Univerzita Pardubice: Na Letní školu přijely desítky zahraničních studentů, restaurátoři startují umělecký program

8.7.

Univerzita Pardubice: Na Letní školu přijely desítky zahraničních studentů, restaurátoři startují umělecký program

Rekordních 42 zahraniční studentů z 9 zemí přijelo na Letní školu, která dnes začala na Univerzitě Pardubice. Cizinci projdou několika fakultami a poznají okolí města, Krkonoše nebo hrad Karlštejn. Startuje také dvoutýdenní program Letní školy na Fakultě restaurování v Litomyšli, který láká zájemce o umění a výtvarné techniky z ČR i ze Slovenska. „Máme zájem, aby na Univerzitu Pardubice přicházeli noví talentovaní studenti také ze zahraničí. Letní škola nám pomáhá posílit a rozšiřovat spolupráci s partnerskými školami v různých částech světa. Letos poprvé přijedou například studenti z prestižní Stellenbosh univerzity, která je nejstarší univerzitou v Jihoafrické republice,“ uvedla Ing. Andrea Koblížková, Ph.D., prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice. Z tisíců přihlášených univerzita letos vybrala studenty z Běloruska, Vietnamu, Tchaj-wanu, Jihoafrické republiky, Ukrajiny, Číny, Japonska, a také z Egypta a z Arménie. Během měsíce budou mít možnost poznat laboratoře, pracoviště a zázemí 4 fakult univerzity – dopravní, chemicko-technologické, zdravotnických studií a ekonomicko-správní. Čekají je i sportovní nebo kulturní aktivity, během kterých poznají město, vyzkouší si například jízdu na paddleboardech na Labi, vystoupí na nejvyšší horu Sněžku, zajdou si do letního kina nebo zažijí zdobení perníku a tradiční české Vánoce. „Zájem o naši letní školu je velký a museli jsme vybírat z tisíců zájemců. Chceme jim dát příležitost zažít univerzitní život v evropské zemi a poznat možnosti studia i vědeckého bádání, které Univerzita Pardubice nabízí,“ říká Ing. Ondřej Srb z Oddělení pro rozvoj a mezinárodních vztahů Univerzity Pardubice, který letní program pro cizince připravuje nejen s českými studenty univerzity, ale také se svými kolegy-cizinci, kteří na UPa působí. Přes léto zve do svých prostor i Fakulta restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli. Její Letní škola startuje tento týden a cílí hlavně na budoucí nebo současné studenty. Letošní ročník, kterého se zúčastní 17 zájemců, má na programu například kurzy kresby, modelování a malby. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
28.1.

DDM Delta otevírá v pátek svoje dveře

Hvězdárna barona Artura Krause a Astronomická společnost Pardubice při DDM Delta pořádají v pátek 29. ledna Den otevřených dveří

Vzdělání celý článek
3.2.

Hejtman Martínek: Vojenská škola patří mezi elitní

Trojnásobný až čtyřnásobný nadbytek studentů, kteří touží po vojenské kariéře, může vykázat jen málokteré školské zařízení.

Vzdělání celý článek
15.2.

Kraj podpoří netradiční integraci handicapovaných dětí

Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun pro město Bystré.

Vzdělání celý článek
26.2.

Budova na náměstí Čs. Legií v centru města spojuje úctu k historii a potřeby moderního vzdělávání, vědy a výzkumu

Rekonstrukci prováděla společnost Metrostav, a. s., podle návrhu architektonické a grafické kanceláře Mixage, s.r.o., a projektu PPP, spol. s r.o.

Vzdělání celý článek
28.1.

Škola cestovního ruchu Choceň slaví úspěchy

Střední škola cestovního ruchu Choceň již šestým rokem využívá možností spolufinancovat projekty z fondů EU

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting