Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

15.4.

Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

V pondělí 18. dubna začíná v čínském Macau mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge. Své zastoupení tu bude mít i Česká republika. Reprezentovat ji bude trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, která v březnu vyhrála národní kolo.

O mezinárodním vítězi manažerské soutěže světa v řízení virtuálních firem Global Management Challenge rozhodne třídenní klání, které potrvá od pondělí 18. dubna do středy 20. dubna. Jedná se již o 33. mezinárodní finále a Macao ho hostí již popáté.

V konkurenci téměř třiceti zemí bude o vítězství bojovat také český tým Answer 42, který tvoří trojice studentů Fakulty ekonomicko-správní, a to Ing. Lucie Jelínková, Ing. Lukáš Kruml a Bc. Michal Vilímek. V mezinárodním finále se potkají například s týmy z Brazílie, Estonska, Francie, Indie, Nigérie, Ruska, Spojených arabských emirátů a dalších zemí. Každou z nich přitom reprezentuje jeden vítězný tým, který vzešel z národního finále jednotlivých zemí.

„Jsme velmi rádi, že o vítězství v této prestižní mezinárodní soutěži bude bojovat za naši republiku právě tým z Fakulty ekonomicko-správní. Jejich úspěch je dokladem toho, že i studenti mimopražské univerzity mohou dosáhnout vynikajících výsledků. Konkurence jistě bude velká, ale všichni na fakultě jim budeme držet palce,“ říká k účasti studentů Fakulty ekonomicko-správní děkanka fakulty doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D.

Soutěžní týmy tvoří buď manažeři, nebo studenti, nebo manažeři a studenti dohromady. Své manažerské schopnosti a ekonomické znalosti změří během dvou dnů. V průběhu prvního dne se odehraje semifinále – jednotlivé týmy, které si vzájemně konkurují, budou rozdělené do čtyř skupin. Seznámí se se společností, kterou budou řídit a během dne musí učinit pět sad důležitých rozhodnutí. Do finálového kola, které se uskuteční následující den, postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. Vítěz tak vzejde z osmi finalistů.

„Do Macaa odjíždíme reprezentovat naši zemi s respektem k velkým soupeřům, avšak plně odhodláni se porvat o co nejlepší umístění“, říká za český tým Answer 42 Ing. Lukáš Kruml.

Vítězný tým 33. mezinárodního finále Global Management Challenge bude slavnostně vyhlášen 20. dubna večer.

Soutěž Global Management Challange je největší mezinárodní manažerskou týmovou soutěží světa pro studenty a manažery v oblasti simulace strategie řízení společnosti. Pomocí této hry si mohou hráči ověřit teoretické i praktické manažerské dovednosti. Držitelem licence je SGD Portugalsko.

V posledních letech vítězné týmy mezinárodního finále pocházely ze zemí východní Evropy, především Ruska a Ukrajiny. Macao získalo tento prestižní titul naposledy v roce 2007 a v loňském finále zůstalo těsně pod vrcholem soutěže na 2. místě.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.1.

Univerzita Pardubice zve zájemce o VŠ studium na dny otevřených dveří

Zájemci o studium mohou využít speciální informační službu univerzity a v pohodlí domova i na cestách dostanou všechny potřebné informace k přijímacímu řízení a ke studiu na univerzitě přímo do své e-mailové schránky. Jediné, co potřebují zájemci udělat, je: zaregistrovat se pro odběr zpráv na webové stránce univerzity. Elektronická informační služba jim pak potřebné informace a zajímavosti pro vstup na vysokou školu pošle. Službu zasílání informací zaregistrovaným zájemcům poskytuje univerzita zdarma.

Vzdělání celý článek
18.9.

Mezinárodní konference o poštovních službách a elektronických komunikacích na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice

Konference IPoCC se koná ve dnech 18. a 19. září v konferenčním sále Hotelu Zlatá štika v Pardubicích (Štrossova 127, 530 03 Pardubice) pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a osobní záštitou děkana Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice doc. Ing Ivo Drahotského, Ph.D.

Vzdělání celý článek
2.5.

Studenti se speciálními vzdělávacími potřemi mají dveře otevřené

Studenti se mohou na tým pracovníků obracet se svými problémy.

Vzdělání celý článek
23.1.

Pásmo kubánských lidových humorek a anekdot předvedou pardubičtí vysokoškoláci při dnu otevřených dveří na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice

Divadelní představení nastudovali posluchači oboru sociální antropologie v rámci tradičních „Studentských literárních večerů“ a již je úspěšně odehráli v prosinci 2013 na pardubickém zámku.

Vzdělání celý článek
24.10.

Univerzita Pardubice cílí na nové studenty, jede na veletrh Gaudeamus

Studenti, akademici i zaměstnanci Univerzity Pardubice se chystají zaujmout tisíce budoucích vysokoškoláků nabídkou zajímavých i přímo s praxí spojených studijních programů na celkem 7 fakultách.

Vzdělání celý článek
30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting