Univerzita Pardubice ocenila školy za podporu talentů

25.3.

Univerzita Pardubice ocenila školy za podporu talentů

Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. letos poprvé uděluje středním školám z Pardubického kraje ocenění za podporu mladých talentů. Medaili získalo při příležitosti Dne učitelů celkem 5 středních škol, jejichž studenti prokázali nadstandardní kvalitu v různých vědních oborech. 

„Touhu po poznání je u dětí potřeba rozvíjet v průběhu celého vzdělávacího cyklu. Na střední škole je však tato potřeba o to důležitější, že právě tehdy se nadaní studenti rozhodují o dalším zaměření svého studia. Úspěchy studentů jsou vždy také výsledkem práce jejich učitelů. Bez vytvoření vhodných podmínek na své škole však může sebelepší učitel rozvíjet talent svých studentů jen stěží. Proto jsme se rozhodli oceňovat ty střední školy z našeho kraje, jejichž studenti dosáhli, většinou už ve spolupráci s některým pracovištěm naší univerzity, nezpochybnitelných úspěchů, které jim otvírají cestu k vysokoškolskému studiu. Každý z ředitelů sám jistě ví, který konkrétní učitel se o tyto úspěchy zasloužil,“ říká prorektor pro vědu a tvůrčí činnost prof. PhDr. Petr Vorel, CSc., který dnes zástupcům dvou pardubických středních škol ocenění rektora předal. Další tři školy si cenu převezmou při nejbližší příležitosti.

Medaili od rektora Univerzity Pardubice získaly za úspěchy v rozvoji technického vzdělávání Gymnázium Lanškroun, Gymnázium Vysoké Mýto a Střední průmyslová škola chemická Pardubice; za úspěchy v rozvoji humanitního vzdělávání Gymnázium Ústí nad Orlicí; za mimořádný individuální úspěch v soutěži „Česká hlavička“ Gymnázium Pardubice Mozartova.

Univerzita Pardubice dlouhodobě spolupracuje s talentovanými žáky i středoškoláky. Je spoluorganizátorem soutěží jako např. Hledáme nejlepšího mladého chemika, Festival vědy a techniky a zapojuje se také do soutěže Středoškolské odborné činnosti. Studenti UPa každoročně pořádají pro nadané středoškoláky konferenci Vědění mladým a univerzita šíří zájem o vědu a technické obory desítkami popularizačních akcí, které pořádá pro veřejnost.

Více: https://www.upce.cz/spoluprace/skoly.html. Konkrétním příkladem dobré spolupráce je výzkum talentované studentky gymnázia Mozartova Sylvy Neradové, která bádá v laboratořích Univerzity Pardubice a za svůj výzkum kvasinek loni získala cenu Česká hlavička. Více: https://www.upce.cz/cenuceska-hlavicka-ziskala-studentka-ktera-bada-na-univerzite-pardubice-1. Dnešní setkání pedagogů z pardubického regionu, na kterém ocenění Univerzity Pardubice střední školy převzaly, uspořádala ke Dni učitelů v aule místopředsedkyně Senátu PČR ve spolupráci s Pardubickým krajem a Univerzitou Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.3.

Kam po vysoké škole?

Na 15. března připravila Univerzita Pardubice již 6. ročník veletrhu pracovních příležitostí.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
13.12.

Kampaň na podporu sebevzdělávání byla úspěšná

Mediální kampaň na podporu celoživotního vzdělávání měla velmi pozitivní ohlas.

Vzdělání celý článek
14.10.

Pardubice ocení úspěšné středoškoláky

Všechno jsou to mladí lidé, kteří nechtějí být průměrní, kteří dělají něco navíc.

Vzdělání celý článek
9.1.

Osm univerzit se spojilo, aby si dlouhodobě zajistily kvalitní světové chemické elektronické informační zdroje pro výzkjm a vývoj

Během prvního pololetí 2013 bude realizována na pracovištích všech zúčastněných vysokých škol řada školení a informačních seminářů s cílem propagovat tyto důležité informační zdroje a naučit studenty, akademické pracovníky a výzkumníky co nejefektivněji využívat obrovský informační potenciál, který tyto zdroje nabízejí.

Vzdělání celý článek
26.2.

Science café, aneb na slovíčko s vědcem

Klub 29, Pardubice – úterý 26. února, začátek v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting