Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

15.4.

Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

V pondělí 18. dubna začíná v čínském Macau mezinárodní finále soutěže Global Management Challenge. Své zastoupení tu bude mít i Česká republika. Reprezentovat ji bude trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, která v březnu vyhrála národní kolo.

O mezinárodním vítězi manažerské soutěže světa v řízení virtuálních firem Global Management Challenge rozhodne třídenní klání, které potrvá od pondělí 18. dubna do středy 20. dubna. Jedná se již o 33. mezinárodní finále a Macao ho hostí již popáté.

V konkurenci téměř třiceti zemí bude o vítězství bojovat také český tým Answer 42, který tvoří trojice studentů Fakulty ekonomicko-správní, a to Ing. Lucie Jelínková, Ing. Lukáš Kruml a Bc. Michal Vilímek. V mezinárodním finále se potkají například s týmy z Brazílie, Estonska, Francie, Indie, Nigérie, Ruska, Spojených arabských emirátů a dalších zemí. Každou z nich přitom reprezentuje jeden vítězný tým, který vzešel z národního finále jednotlivých zemí.

„Jsme velmi rádi, že o vítězství v této prestižní mezinárodní soutěži bude bojovat za naši republiku právě tým z Fakulty ekonomicko-správní. Jejich úspěch je dokladem toho, že i studenti mimopražské univerzity mohou dosáhnout vynikajících výsledků. Konkurence jistě bude velká, ale všichni na fakultě jim budeme držet palce,“ říká k účasti studentů Fakulty ekonomicko-správní děkanka fakulty doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D.

Soutěžní týmy tvoří buď manažeři, nebo studenti, nebo manažeři a studenti dohromady. Své manažerské schopnosti a ekonomické znalosti změří během dvou dnů. V průběhu prvního dne se odehraje semifinále – jednotlivé týmy, které si vzájemně konkurují, budou rozdělené do čtyř skupin. Seznámí se se společností, kterou budou řídit a během dne musí učinit pět sad důležitých rozhodnutí. Do finálového kola, které se uskuteční následující den, postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. Vítěz tak vzejde z osmi finalistů.

„Do Macaa odjíždíme reprezentovat naši zemi s respektem k velkým soupeřům, avšak plně odhodláni se porvat o co nejlepší umístění“, říká za český tým Answer 42 Ing. Lukáš Kruml.

Vítězný tým 33. mezinárodního finále Global Management Challenge bude slavnostně vyhlášen 20. dubna večer.

Soutěž Global Management Challange je největší mezinárodní manažerskou týmovou soutěží světa pro studenty a manažery v oblasti simulace strategie řízení společnosti. Pomocí této hry si mohou hráči ověřit teoretické i praktické manažerské dovednosti. Držitelem licence je SGD Portugalsko.

V posledních letech vítězné týmy mezinárodního finále pocházely ze zemí východní Evropy, především Ruska a Ukrajiny. Macao získalo tento prestižní titul naposledy v roce 2007 a v loňském finále zůstalo těsně pod vrcholem soutěže na 2. místě.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.10.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice spolupořádá workshop o způsobu konzervace památek z litavských vápenců

V první části workshopu bude účastníkům představena skupina tradičních litavských vápenců, které byly v historii těženy a hojně využívány pro sochařské a kamenické účely v příhraničních regionech. Památky i objekty zhotovené z těchto vápenců vyžadují odpovídající péči v podobě konzervace a restaurování s využitím vhodných technologií.

Vzdělání celý článek
10.2.

O absolventy potravinářské školy je na trhu práce velký zájem

Nepoužíváme zahraniční polotovary, nepřidáváme podpůrné stabilizátory a naše výroba se obejde téměř bez konzervantů.

Vzdělání celý článek
17.5.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá mezioborovou konferenci o Vokolkových

Pozornost více než stovky odborníků a zájemců se tak v tomto týdnu upře na pardubickou mezioborovou konferenci S iniciálami V. V. – Jméno Vokolek v české kultuře 20. století. Mimořádné jednodenní sympozium se ohlédne za osudy a společnou cestou zakladatele tiskárny Václava Vokolka a v další generaci tří bratří – básníka, malíře a sochaře a třetího tiskaře a vydavatele, také jejich sestry, jejíž život byl do posledního dne naplněn starostí a péčí o druhé.

Vzdělání celý článek
13.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Více než 50 studentů představí při konferenci výsledky své dosavadní práce budoucím zaměstnavatelům a odborné veřejnosti, jakými jsou např. poskytovatelé sociálních služeb, a to nejen na Pardubicku.

Vzdělání celý článek
25.8.

Uvažujeme o nových oborech na středních školách

V současné době škola zpracovává rámcový vzdělávací program, který musí schválit ministerstvo školství.

Vzdělání celý článek
13.3.

Průvodce kariérovým poradenstvím

Publikaci Průvodce kariérovým poradenstvím pro základní školy vydal Pardubický kraj jako pomůcku pro výchovné pracovníky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting