Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

1.2.

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Národní vzdělávací fond realizuje v Pardubickém kraji vzdělávací projekt zaměřený na zlepšení znalostí ředitelů a učitelů odborných škol všech druhů o evropské vzdělávací politice v oblasti odborného vzdělávání a na zlepšení jejich dovedností využívat různé evropské vzdělávací programy. „Projekt reaguje jednak na dosud jen slabé začlenění odborných škol do využívání evropských vzdělávacích programů a jednak na značné možnosti, které se od letošního roku odborným školám otevírají v nové generaci programů s mimořádně vysokými částkami na podporu projektů,“ řekla Barbora Levá z Národního vzdělávacího fondu. Těžištěm projektu je třídílný vzdělávací cyklus, jehož jednotlivé části se uskuteční v únoru, březnu a dubnu v Pardubicích. První část cyklu se zaměří na odborné vzdělávání v Evropě a novou generaci evropských vzdělávacích programů na období 2007 - 2013. Ve druhé části účastníci poznají praktickou přípravu projektů, které mohou odborné školy realizovat, zejména týkajících se dalšího profesního vzdělávání. Ve třetí části budou prezentovány již uskutečněné úspěšné projekty odborných škol z dalších krajů. Účastníci vzdělávacího cyklu obdrží soubor vzdělávacích materiálů, v němž jsou například české verze některých důležitých evropských dokumentů a publikací týkajících se odborného vzdělávání, informace o nové generaci evropských programů, návody a pokyny k přípravě a realizaci vzdělávacích projektů apod. Přihlášeno je 155 ředitelů a učitelů odborných škol včetně několika pracovníků odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, pardubického pracoviště České školní inspekce a pardubického pracoviště Národního ústavu pro další vzdělávání. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.4.

TECHNOhrátky v České Třebové nabídly jedinečnou všehochuť oborů i jubilejního, 9000. žáka

„Tato škola má neobyčejně širokou a pestrou nabídku učebních i maturitních oborů, což je velká výhoda. Navíc se pyšní sedmdesátiletou tradicí technického a odborného vzdělávání a patří mezi největší i nejlépe vybavené střední školy v Pardubickém kraji,“ uvedl v rámci slavnostního zahájení Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje pro školství.

Vzdělání celý článek
28.1.

Chrudim zásadně nesouhlasí s krajskou reformou školství

Vedení města Chrudim zásadně nesouhlasí s připravovanou reformou školství, kterou potají připravuje Pardubický kraj.

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
19.10.

TECHNOhrátky v Litomyšli – s ještěrkami, dívčím triumfem a významným jubileem

„Právě litomyšlská střední škola je jednou z těch, do které uvažuji příští rok podat přihlášku ke studiu. Bavilo by mě být chovatelkou. Nadchly mě zejména laboratoře, v nichž se vyučuje obor chovatel cizokrajných zvířat, a krajtu bych si klidně odnesla domů,“ přiznala Alice Zavoralová.

Vzdělání celý článek
17.10.

Budou holičtí studenti spolupracovat s Čínou?

Na návštěvu České republiky a především Střední školy automobilní v Holicích přijeli zástupci obdobné školy v Číně.

Vzdělání celý článek
12.6.

Druhý ročník soutěže Social Innovation Relay (SIR), kterou pořádají nezisková vzdělávací organizace JA Czech a NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost, zná svého vítěze.

K nápadu nás přivedla naše nevidomá spolužačka. Zjistili jsme, že je na českém trhu nedostatek her pro nevidomé. Proto jsme vytvořili hru OLÁ, kterou mohou hrát zdraví i nevidomí a navzájem se tak lépe poznat. Dnešní den jsem si moc užila. Úspěchem pro mě bylo už jen to, že jsem hru představila dalším lidem a ukázala, že něco takového existuje. Z vítězství mám ale samozřejmě velkou radost,“ okomentovala vítězství zástupkyně LAMcuties Lucie Částková z Obchodní akademie a Střední školy cestovního ruchu Choceň.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting