TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

15.9.

TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

 Po tříměsíční přestávce opět startují TECHNOhrátky. Projekt od května 2013 seznámil zábavnou formou už 3 517 žáků základních škol z celého Pardubického kraje se šesti desítkami technických a odborných profesí vyučovaných vybranými středními školami. Svůj letošní podzimní program zahájí ve středu 16. září ve Střední průmyslové škole stavební Pardubice.


Téměř 140 školáků z 8. a 9. tříd sedmi základních škol z Chrudimska, Pardubicka a Svitavska bude tentokrát poznávat tradičně aktivní a soutěžní formou učební i maturitní stavební obory, které tato průmyslovka nabízí. „Stavebnictví v současné době prožívá velký boom a je to opět nesmírně perspektivní odvětví regionálního průmyslu. Věřím, že jsme společně s organizátory TECHNOhrátek přichystali takové činnosti, které školáky nejen zaujmou, ale také přitáhnou k těmto profesím,“ přeje si Renata Petružálková, ředitelka SPŠ stavební Pardubice.


Na žáky čeká důkladná seznamka s obory malíř, zedník a obkladač, umělecký kovář a zámečník, tesař, truhlář a technik dřevařské výroby či pozemní stavby a architektura. „Aktivity budou velice pestré. V rámci manuálních soutěží si například vyzkoušejí rozmývání voskových barev, suché zdění z cvičných cihel, kování špice nebo zhotovení jednoduchého tesařského spoje,“ popisuje program Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.


Dětské návštěvníky přijdou na úvod akce pozdravit také významní hosté – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, a protože tato stavební průmyslovka má sídlo v Rybitví, tak i starosta města Radim Voltr.


„Pro všechny navíc připravujeme i jedno milé setkání. Jako čestný host se těchto TECHNOhrátek zúčastní také česká hokejová legenda – dvojnásobný mistr světa, stříbrný olympijský medailista a dlouholetý útočník Tesly Pardubice Bohuslav Šťastný. Ten navštěvoval tuto školu v letech 1964 – 1967 jako žák oboru stavební materiály a dodnes je jejím nejznámějším absolventem,“ říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.


Program v Rybitví budou mít nabitý rovněž organizátoři TECHNOhrátek. Kromě samotné akce je čeká i hodnotící tisková konference, na níž seznámí s dosavadními výsledky a statistikami projektu zástupce médií.

Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

29.9.

V Dobrušce se vyučuje opravdu moderně

To není utopie ale scéna, kterou nyní můžete běžně zažít v obou dobrušských středních školách.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích

Zmírnit zahraničním studentům stres spojený s příjezdovými povinnostmi má tzv. orientation week (orientační týden), během něhož studenti poznají místo, kam přijeli za studiem a kde stráví několik měsíců svého života. Od pondělí do pátku na zahraniční pardubické nováčky čekala řada aktivit, organizované prohlídky univerzitního kampusu i města, informace vztahující se ke studiu, řada seznamovacích aktivit i úvodní hodiny češtiny.

Vzdělání celý článek
13.3.

Průvodce kariérovým poradenstvím

Publikaci Průvodce kariérovým poradenstvím pro základní školy vydal Pardubický kraj jako pomůcku pro výchovné pracovníky.

Vzdělání celý článek
5.3.

Dopravní fakultu opouštějí další absolventi

V pátek 7. března se uskuteční na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice slavnostní sponze a promoce

Vzdělání celý článek
20.12.

Mladí chemici se utkali o postup do finále

Snažili jsme se mladé chemiky motivovat cenami nejen symbolickými, ale skutečně hodnotnými.

Vzdělání celý článek
10.12.

Školám hrozí existenční potíže, zachrání je splynutí

„Nemůžeme v této situaci zůstat nečinní,“ říká náměstkyně Jana Pernicová. „V příštím roce budeme mít od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o 33 milionů korun méně na platy učitelů a zaměstnanců škol. Chceme předejít neřízenému zániku škol a zachovat přitom potřebné obory, o jejichž absolventy je na trhu práce největší zájem,“ dodává.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting