Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku


Ve dnech 8. – 10. října se konal v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia 2013, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce měla  na veletrhu také Univerzita Pardubice. Tradičně se na něm po tři dny představila její Fakulta chemicko-technologická.


Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídla návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Fakulta se slovenského veletrhu účastní již od roku 2002 a pravidelně představuje slovenským zájemcům svou pestrou nabídku studia s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.


„Fakulta chemicko-technologická se veletrhu Akadémia účastnila již po dvanácté. Doktorandi a akademici fakulty na univerzitním stánku seznamili  návštěvníky veletrhu s možnostmi a zajímavostmi studia hlavně na Fakultě chemicko-technologické, nechyběli však informace ani o ostatních fakultách univerzity.

Navíc - zvídaví zájemci mohli nahlédnout do chemické laboratoře přímo na stánku a vyzkoušet si některé experimenty a zajímavé pokusy ze světa moderní chemie,“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností – cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají začátkem listopadu v Brně a v lednu v Praze. Poprvé se také v polovině října tento veletrh přestěhuje na Slovensko do Nitry, kde Univerzita Pardubice také nebude chybět.


Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve sto třiceti oborech.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
17.5.

Fakulta filozofická Univerzity Pardubice pořádá mezioborovou konferenci o Vokolkových

Pozornost více než stovky odborníků a zájemců se tak v tomto týdnu upře na pardubickou mezioborovou konferenci S iniciálami V. V. – Jméno Vokolek v české kultuře 20. století. Mimořádné jednodenní sympozium se ohlédne za osudy a společnou cestou zakladatele tiskárny Václava Vokolka a v další generaci tří bratří – básníka, malíře a sochaře a třetího tiskaře a vydavatele, také jejich sestry, jejíž život byl do posledního dne naplněn starostí a péčí o druhé.

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice „veze“ vědu a techniku za žáky přímo na dvory škol

Podzimní populárně-naučnou pouť zakončí „věda a technika“ následující den 24. září na dvoře Základní školy Habrmannova v Hradci Králové, kam univerzitní tým doprovodí také studenti SPŠCh Pardubice.

Vzdělání celý článek
8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V Hradci Králové začal 7. dubna dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě.

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting