Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

1.2.

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Národní vzdělávací fond realizuje v Pardubickém kraji vzdělávací projekt zaměřený na zlepšení znalostí ředitelů a učitelů odborných škol všech druhů o evropské vzdělávací politice v oblasti odborného vzdělávání a na zlepšení jejich dovedností využívat různé evropské vzdělávací programy. „Projekt reaguje jednak na dosud jen slabé začlenění odborných škol do využívání evropských vzdělávacích programů a jednak na značné možnosti, které se od letošního roku odborným školám otevírají v nové generaci programů s mimořádně vysokými částkami na podporu projektů,“ řekla Barbora Levá z Národního vzdělávacího fondu. Těžištěm projektu je třídílný vzdělávací cyklus, jehož jednotlivé části se uskuteční v únoru, březnu a dubnu v Pardubicích. První část cyklu se zaměří na odborné vzdělávání v Evropě a novou generaci evropských vzdělávacích programů na období 2007 - 2013. Ve druhé části účastníci poznají praktickou přípravu projektů, které mohou odborné školy realizovat, zejména týkajících se dalšího profesního vzdělávání. Ve třetí části budou prezentovány již uskutečněné úspěšné projekty odborných škol z dalších krajů. Účastníci vzdělávacího cyklu obdrží soubor vzdělávacích materiálů, v němž jsou například české verze některých důležitých evropských dokumentů a publikací týkajících se odborného vzdělávání, informace o nové generaci evropských programů, návody a pokyny k přípravě a realizaci vzdělávacích projektů apod. Přihlášeno je 155 ředitelů a učitelů odborných škol včetně několika pracovníků odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, pardubického pracoviště České školní inspekce a pardubického pracoviště Národního ústavu pro další vzdělávání. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.1.

Vědci z univerzity zvláknili kyselinu hyaluronovou. Je základem unikátních krytů ran, které se právě testují

A po sedmi letech došli pardubičtí chemici k přelomovým výsledkům a dvěma zásadním výstupům – umějí vytvořit nekonečné vlákno a staplová mikrovlákna kyseliny hyaluronové!

Vzdělání celý článek
4.3.

Univerzita Pardubice představuje novou publikaci.

Přehledná kolekce fotografií budov Univerzity Pardubice nám umožňuje vytvořit si představu prostorového rámce této vzdělávací instituce. Různorodá stavební díla postavená v průběhu pěti staletí však zároveň vybízí k obecným úvahám o architektuře a k srovnání dobových přístupů - vzdělávání jako funkce architektury klade totiž zcela zvláštní nároky na architekty a projektanty staveb.

Vzdělání celý článek
2.6.

Na Fakultě chemicko-technologické se opět rozhoduje o nejlepším mladém chemikovi v republice

Stejně jako v loňském roce čeká na talentované chemiky nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání testů i praktické úlohy opět připravil tým akademiků pořádající chemické fakulty. O vítězi rozhodne součet bodových zisků z obou částí soutěže.

Vzdělání celý článek
18.2.

TECHNOhrátky absolvovaly „pánskou jízdu“ mezi pardubickými plynaři

Na školáky čekalo v dílnách šest stanovišť, v nichž pronikali zábavnou, hravou a soutěžní formou do tajů oborů instalatér, kominík, mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a mechanik plynových zařízení. Organizátoři projektu s vedením školy pro ně připravili zajímavé aktivity, jejichž součástí byla například výroba píšťalky s logem TECHNOhrátek.

Vzdělání celý článek
19.12.

Základní škola dostane interaktivní tabuli

Škola ve Štefánikově ulici využije interaktivní tabuli v první fázi k výuce jazyků.

Vzdělání celý článek
19.11.

Česká republika se stala 18. řádným členem ESA

Dnem 12. listopadu 2008 se stává Česká republika oficiálně osmnáctým členským státem Evropské kosmické agentury (ESA)

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting