nesídlí, avšak nové prostory bude rovněž částečně využívat. Univerzitní objekt v pivovaru bude sloužit rovněž k teoretické výuce dalších oborů Pedagogické fakulty. Univerzita Hradec Králové již také připravuje využití prostor ke konferenčním aktivitám: v září roku 2008 se tak v Regiocentru uskuteční celostátní konference o public relations českých a slovenských vysokých škol.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS

Vzdělání celý článek
15.10.

Dvě fakulty Univerzity Pardubice volí nového děkana

Profesor Vorel je dosavadním proděkanem fakulty pro vědu a vývoj a předním odborníkem na české a evropské dějiny.

Vzdělání celý článek
25.4.

Povídáním o pražskému orloji pokračuje cyklus přednášek na Univerzitě Pardubice

Unikátní technická památka, která denně přitahuje pozornost tisíců návštěvníků Prahy, vznikla před více než šesti stoletími a je mimořádnou ukázkou lidského génia a řemeslné dovednosti na počátku 15. století.

Vzdělání celý článek
3.6.

Univerzita Pardubice pořádá mezinárodní seminář zaměřený mezinárodní spolupráci v oblasti studentských mobilit „International Staff Week 2015“

V průběhu pětidenního mezinárodního semináře ISW2015, který se tento týden koná na Univerzitě Pardubice, budou diskutovat a sdílet zkušenosti z této oblasti dvě desítky vysokoškolských pracovníků z 8 zahraničních univerzit a 5 různých zemí včetně tuzemských vysokých škol, kteří mají na své univerzitě na starosti problematiku zahraničních mobilit.

Vzdělání celý článek
7.10.

Univerzita Pardubice na veletrzích

Informace k celoživotnímu vzdělávání Univerzity Pardubice naleznou zájemci na jejích webových stránkách www.uni-pardubice.cz

Vzdělání celý článek
19.3.

Fakulta zdravotnických studií je důležitým partnerem nemocnic

Účastníci schůzky se informovali o možnostech partnerství při získávání českých či evropských grantů pro výzkum a vzdělávání.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting