Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

24.6.

Univerzita Pardubice bude bojovat o medaile na Českých akademických hrách

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice budou už od neděle bojovat o medaile v konkurenci 2 tisíc studentů na Českých akademických hrách 2019. V 7 disciplínách se v Brně představí celkem 24 sportovců a 4 univerzitní týmy.

„Sport je pro mladé lidi nesmírně důležitý a já jsem rád, že se nám podařilo vyslat na letošní akademické hry tolik dobrých sportovců. Věřím, že se vrátí s co nejlepšími výsledky a budou stát i na stupních vítězů,“ uvedl vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., který vzpomíná na dobu před třemi lety, kdy České akademické hry organizovala Univerzita Pardubice. „Kolegům z Brna, organizátorům, trenérům, rozhodčím i dobrovolníkům přeji, aby tuto velkou sportovní akci zvládli,‟ dodal Mgr. Macas.

Sportovci budou Univerzitu Pardubice letos reprezentovat v plavání, veslování, v atletice, nebo v cyklistice MTB. S dalšími univerzitami se pardubičtí studenti utkají například také v badmintonu, v tenise, v aerobiku a týmově vyzvou soupeře v basketbalu, ve fotbalu a frisbee.

Hostitelem letošního ročníku her je Vysoké učení technické v Brně a téměř týdenní akce (23. - 28. 6. 2019) je součástí kalendáře oslav 120. výročí založení univerzity. Ve 23 zařazených sportech se bude soutěžit o tituly Akademický mistr/yně.

Brno opět přivítá ve vysokoškolských kampusech a sportovních areálech přibližně 2 000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol. V reprezentačních týmech škol startují i reprezentanti České republiky, účastníci světových univerziád, akademických mistrovství světa nebo mezinárodních univerzitních mistrovství.

České akademické hry jsou již 18 let pravidelnou akcí v systému vysokoškolských sportovních přeborů. Od svého startu v Brně (VUT bylo u zrodu 1. ročníku v roce 2002) se pořádání střídají největší vysokoškolská centra v ČR, jako jsou Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Liberec, Pardubice a Plzeň.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.12.

Mladí chemici se utkali o postup do finále

Snažili jsme se mladé chemiky motivovat cenami nejen symbolickými, ale skutečně hodnotnými.

Vzdělání celý článek
20.5.

Univerzita Pardubice má čtyři nové profesory

Za účasti rektora Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřího Málka, DrSc. slavnostně převzali profesorský jmenovací dekret.

Vzdělání celý článek
19.1.

Fakulta chemicko-technologická již v novém kampusu

Přihlášky ke studiu přijímá Fakulta chemicko-technologická do 31. března 2009.

Vzdělání celý článek
9.9.

Noví studenti Univerzity Pardubice se připravují na nový akademický rok

„Pod dohledem akademických pracovníků fakulty budou studenti trénovat nejrůznější výtvarné techniky malby a kresby. V minulých letech se tak návštěvníci závěrečné výstavy mohli těšit pohledem na nejrůznější krajiny, zátiší nebo portréty malované akvarelem, temperou, pastelem apod. Je úžasné, jaké výsledky lze na závěrečné výstavě spatřit, a to jsou studenti teprve na samém počátku studia,“ dodává k plenéru Fakulty restaurování její proděkan Tomáš Kupka.

Vzdělání celý článek
12.8.

Město letos investuje do svých škol 100 milionů

Za celý rok 2011 investuje město do školských zařízení z rozpočtu zhruba 100 milionů.

Vzdělání celý článek
4.3.

Univerzita Pardubice představuje novou publikaci.

Přehledná kolekce fotografií budov Univerzity Pardubice nám umožňuje vytvořit si představu prostorového rámce této vzdělávací instituce. Různorodá stavební díla postavená v průběhu pěti staletí však zároveň vybízí k obecným úvahám o architektuře a k srovnání dobových přístupů - vzdělávání jako funkce architektury klade totiž zcela zvláštní nároky na architekty a projektanty staveb.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting