Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

24.6.

Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice budou už od neděle bojovat o medaile v konkurenci 2 tisíc studentů na Českých akademických hrách 2019. V 7 disciplínách se v Brně představí celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy.

„Sport je pro mladé lidi nesmírně důležitý a já jsem rád, že se nám podařilo vyslat na letošní akademické hry tolik dobrých sportovců. Věřím, že se vrátí s co nejlepšími výsledky a budou stát i na stupních vítězů,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., který vzpomíná na dobu před třemi lety, kdy České akademické hry organizovala Univerzita Pardubice. „Kolegům z Brna, organizátorům, trenérům, rozhodčím i dobrovolníkům přeji, aby tuto velkou sportovní akci zvládli,‟ dodal Mgr. Macas.

Sportovci budou Univerzitu Pardubice letos reprezentovat v plavání, veslování, v atletice, nebo v cyklistice MTB. S dalšími univerzitami se pardubičtí studenti utkají například také v badmintonu, v tenise, v aerobiku a týmově vyzvou soupeře v basketbalu, ve fotbalu a frisbee.

Hostitelem letošního ročníku her je Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce (23. - 28. 6. 2019) je součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. Ve 23 zařazených sportech se bude soutěžit o tituly Akademický mistr/yně.

Brno opět přivítá ve vysokoškolských kampusech a sportovních areálech přibližně 2 000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol. V reprezentačních týmech škol startují i reprezentanti České republiky, účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo mezinárodních univerzitních mistrovství.

České akademické hry jsou již 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od svého startu v Brně (VUT bylo u zrodu 1. ročníku v roce 2002) se pořádání střídají největší vysokoškolská centra v ČR, jako jsou Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.11.

Motivují školy k etické výchově

Dvě školy z Pardubického kraje skončily na druhém místě. Na Letohradském soukromém gymnáziu je etická výchova vyučována jako samostatný povinný předmět v primě a kvintě osmiletého studia a jako jeden z volitelných seminářů v septimě a oktávě. Na Gymnáziu Holice se etická výchova učí buď jako samostatný předmět, nebo jako součást dalších předmětů. Škola navíc spolupracuje s občanským sdružením Almalthea a žáci adoptovali na dálku afrického chlapce, se kterým si píší.

Vzdělání celý článek
7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
25.9.

Konference k veřejné správě na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Účastníci konference obdrží sborník příspěvků, v němž autoři prezentují výsledky své vědecko-výzkumné činnosti, případně i zkušenosti získané v zahraničí.

Vzdělání celý článek
9.7.

Jedinečná nabídka bezplatného školení

Posluchači díky tomuto jedinečnému semináři získají cenné informace z oblasti mediální komunikace.

Vzdělání celý článek
2.10.

Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.

Technický blok odstartuje výuku v úterý 6. října a až do Vánoc bude každé úterý od 11 do 14:30 v učebně P11 na DFJP seznamovat posluchače se zajímavostmi z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky a energetiky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting