Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost a zajistit finanční prostředky na vzdělávání pedagogů v této souvislosti – to jeden z požadavků Komise pro školství a sport Rady Asociace krajů ČR, na kterém se její členové shodli na dvoudenním jednání v Pardubicích. Ve čtvrtek 22. února 2007 se ho poprvé od nástupu do své funkce zúčastnila i ministryně školství Dana Kuchtová. „Existuje hned několik oblastí, ve kterých chceme s paní ministryní a novým vedením ministerstva školství spolupracovat. Patří mezi ně především projednávání legislativních norem už při přípravě věcných záměrů, příprava a realizace státní maturity, dlouhodobý záměr vzdělávání v České republice či rejstřík škol a schvalování nových oborů,“ řekla předsedkyně Komise pro školství a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Wenigerová s tím, že komise pozitivně hodnotila stanovisko ministryně, která zdůraznila význam krajů v oblasti vzdělávání. Členové komise vyjádřili nesouhlas s navrženými finančními alokacemi v souvislosti s operačním programem určeným na vzdělávání pro konkurenceschopnost v neprospěch grantových schémat krajů. „Tento stav totiž neodpovídá výsledkům z jednání s předchozí ministryní školství Kopicovou i ministrem práce a sociálních věcí Nečasem z podzimu roku 2006. Proto jsme se také obrátili přímo na Radu Asociace krajů ČR s žádostí o urychlenou nápravu tohoto stavu. Naše představa je totiž taková, že většinu těchto finančních prostředků se má rozdělovat prostřednictvím grantových schémat z úrovně krajů, nikoliv centra,“ dodala členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková, která jednání komise v Pardubicích hostila.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
8.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly přijímačky

V pondělí 4. června 2007 začaly na Univerzitě Pardubice (UPa) první série přijímacích zkoušek.

Vzdělání celý článek
13.11.

Kam na střední školu? Výstava Schola Bohemia může pomoci

„Na výstavě se prezentují významní zaměstnavatelé z regionu a především školy, které nabízejí kromě denního studia i pomaturitní studium a další formy vzdělávání. Vystavovatelé se prezentují jak nabídkovými a propagačními materiály, tak i produkty své činnosti,“ informoval Břetislav Zachoval, ředitel společnosti Služba škole Pardubice, která je pořadatelem výstavy.

Vzdělání celý článek
23.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolventka Ing. Petra Šilarová ve studijním oboru Hodnocení a analýza potravin za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Využití mikroextrakce tuhou fází pro analýzu aromaprofilu bylinných čajů“.

Vzdělání celý článek
25.8.

Uvažujeme o nových oborech na středních školách

V současné době škola zpracovává rámcový vzdělávací program, který musí schválit ministerstvo školství.

Vzdělání celý článek
8.6.

Kroutil: vzdělání další generace pekařů je důležité

Jsme prvním krajem, kde byla podepsána sektorová dohoda v oblasti středoškolského potravinářského vzdělávání.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting