Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

24.6.

Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice budou už od neděle bojovat o medaile v konkurenci 2 tisíc studentů na Českých akademických hrách 2019. V 7 disciplínách se v Brně představí celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy.

„Sport je pro mladé lidi nesmírně důležitý a já jsem rád, že se nám podařilo vyslat na letošní akademické hry tolik dobrých sportovců. Věřím, že se vrátí s co nejlepšími výsledky a budou stát i na stupních vítězů,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., který vzpomíná na dobu před třemi lety, kdy České akademické hry organizovala Univerzita Pardubice. „Kolegům z Brna, organizátorům, trenérům, rozhodčím i dobrovolníkům přeji, aby tuto velkou sportovní akci zvládli,‟ dodal Mgr. Macas.

Sportovci budou Univerzitu Pardubice letos reprezentovat v plavání, veslování, v atletice, nebo v cyklistice MTB. S dalšími univerzitami se pardubičtí studenti utkají například také v badmintonu, v tenise, v aerobiku a týmově vyzvou soupeře v basketbalu, ve fotbalu a frisbee.

Hostitelem letošního ročníku her je Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce (23. - 28. 6. 2019) je součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. Ve 23 zařazených sportech se bude soutěžit o tituly Akademický mistr/yně.

Brno opět přivítá ve vysokoškolských kampusech a sportovních areálech přibližně 2 000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol. V reprezentačních týmech škol startují i reprezentanti České republiky, účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo mezinárodních univerzitních mistrovství.

České akademické hry jsou již 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od svého startu v Brně (VUT bylo u zrodu 1. ročníku v roce 2002) se pořádání střídají největší vysokoškolská centra v ČR, jako jsou Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.10.

Gymnáziu v Chrudimi je 150 let

Ředitelka gymnázia Klára Jelinková se při té příležitosti mohla pochlubit rekonstruovaným společenským sálem za čtyři miliony korun, opravenou jídelnou, kuchyní, šatnami i moderními učebnami.

Vzdělání celý článek
25.10.

Přijímací zkoušky v Pardubickém kraji

V bodovém hodnocení uchazečů v rámci přijímacího řízení dojde v porovnání s minulým školním rokem k určitým změnám.

Vzdělání celý článek
2.10.

Univerzita Pardubice zahajuje 65. akademický rok

Vlastní zahájení výuky a akademického roku letos významně narušilo anonymní oznámení a následně řada mimořádných a složitých opatření, které v souvislosti s tím Policie ČR a vedení univerzity muselo přijmout včetně zrušení výuky v pondělí a úterý 29. a 30. září. Ochromily chod vysoké školy, nepříjemně zasáhly život vysokoškoláků, práci zaměstnanců a pobyt všech návštěvníků Univerzity Pardubice i působení externích subjektů v univerzitních areálech.

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
6.3.

Do vysokoškolských poslucháren Univerzity Pardubice míří i senioři.

„I když Univerzita Pardubice patří se 17 000 vyučovacími hodinami mezi – dá se říct – menší univerzity 3. věku v České republice, má v oblasti vzdělávání seniorů na Pardubicku své platné místo. Každý rok rozšíří obzory stovkám seniorů, kteří se znovu a znovu do našich kurzů vracejí,“ dodává docent Švanda z pardubické dopravní fakulty, která cyklus Univerzity třetího věku pro seniory již několik let zajišťuje.

Vzdělání celý článek
4.9.

Pro vedoucí školních jídelen jsou připraveny semináře o výživových normách a hygieně stravování

Hygienické zásady a zásady aplikace výživových norem závazných pro školní stravování jsou jedním z témat celoplošného školení pracovníků zařízení školního stravování (vedoucích školních jídelen), které se uskuteční během září v prostorách Krajského úřadu v Pardubicích postupně pro všechny okresy našeho kraje.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting