Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

7.4.

Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

Thomas Graumann pobyl mezi žáky pardubických škol

Ve dnech 29. a 30. března se na Střední odborné škole elektrotechnické a strojní a Středním odborném učilišti v Pardubicích uskutečnila přednáška Thomase Graumanna s názvem Dvakrát zachráněné dítě.   Pan Thomas Graumann je jedním ze 669 českých židovských dětí, zachráněných v roce 1939 sirem Nicholasem Wintonem. Svoji vděčnost za záchranu vyjadřuje celý život tím, že se věnuje charitativní práci pro potřebné, osvětové práci a vzdělávání mládeže. Přednášky se zúčastnilo přibližně 450 studentů a žáků středních i základních škol Pardubického kraje a její součástí byla rovněž ukázka z filmu Síla lidskosti. Zástupci nejmladší generace také měli možnost položit přednášejícímu své dotazy.   Slova Thomase Graumanna měla velmi emotivní ůčinek a byla ze strany žáků i pedagogů přijata velmi pozitivně. Učitelé přivítali možnost doplnit si rozsah svojí školní výuky i tímto typem programu. Programem, který žáky seznámil zážitkovou formou s tematikou holocaustu a s událostmi, které se v Evropě udály během 2. světové války. Školy, které ještě neměly příležitost se přednášky zúčastnit, budou mít opět tuto šanci, a to ve středu 28. a čtvrtek 29. dubna, kdy se setkání s panem Thomasem Graumannem uskuteční znovu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.1.

Zasedala komora techniků a inženýrů z Pardubického kraje

Hejtman Radko Martínek ukázal na příkladu optimalizace školství, jak se posiluje technické vzdělávání.

Vzdělání celý článek
12.3.

Železničářská tradice v České Třebové pokračuje. Šest milionů pomůže rekonstrukci učeben a provázání s dopravci

„Student, který absolvuje výběrové řízení a podepíše s Českými drahami smlouvu, získá v rámci programu například příspěvek na studium, na ubytování v domově mládeže, jednorázový roční příspěvek na učební pomůcky či jízdné vlakem zdarma díky aplikaci Železniční průkazka na In Kartě,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Vzdělání celý článek
3.7.

Další letošní úspěšní absolventi opouštějí Univerzitu Pardubice

Všichni absolventi Univerzity Pardubice získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek k diplomu, tzv. Diploma Supplement. Dodatek tak vhodně doplňuje základní doklady o kvalifikaci a slouží zaměstnavateli nebo jiné vysoké škole v zahraničí jako podrobnější informace o realizovaném studiu a dosaženém vzdělání. I proto je dodatek k diplomu vydáván dvojjazyčně, a to v českém a zároveň v anglickém jazyce.

Vzdělání celý článek
18.2.

TECHNOhrátky absolvovaly „pánskou jízdu“ mezi pardubickými plynaři

Na školáky čekalo v dílnách šest stanovišť, v nichž pronikali zábavnou, hravou a soutěžní formou do tajů oborů instalatér, kominík, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a mechanik plynových zařízení. Organizátoři projektu s vedením školy pro ně připravili zajímavé aktivity, jejichž součástí byla například výroba píšťalky s logem TECHNOhrátek.

Vzdělání celý článek
12.8.

Město letos investuje do svých škol 100 milionů

Za celý rok 2011 investuje město do školských zařízení z rozpočtu zhruba 100 milionů.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting