Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

8.2.

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

Studenti vystřídají v Regiocentru pivovarskou mladinu

V pondělí 11. února zahájí letní semestr v Regiocentru Nový pivovar v Hradci Králové přes 700 studentů katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Studenti hradecké univerzity začnou využívat prostory, které v pivovaru dříve sloužily – možná příznačně – pro chlazení mladiny a jako ležácké sklepy. „Velice nás těší, že hradecká univerzita se rozhodla využít nové možnosti pivovaru. Naši univerzitní sousedé vnesou oživení do blízkosti krajského úřadu, který působí spíše přísným dojmem. Navíc oprava objektů univerzity je podle mého názoru velice zdařilá,“ řekl královéhradecký hejtman Pavel Bradík. Univerzita v pivovaru využije plochu necelých dvou a půl kilometru čtverečních. Katedra výtvarné kultury, která dosud působila na několika místech v krajském městě, v současné době nabízí celkem čtyři typy studia. Kromě tradičních učitelských oborů, zaměřených na přípravu učitelů výtvarné výchovy pro oba stupně základní školy a pro školu střední, vzdělává katedra studenty také v ryze uměleckém oboru Grafická tvorba – multimédia. „V tomto nově otevřeném oboru se studenti učí zvládnut nové zobrazovací techniky takzvaných chladných médií, jako jsou digitální fotografie, počítačová grafika, 3D, video a práce na webu,“ uvedl kancléř Univerzity Hradec Králové Ondřej Tikovský. Další dva ryze umělecké obory, Textilní tvorba a Uměleckořemeslné textilní disciplíny, garantuje Katedra textilní tvorby, která sice přímo v pivovaru nesídlí, avšak nové prostory bude rovněž částečně využívat. Univerzitní objekt v pivovaru bude sloužit rovněž k teoretické výuce dalších oborů Pedagogické fakulty. Univerzita Hradec Králové již také připravuje využití prostor ke konferenčním aktivitám: v září roku 2008 se tak v Regiocentru uskuteční celostátní konference o public relations českých a slovenských vysokých škol.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.2.

Kraj podpoří netradiční integraci handicapovaných dětí

Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun pro město Bystré.

Vzdělání celý článek
9.4.

Mezinárodní konference o energetických materiálech na Univerzitě Pardubice

„Tuto mezinárodní odbornou akci pořádáme tradičně již mnoho let, letos již 17. rokem,“ říká prof. Svatopluk Zeman a dodává: „Navíc tentokrát v roce 20. výročí přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické, na níž původně naše katedra vznikla, na Univerzitu Pardubice.“

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
26.6.

Letošní absolventi zakončují studium na Univerzitě Pardubice slavnostními promocemi a dostávají vysokoškolské diplomy

Vysokoškolský diplom dostává 216 úspěšných absolventů FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ: - v pondělí 26. června při bakalářské sponzi 126 absolventů bakalářských studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management a Systémové inženýrství a informatika.

Vzdělání celý článek
1.10.

Univerzita Pardubice zahajuje akademický rok účastí na prezentaci Pardubického kraje v Bruselu

Dopolední univerzitní část doplňuje speciální interaktivní workshop Fakulty restaurování, která seznámí přítomné s využitím nanomateriálů pro konzervaci nástěnné malby historických omítek a uměleckých děl z kamene a s využitím románského cementu při obnově historických fasád.

Vzdělání celý článek
12.11.

Děti soutěžily v logických úlohách

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting