Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost a zajistit finanční prostředky na vzdělávání pedagogů v této souvislosti – to jeden z požadavků Komise pro školství a sport Rady Asociace krajů ČR, na kterém se její členové shodli na dvoudenním jednání v Pardubicích. Ve čtvrtek 22. února 2007 se ho poprvé od nástupu do své funkce zúčastnila i ministryně školství Dana Kuchtová. „Existuje hned několik oblastí, ve kterých chceme s paní ministryní a novým vedením ministerstva školství spolupracovat. Patří mezi ně především projednávání legislativních norem už při přípravě věcných záměrů, příprava a realizace státní maturity, dlouhodobý záměr vzdělávání v České republice či rejstřík škol a schvalování nových oborů,“ řekla předsedkyně Komise pro školství a náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Wenigerová s tím, že komise pozitivně hodnotila stanovisko ministryně, která zdůraznila význam krajů v oblasti vzdělávání. Členové komise vyjádřili nesouhlas s navrženými finančními alokacemi v souvislosti s operačním programem určeným na vzdělávání pro konkurenceschopnost v neprospěch grantových schémat krajů. „Tento stav totiž neodpovídá výsledkům z jednání s předchozí ministryní školství Kopicovou i ministrem práce a sociálních věcí Nečasem z podzimu roku 2006. Proto jsme se také obrátili přímo na Radu Asociace krajů ČR s žádostí o urychlenou nápravu tohoto stavu. Naše představa je totiž taková, že většinu těchto finančních prostředků se má rozdělovat prostřednictvím grantových schémat z úrovně krajů, nikoliv centra,“ dodala členka Rady Pardubického kraje zodpovědná za školství Marie Málková, která jednání komise v Pardubicích hostila.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.5.

Akademický senát volí děkana

Ve 14 hodin odpoledne se představí dva kandidáti, kteří byli navrženi akademickou obcí.

Vzdělání celý článek
3.6.

Univerzita Pardubice pořádá mezinárodní seminář zaměřený mezinárodní spolupráci v oblasti studentských mobilit „International Staff Week 2015“

V průběhu pětidenního mezinárodního semináře ISW2015, který se tento týden koná na Univerzitě Pardubice, budou diskutovat a sdílet zkušenosti z této oblasti dvě desítky vysokoškolských pracovníků z 8 zahraničních univerzit a 5 různých zemí včetně tuzemských vysokých škol, kteří mají na své univerzitě na starosti problematiku zahraničních mobilit.

Vzdělání celý článek
25.11.

Konference na choceňské obchodní akademii měla vysokou úroveň

Obchodní akademie a střední odborná škola cestovního ruchu Choceň uspořádala ve středu 4. ročník odborné konference „Škola a podnikání“. Určena byla pro studenty, pedagogy, podnikatele i zástupce samosprávných a státních orgánů. Konference se aktivně zúčastnil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
2.4.

Univerzita Pardubice má od pondělí 1. dubna nového kvestora

Po 16 letech má Univerzita Pardubice nového kvestora.

Vzdělání celý článek
10.6.

Z TECHNOhrátek v Lanškrouně si poradci odváželi lžíce na boty, papírové bloky i ruce pomalované květinami

Pro dvě desítky účastníků, mezi nimiž nechyběly ani pracovnice Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, připravila SOŠ a SOU Lanškroun pět pracovišť, na nichž se v průběhu celého dopoledne detailně seznamovali s pěti obory – nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař. Po krátké instruktáži v podání žáků školy poté přišlo na řadu plnění stanovených úkolů, které tradičně bodovali učitelé odborného výcviku. A při těchto činnostech se většina pedagogů řádně zapotila.

Vzdělání celý článek
27.11.

Chrudimská základní škola předvede veřejnosti výuku finanční gramotnosti

„Finanční gramotnost u nás vyučujeme již od roku 2007, kdy tento projekt vznikal. Nejprve jsme jej zařadili do učebních plánů pro žáky druhého stupně. Od té doby jsme její výuku postupně rozšiřovali a od letošního roku je zařazena v učivu pro žáky na prvním i druhém stupni,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Brož. Finanční vzdělávání dětí spadá do neziskového projektu Rozumíme penězům, za kterým stojí občanské sdružení Aisis. Vznikl na základě stále narůstající míry zadluženosti a počtu exekucí v rodinách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting