Univerzita Pardubice: Na Letní školu přijely desítky zahraničních studentů, restaurátoři startují umělecký program

8.7.

Univerzita Pardubice: Na Letní školu přijely desítky zahraničních studentů, restaurátoři startují umělecký program

Rekordních 42 zahraniční studentů z 9 zemí přijelo na Letní školu, která dnes začala na Univerzitě Pardubice. Cizinci projdou několika fakultami a poznají okolí města, Krkonoše nebo hrad Karlštejn. Startuje také dvoutýdenní program Letní školy na Fakultě restaurování v Litomyšli, který láká zájemce o umění a výtvarné techniky z ČR i ze Slovenska. „Máme zájem, aby na Univerzitu Pardubice přicházeli noví talentovaní studenti také ze zahraničí. Letní škola nám pomáhá posílit a rozšiřovat spolupráci s partnerskými školami v různých částech světa. Letos poprvé přijedou například studenti z prestižní Stellenbosh univerzity, která je nejstarší univerzitou v Jihoafrické republice,“ uvedla Ing. Andrea Koblížková, Ph.D., prorektorka pro rozvoj Univerzity Pardubice. Z tisíců přihlášených univerzita letos vybrala studenty z Běloruska, Vietnamu, Tchaj-wanu, Jihoafrické republiky, Ukrajiny, Číny, Japonska, a také z Egypta a z Arménie. Během měsíce budou mít možnost poznat laboratoře, pracoviště a zázemí 4 fakult univerzity – dopravní, chemicko-technologické, zdravotnických studií a ekonomicko-správní. Čekají je i sportovní nebo kulturní aktivity, během kterých poznají město, vyzkouší si například jízdu na paddleboardech na Labi, vystoupí na nejvyšší horu Sněžku, zajdou si do letního kina nebo zažijí zdobení perníku a tradiční české Vánoce. „Zájem o naši letní školu je velký a museli jsme vybírat z tisíců zájemců. Chceme jim dát příležitost zažít univerzitní život v evropské zemi a poznat možnosti studia i vědeckého bádání, které Univerzita Pardubice nabízí,“ říká Ing. Ondřej Srb z Oddělení pro rozvoj a mezinárodních vztahů Univerzity Pardubice, který letní program pro cizince připravuje nejen s českými studenty univerzity, ale také se svými kolegy-cizinci, kteří na UPa působí. Přes léto zve do svých prostor i Fakulta restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli. Její Letní škola startuje tento týden a cílí hlavně na budoucí nebo současné studenty. Letošní ročník, kterého se zúčastní 17 zájemců, má na programu například kurzy kresby, modelování a malby. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.2.

Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěžilo 300 středoškoláků

O to, kdo je letos nejlepší a nejrychlejší v řešení chemických úloh, se dnes na Fakultě chemickotechnologické Univerzity Pardubice (UPa) utkalo přes 300 středoškoláků. Čtvrtý ročník soutěže Chemiklání přilákal 63 týmů z České republiky i ze Slovenska. Zájem o chemii, znalost prvků, vzorců, názvosloví i chemických reakcí.

Vzdělání celý článek
15.2.

Delegace z jihoafrické republiky na Univerzitě Pardubice

V delegaci budou rovněž attaché Tshibule Mokgalaotse a sekretářka politického odboru Zdeňka Herclová.

Vzdělání celý článek
27.5.

Skeptikové navštíví Litomyšl

V tomto roce se v sobotu 7. června 2008 od 14 hodin uskuteční již V. Skeptikon, tentokráte na zámku v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
25.3.

Doktor Kilbride pohovoří o Keni

Doktor Philip L. Kilbride působí v letním semestru tohoto roku jako hostující pedagog na Katedře sociálních věd.

Vzdělání celý článek
25.9.

Konference k veřejné správě na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Účastníci konference obdrží sborník příspěvků, v němž autoři prezentují výsledky své vědecko-výzkumné činnosti, případně i zkušenosti získané v zahraničí.

Vzdělání celý článek
14.3.

Kam po vysoké škole?

Na 15. března připravila Univerzita Pardubice již 6. ročník veletrhu pracovních příležitostí.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting