Univerzita Pardubice cílí na nové studenty, jede na veletrh Gaudeamus

24.10.

Univerzita Pardubice cílí na nové studenty, jede na veletrh Gaudeamus

Univerzita Pardubice se už zítra představí na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS Brno 2019. Na budoucí studenty zacílí s novou kampaní. Její prezentaci najdou zájemci v pavilonu P brněnského výstaviště pod číslem 4.

Studenti, akademici i zaměstnanci Univerzity Pardubice se chystají zaujmout tisíce budoucích vysokoškoláků nabídkou zajímavých i přímo s praxí spojených studijních programů na celkem 7 fakultách. Univerzita nabízí možnost studovat celé spektrum oborů od technických přes filozofické až po umělecké a pro akademický rok 2020/2021 má i několik novinek. Jsou jimi např. bakalářský obor Ekonomika regionálního sportu, magisterský program Udržitelný rozvoj v chemii a technologie, a také chystá zcela nový doktorský program Konzervační vědy.

Univerzita se na veletrhu prezentuje jako moderní a dynamická instituce, i proto budou na veletrhu k vidění například nejnovější modely simulovaných pacientů Fakulty zdravotnických studií nebo virtuální realita z Fakulty elektrotechniky a informatiky. Zázemí krajského města Pardubice a dopravního uzlu v dosahu metropole, doplňuje kompaktní univerzitní kampus, který nově nabízí odpočinkové zóny a možnost sportovního vyžití.

Přiblížit se individualitě každého studenta chce Univerzita Pardubice také vizuálně. Proto letos zvolila zcela novou kampaň, která vybízí zájemce ke studiu v Pardubicích, kde mohou najít svoji novou identitu a zároveň zanechat otisk jako svoji nezaměnitelnou identitu. Na tomto principu postavila také zábavné aktivity ve výstavním prostoru veletrhu. Zájemci mohou např. využít zeď otisků, nechat ostatním kus sebe a vzkaz nebo soutěžit se svým poselstvím na sociálních sítích. Komunikovat s nimi budou studenti všech fakult oblečeni v originálně pojaté bíločervené kombinaci symbolizující Univerzitu Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 389 univerzit, vysokých škol a fakult z celkem 14 zemí světa, které se letošního veletrhu účastní. Podle informací organizátorů loni veletrh navštívilo přes 30 tisíc lidí. Letošní Veletrh Gaudeamus na brněnském výstavišti startuje tento týden od úterý 22. a končí v pátek 25. října.

Informace ke studiu najdou zájemci na webu www.evolupce.cz.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Před dvaceti lety byl zahájen proces přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích (VŠChT) na Univerzitu Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 26 veřejných vysokých škol v České republice, které jsou založeny zákonem. Patří v rámci republiky do skupiny středně velkých veřejných vysokých škol. Je jedinou univerzitou v Pardubickém kraji a nabízí více než 60 studijních programů s téměř 130 obory v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském studiu.

Vzdělání celý článek
30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
19.12.

Základní škola dostane interaktivní tabuli

Škola ve Štefánikově ulici využije interaktivní tabuli v první fázi k výuce jazyků.

Vzdělání celý článek
11.2.

Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěžilo 300 středoškoláků

O to, kdo je letos nejlepší a nejrychlejší v řešení chemických úloh, se dnes na Fakultě chemickotechnologické Univerzity Pardubice (UPa) utkalo přes 300 středoškoláků. Čtvrtý ročník soutěže Chemiklání přilákal 63 týmů z České republiky i ze Slovenska. Zájem o chemii, znalost prvků, vzorců, názvosloví i chemických reakcí.

Vzdělání celý článek
21.10.

Zemědělská škola v Chrudimi se chlubí rekonstrukcí

V rámci projektu za 8,4 milionu korun spolufinancovaného Regionálním operačním programem Pardubický kraj rekonstruoval kravín v areálu školního statku ve Vestci.

Vzdělání celý článek
6.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců. Prohlédl si také vědecká pracoviště se zaměřením na nanotechnologie, elektrotechniku nebo dopravu a zasadil britský národní strom v novém univerzitním parku.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting