Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku


Ve dnech 8. – 10. října se konal v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia 2013, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce měla  na veletrhu také Univerzita Pardubice. Tradičně se na něm po tři dny představila její Fakulta chemicko-technologická.


Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídla návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Fakulta se slovenského veletrhu účastní již od roku 2002 a pravidelně představuje slovenským zájemcům svou pestrou nabídku studia s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.


„Fakulta chemicko-technologická se veletrhu Akadémia účastnila již po dvanácté. Doktorandi a akademici fakulty na univerzitním stánku seznamili  návštěvníky veletrhu s možnostmi a zajímavostmi studia hlavně na Fakultě chemicko-technologické, nechyběli však informace ani o ostatních fakultách univerzity.

Navíc - zvídaví zájemci mohli nahlédnout do chemické laboratoře přímo na stánku a vyzkoušet si některé experimenty a zajímavé pokusy ze světa moderní chemie,“ uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních oborů, tak snadnou dostupností – cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají začátkem listopadu v Brně a v lednu v Praze. Poprvé se také v polovině října tento veletrh přestěhuje na Slovensko do Nitry, kde Univerzita Pardubice také nebude chybět.


Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve sto třiceti oborech.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.9.

Univerzita Pardubice „veze“ vědu a techniku za žáky přímo na dvory škol

Podzimní populárně-naučnou pouť zakončí „věda a technika“ následující den 24. září na dvoře Základní školy Habrmannova v Hradci Králové, kam univerzitní tým doprovodí také studenti SPŠCh Pardubice.

Vzdělání celý článek
18.10.

Středoškoláci svými projekty usnadní život druhým

Rehabilitační pomůcky pomáhají dětským pacientům vracet se do plnohodnotného života. „Žáci naší školy si však uvědomují, že je možné sestrojit hodně pomůcek a zařízení, která jim usnadní život.

Vzdělání celý článek
26.2.

Budova na náměstí Čs. Legií v centru města spojuje úctu k historii a potřeby moderního vzdělávání, vědy a výzkumu

Rekonstrukci prováděla společnost Metrostav, a. s., podle návrhu architektonické a grafické kanceláře Mixage, s.r.o., a projektu PPP, spol. s r.o.

Vzdělání celý článek
5.11.

V Polsku se konferovalo o talentované mládeži

V Dolním Slezsku se ve dnech 27. – 29. října konala Mezinárodní konference k práci s talentovanou mládeží.

Vzdělání celý článek
8.10.

Gymnáziu v Chrudimi je 150 let

Ředitelka gymnázia Klára Jelinková se při té příležitosti mohla pochlubit rekonstruovaným společenským sálem za čtyři miliony korun, opravenou jídelnou, kuchyní, šatnami i moderními učebnami.

Vzdělání celý článek
19.2.

Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích

Zmírnit zahraničním studentům stres spojený s příjezdovými povinnostmi má tzv. orientation week (orientační týden), během něhož studenti poznají místo, kam přijeli za studiem a kde stráví několik měsíců svého života. Od pondělí do pátku na zahraniční pardubické nováčky čekala řada aktivit, organizované prohlídky univerzitního kampusu i města, informace vztahující se ke studiu, řada seznamovacích aktivit i úvodní hodiny češtiny.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting