Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku


Ve dnech 8. – 10. října se konal v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia 2013, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce měla  na veletrhu také Univerzita Pardubice. Tradičně se na něm po tři dny představila její Fakulta chemicko-technologická.


Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídla návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Fakulta se slovenského veletrhu účastní již od roku 2002 a pravidelně představuje slovenským zájemcům svou pestrou nabídku studia s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.


„Fakulta chemicko-technologická se veletrhu Akadémia účastnila již po dvanácté. Doktorandi a akademici fakulty na univerzitním stánku seznamili  návštěvníky veletrhu s možnostmi a zajímavostmi studia hlavně na Fakultě chemicko-technologické, nechyběli však informace ani o ostatních fakultách univerzity.

Navíc - zvídaví zájemci mohli nahlédnout do chemické laboratoře přímo na stánku a vyzkoušet si některé experimenty a zajímavé pokusy ze světa moderní chemie,“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností – cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají začátkem listopadu v Brně a v lednu v Praze. Poprvé se také v polovině října tento veletrh přestěhuje na Slovensko do Nitry, kde Univerzita Pardubice také nebude chybět.


Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve sto třiceti oborech.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.10.

Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

Bude ji využívat jedna šestá a jedna devátá třída pardubické školy pro výuku zeměpisu, přírodopisu, fyziky, angličtiny a francouzštiny.

Vzdělání celý článek
26.6.

Jedna z letošních Cen Josefa Hlávky putuje na Univerzitu Pardubice

„Kniha je první českou, rozsáhlou a komplexní publikací o Nositeli Nobelovy ceny za fyziku Nielsi Bohrovi, který se s Albertem Einsteinem zasloužil o zásadní proměnu vývoje a tvářnosti přírodních věd či vědeckého myšlení ve 20. století. O Bohrově způsobu myšlení nebo jeho filosofii vědy jsme se po celá desetiletí, ani na stránkách českých odborných časopisů, de facto nic podstatného nedozvídali,“ uvádí k publikaci autor knihy Filip Grygar, který působí na pardubické katedře filosofie.

Vzdělání celý článek
11.6.

Přehlídka nejnovější zahraniční odborné literatury na Univerzitě Pardubice

Akademická obec Univerzity Pardubice i odborná veřejnost z regionu má jedinečnou možnost nahlédnout do aktuální nabídky prestižních světových vydavatelství odborné a vědecké literatury.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
15.9.

TECHNOhrátky odstartují podzimní program ve stavebním ráji i s českou hokejovou legendou

Dětské návštěvníky přijdou na úvod akce pozdravit také významní hosté – náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje Martin Kiss, a protože tato stavební průmyslovka má sídlo v Rybitví, tak i starosta města Radim Voltr.

Vzdělání celý článek
4.10.

Profesoři Pessa a Manninen na Univerzitě Pardubice

Ve dnech 4. a 5. října 2007 navštíví Univerzitu Pardubice dva světově uznávaní odborníci z Finska.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting