Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost a zajistit finanční prostředky na vzdělávání pedagogů v této souvislosti – to jeden z požadavků Komise pro školství a sport Rady Asociace krajů ČR, na kterém se její členové shodli na dvoudenním jednání v Pardubicích. Ve čtvrtek 22. února 2007 se ho poprvé od nástupu do své funkce zúčastnila i ministryně školství Dana Kuchtová. „Existuje hned několik oblastí, ve kterých chceme s paní ministryní a novým vedením ministerstva školství spolupracovat. Patří mezi ně především projednávání legislativních norem už při přípravě věcných záměrů, příprava a realizace státní maturity, dlouhodobý záměr vzdělávání v České republice či rejstřík škol a schvalování nových oborů,“ řekla předsedkyně Komise pro školství a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Wenigerová s tím, že komise pozitivně hodnotila stanovisko ministryně, která zdůraznila význam krajů v oblasti vzdělávání. Členové komise vyjádřili nesouhlas s navrženými finančními alokacemi v souvislosti s operačním programem určeným na vzdělávání pro konkurenceschopnost v neprospěch grantových schémat krajů. „Tento stav totiž neodpovídá výsledkům z jednání s předchozí ministryní školství Kopicovou i ministrem práce a sociálních věcí Nečasem z podzimu roku 2006. Proto jsme se také obrátili přímo na Radu Asociace krajů ČR s žádostí o urychlenou nápravu tohoto stavu. Naše představa je totiž taková, že většinu těchto finančních prostředků se má rozdělovat prostřednictvím grantových schémat z úrovně krajů, nikoliv centra,“ dodala členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková, která jednání komise v Pardubicích hostila.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Studenti humanitního studia Univerzity Pardubice se představili zaměstnavatelům, jak jsou připraveni pro praxi

„Každý student měl k dispozici krátký časový úsek, během kterého účastníkům konference ukázal své kvality, a to nejen profesní. Studenti prokázali i svou připravenost na budoucí povolání, tedy vstup na trh práce“, dodává ke studentské konferenci PhDr. Mgr. Ilona Ďatko, Ph.D., garantka akce z Katedry věd o výchově Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
30.6.

Fakulta zdravotnických studií otevírá nové obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory

Vzdělání celý článek
4.3.

Rada schválila komise, které budou vybírat ředitele škol

„Pokračujeme v konkurzních řízeních, které jsme započali v loňském roce, kdy jsme jmenovali osmatřicet ředitelů a ředitelek. Letos budeme potvrzovat stávající ředitele či vybírat nové na dvanácti školách,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Vzdělání celý článek
10.9.

Studenti mají problémy s přechodem na novou školu

Podle průzkumu agentury Commservis.com mají školáci výrazné problémy přizpůsobovat se změnám

Vzdělání celý článek
14.11.

Fakulta roku: Univerzita Pardubice má hned dvě nejlepší

Univerzita Pardubice má podle letošního žebříčku hlasování studentů a absolventů dvě nejlepší fakulty v ČR. Fakultami roku se ve svých kategoriích staly Fakulta chemicko-technologická a Fakulta zdravotnických studií. Ta se dostala do čela letos úplně poprvé.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting