Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost a zajistit finanční prostředky na vzdělávání pedagogů v této souvislosti – to jeden z požadavků Komise pro školství a sport Rady Asociace krajů ČR, na kterém se její členové shodli na dvoudenním jednání v Pardubicích. Ve čtvrtek 22. února 2007 se ho poprvé od nástupu do své funkce zúčastnila i ministryně školství Dana Kuchtová. „Existuje hned několik oblastí, ve kterých chceme s paní ministryní a novým vedením ministerstva školství spolupracovat. Patří mezi ně především projednávání legislativních norem už při přípravě věcných záměrů, příprava a realizace státní maturity, dlouhodobý záměr vzdělávání v České republice či rejstřík škol a schvalování nových oborů,“ řekla předsedkyně Komise pro školství a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Wenigerová s tím, že komise pozitivně hodnotila stanovisko ministryně, která zdůraznila význam krajů v oblasti vzdělávání. Členové komise vyjádřili nesouhlas s navrženými finančními alokacemi v souvislosti s operačním programem určeným na vzdělávání pro konkurenceschopnost v neprospěch grantových schémat krajů. „Tento stav totiž neodpovídá výsledkům z jednání s předchozí ministryní školství Kopicovou i ministrem práce a sociálních věcí Nečasem z podzimu roku 2006. Proto jsme se také obrátili přímo na Radu Asociace krajů ČR s žádostí o urychlenou nápravu tohoto stavu. Naše představa je totiž taková, že většinu těchto finančních prostředků se má rozdělovat prostřednictvím grantových schémat z úrovně krajů, nikoliv centra,“ dodala členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková, která jednání komise v Pardubicích hostila.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.12.

TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky na zámku bilancovaly rok a vyhlásily vítěze soutěží

Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení 5. ročníku projektu TECHNOhrátky. Ten pouze v letošním roce přivedl do patnácti středních odborných škol 2 143 žáků 8. a 9. tříd ze 76 základních škol, aby je seznámil se základy 42 strojírenských, stavebních, elektrotechnických, gastronomických, službových, zemědělských a zahradnických oborů.

Vzdělání celý článek
15.5.

Radní Jana Pernicová reaguje na článek MF DNES ...

„Od příštího školního roku se sloučí střední škola elektrotechnická a strojní v Pardubicích“.

Vzdělání celý článek
8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V Hradci Králové začal 7. dubna dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Vzdělání celý článek
13.11.

Kam na střední školu? Výstava Schola Bohemia může pomoci

„Na výstavě se prezentují významní zaměstnavatelé z regionu a především školy, které nabízejí kromě denního studia i pomaturitní studium a další formy vzdělávání. Vystavovatelé se prezentují jak nabídkovými a propagačními materiály, tak i produkty své činnosti,“ informoval Břetislav Zachoval, ředitel společnosti Služba škole Pardubice, která je pořadatelem výstavy.

Vzdělání celý článek
14.11.

Fakulta roku: Univerzita Pardubice má hned dvě nejlepší

Univerzita Pardubice má podle letošního žebříčku hlasování studentů a absolventů dvě nejlepší fakulty v ČR. Fakultami roku se ve svých kategoriích staly Fakulta chemicko-technologická a Fakulta zdravotnických studií. Ta se dostala do čela letos úplně poprvé.

Vzdělání celý článek
23.9.

V úterý 29. září zahajuje Univerzita Pardubice nový akademický rok

Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting