Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

4.3.

Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

Chrudim – Radikální proměna sklepení se uskutečnila na Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi. Podmáčené a plesnivé sklepy se proměnily v prostory, které je možné využívat zejména jako šatny či posilovnu. Investici za více než pět milion korun si přijeli prohlédnout Bohumil Bernášek, radní pro školství a Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví.
„Investice do suterénu do zdravotní školy byla více než nutná. Odvlhčení prostor stálo 5,1 milionů korun. Jejich vybavení následně 472 tisíc korun,“ sdělil Bohumil Bernášek.
V rámci realizace bylo provedeno napojení jednotlivých částí stávajících dešťových svodů do kanalizace. Následovala izolace obvodových zdí s doplněním drenáží kolem objektu. Podlaha byla pokryta dodatečnou stěrkovou hydroizolací, která navazuje na hydroizolaci vnitřních stěn. Vnitřní stěny byly opatřeny sanační omítkou v několika vrstvách.
 „Kvalitní zázemí školských zdravotnických zařízení je předpokladem pro atraktivitu i kvalitu tohoto studia. V Chrudimi to dokazují i stoupající čísla v počtech žáků. V letošním roce jich zde studuje 245 v osmi třídách, v prvním ročníku nově nejvíce právě v oboru praktická sestra. Obdobně pozitivní trend v posledních dvou letech nyní vykazují všechny čtyři zdravotnické školy v našem kraji. Jsem rád, že náborový projekt Zdravohrátky funguje. Meziročně vyšší počty hotových absolventů se však projeví v praxi až tak po dvou třech letech,“ řekl Ladislav Valtr.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.2.

Science café, aneb na slovíčko s vědcem

Klub 29, Pardubice – úterý 26. února, začátek v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
8.10.

Mladí řidiči budou trénovat na Univerzitě Pardubice

Rádi bychom vás pozvali na akci Dny dopravní bezpečnosti mladých řidičů v Pardubicích, jejímž partnerem je i Univerzita Pardubice.

Vzdělání celý článek
10.12.

Školám hrozí existenční potíže, zachrání je splynutí

„Nemůžeme v této situaci zůstat nečinní,“ říká náměstkyně Jana Pernicová. „V příštím roce budeme mít od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o 33 milionů korun méně na platy učitelů a zaměstnanců škol. Chceme předejít neřízenému zániku škol a zachovat přitom potřebné obory, o jejichž absolventy je na trhu práce největší zájem,“ dodává.

Vzdělání celý článek
14.10.

Pardubice ocení úspěšné středoškoláky

Všechno jsou to mladí lidé, kteří nechtějí být průměrní, kteří dělají něco navíc.

Vzdělání celý článek
6.11.

Univerzita Pardubice se účastní XX. ročníku veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2013

Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting