Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

1.2.

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Národní vzdělávací fond realizuje v Pardubickém kraji vzdělávací projekt zaměřený na zlepšení znalostí ředitelů a učitelů odborných škol všech druhů o evropské vzdělávací politice v oblasti odborného vzdělávání a na zlepšení jejich dovedností využívat různé evropské vzdělávací programy. „Projekt reaguje jednak na dosud jen slabé začlenění odborných škol do využívání evropských vzdělávacích programů a jednak na značné možnosti, které se od letošního roku odborným školám otevírají v nové generaci programů s mimořádně vysokými částkami na podporu projektů,“ řekla Barbora Levá z Národního vzdělávacího fondu. Těžištěm projektu je třídílný vzdělávací cyklus, jehož jednotlivé části se uskuteční v únoru, březnu a dubnu v Pardubicích. První část cyklu se zaměří na odborné vzdělávání v Evropě a novou generaci evropských vzdělávacích programů na období 2007 - 2013. Ve druhé části účastníci poznají praktickou přípravu projektů, které mohou odborné školy realizovat, zejména týkajících se dalšího profesního vzdělávání. Ve třetí části budou prezentovány již uskutečněné úspěšné projekty odborných škol z dalších krajů. Účastníci vzdělávacího cyklu obdrží soubor vzdělávacích materiálů, v němž jsou například české verze některých důležitých evropských dokumentů a publikací týkajících se odborného vzdělávání, informace o nové generaci evropských programů, návody a pokyny k přípravě a realizaci vzdělávacích projektů apod. Přihlášeno je 155 ředitelů a učitelů odborných škol včetně několika pracovníků odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, pardubického pracoviště České školní inspekce a pardubického pracoviště Národního ústavu pro další vzdělávání. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.10.

Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

Bude ji využívat jedna šestá a jedna devátá třída pardubické školy pro výuku zeměpisu, přírodopisu, fyziky, angličtiny a francouzštiny.

Vzdělání celý článek
20.1.

Školy získají miliony na zkvalitnění výuky

Školy mohou o podporu žádat do prosince letošního roku.

Vzdělání celý článek
5.6.

Dřevo: ruční intarzie či laser?

Na uměleckoprůmyslové škole na Královéhradecku dokončují maturitní výrobky studenti oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva.

Vzdělání celý článek
4.5.

Správní rada Univerzity Pardubice schválila rozpočet, plánované právní jednání a má nové předsednictvo. V čele správní rady stanul Roman Línek.

Na čtvrtečním zasedání bylo zvoleno na období následujících dvou let též nové předsednictvo správní rady. Do čela Správní rady Univerzity Pardubice byl zvolen Ing. Roman Línek, MBA, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje. Místopředsedy se stali doc. Ing. Václav Petříček, CSc., předseda představenstva Komory pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. Praha, a MUDr. Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel a. s. Nemocnice Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
21.2.

Do první třídy se v Pardubicích chystá přes 800 dětí

V Pardubicích přišlo počátkem února k zápisu 816 dětí, další čeká nástup do školy po ročním odkladu.

Vzdělání celý článek
14.3.

Kam po vysoké škole?

Na 15. března připravila Univerzita Pardubice již 6. ročník veletrhu pracovních příležitostí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting