Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

1.2.

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Národní vzdělávací fond realizuje v Pardubickém kraji vzdělávací projekt zaměřený na zlepšení znalostí ředitelů a učitelů odborných škol všech druhů o evropské vzdělávací politice v oblasti odborného vzdělávání a na zlepšení jejich dovedností využívat různé evropské vzdělávací programy. „Projekt reaguje jednak na dosud jen slabé začlenění odborných škol do využívání evropských vzdělávacích programů a jednak na značné možnosti, které se od letošního roku odborným školám otevírají v nové generaci programů s mimořádně vysokými částkami na podporu projektů,“ řekla Barbora Levá z Národního vzdělávacího fondu. Těžištěm projektu je třídílný vzdělávací cyklus, jehož jednotlivé části se uskuteční v únoru, březnu a dubnu v Pardubicích. První část cyklu se zaměří na odborné vzdělávání v Evropě a novou generaci evropských vzdělávacích programů na období 2007 - 2013. Ve druhé části účastníci poznají praktickou přípravu projektů, které mohou odborné školy realizovat, zejména týkajících se dalšího profesního vzdělávání. Ve třetí části budou prezentovány již uskutečněné úspěšné projekty odborných škol z dalších krajů. Účastníci vzdělávacího cyklu obdrží soubor vzdělávacích materiálů, v němž jsou například české verze některých důležitých evropských dokumentů a publikací týkajících se odborného vzdělávání, informace o nové generaci evropských programů, návody a pokyny k přípravě a realizaci vzdělávacích projektů apod. Přihlášeno je 155 ředitelů a učitelů odborných škol včetně několika pracovníků odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, pardubického pracoviště České školní inspekce a pardubického pracoviště Národního ústavu pro další vzdělávání. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.3.

Rada schválila komise, které budou vybírat ředitele škol

„Pokračujeme v konkurzních řízeních, které jsme započali v loňském roce, kdy jsme jmenovali osmatřicet ředitelů a ředitelek. Letos budeme potvrzovat stávající ředitele či vybírat nové na dvanácti školách,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Vzdělání celý článek
14.9.

Radní pro školství a zdravotnictví dodatečně přivítali sedm tříd prvňáčků v Chocni

Ladislav Valtr dětem přivezl jako dárek reflexní prvky. Připomněl jim také, aby si s rodiči přečetly kartu první pomoci vytvořenou přímo pro prvňáčky, kterou dostaly v batůžku od Pardubického kraje v první školní den. „Je důležité, aby základní úkony první pomoci děti uměly již od útlého věku. Pokud jsou děti připravené, dokážou si pak poradit v kritických situacích, a mohou tak někomu i zachránit život,“ uvedl Ladislav Valtr.

Vzdělání celý článek
18.4.

Ve školní jídelně v Chroustovicích vařili podle receptů našich babiček

Projekt Pardubického kraje Kuchyně našich babiček, díky kterému se ve školních jídelnách kraje vaří obědy podle starých receptur a zároveň dle současných moderních trendů a výživových doporučení, pokračoval tentokrát v Odborném učilišti Chroustovice na Chrudimsku. Zúčastnil se ho i radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek a ředitelka Krajské hospodářské komory PK Eva Malinová.

Vzdělání celý článek
8.11.

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vrcholí rok připomínání 25. výročí založení fakulty.

Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je proto propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit více než čtyřicet přednášek na vybraná ekonomická témata. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting