Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

V pondělí 11. února zahájí letní semestr v Regiocentru Nový pivovar v Hradci Králové přes 700 studentů katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Studenti hradecké univerzity začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily – možná příznačně – pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy. „Velice nás těší, že hradecká univerzita se rozhodla využít nové možnosti pivovaru. Naši univerzitní sousedé vnesou oživení do blízkosti krajského úřadu, který působí spíše přísným dojmem. Navíc oprava objektů univerzity je podle mého názoru velice zdařilá,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Univerzita v pivovaru využije plochu necelých dvou a půl kilometru čtverečních. Katedra výtvarné kultury, která dosud působila na několika místech v krajském městě, v současné době nabízí celkem čtyři typy studia. Kromě tradičních učitelských oborů, zaměřených na přípravu učitelů výtvarné výchovy pro oba stupně základní školy a pro školu střední, vzdělává katedra studenty také v ryze uměleckém oboru Grafická tvorba – multimédia. „V tomto nově otevřeném oboru se studenti učí zvládnut nové zobrazovací techniky takzvaných chladných médií, jako jsou digitální fotografie, počítačová grafika, 3D, video a práce na webu,“ uvedl kancléř Univerzity Hradec Králové Ondřej Tikovský. Další dva ryze umělecké obory, Textilní tvorba a Uměleckořemeslné textilní disciplíny, garantuje Katedra textilní tvorby, která sice přímo v pivovaru nesídlí, avšak nové prostory bude rovněž částečně využívat. Univerzitní objekt v pivovaru bude sloužit rovněž k teoretické výuce dalších oborů Pedagogické fakulty. Univerzita Hradec Králové již také připravuje využití prostor ke konferenčním aktivitám: v září roku 2008 se tak v Regiocentru uskuteční celostátní konference o public relations českých a slovenských vysokých škol.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
1.10.

Univerzita Pardubice zahajuje akademický rok účastí na prezentaci Pardubického kraje v Bruselu

Dopolední univerzitní část doplňuje speciální interaktivní workshop Fakulty restaurování, která seznámí přítomné s využitím nanomateriálů pro konzervaci nástěnné malby historických omítek a uměleckých děl z kamene a s využitím románského cementu při obnově historických fasád.

Vzdělání celý článek
30.6.

Vrcholí promoce na pardubické Univerzitě

Nejúspěšnějším absolventům tradičně uděluje rektor pardubické univerzity Studentskou cenu I. a II. stupně.

Vzdělání celý článek
8.6.

Kroutil: vzdělání další generace pekařů je důležité

Jsme prvním krajem, kde byla podepsána sektorová dohoda v oblasti středoškolského potravinářského vzdělávání.

Vzdělání celý článek
12.3.

Železničářská tradice v České Třebové pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci

„Student, který absolvuje výběrové řízení a podepíše s Českými drahami smlouvu, získá v rámci programu například příspěvek na studium, na ubytování v domově mládeže, jednorázový roční příspěvek na učební pomůcky či jízdné vlakem zdarma díky aplikaci Železniční průkazka na In Kartě,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Vzdělání celý článek
27.11.

Historička Milena Lenderová z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice převezme letošní cenu ministra školství za vědecký přínos

Od roku 1990 získala prostor pro vlastní vědeckou práci a působila na univerzitách v Pardubicích a krátce také v Českých Budějovicích. V letech 2001 až 2007 byla první děkankou Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Profesorkou pro obor české dějiny byla jmenována v roce 2001. V současné době působí na Ústavu historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting