Univerzita Pardubice otvírá zájmové kurzy pro veřejnost

13.8.

Univerzita Pardubice otvírá zájmové kurzy pro veřejnost

V novém akademickém roce nabízí Univerzita Pardubice opět specializované přednášky pro veřejnost. Na Dopravní fakultě Jana Pernera se od září kromě technického a humanitního bloku Univerzity třetího věku otevřou i nové kurzy zaměřené na fotografování, sportovní aktivity nebo třeba čínskou medicínu. Zájemci se mohou hlásit už dnes. „Obliba našich kurzů je velká, zvláště u seniorů. Každý rok se nám hlásí stovky lidí, kteří se chtějí něco nového dozvědět a rozšířit si znalosti v různých oblastech a vědních oborech,“ říká  doc. Ing. Libor Švadlenka Ph.D., děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.  
Už na konci září odstartují první kurzy fotografování pro začátečníky, ve kterých se účastníci naučí ovládat svůj přístroj a seznámí se základy fotografování. Na ně naváže během listopadu kurz Úprava fotografií na počítači.  V dalším kurzu se posluchači například seznámí se současnou legislativou v ochraně přírody a krajiny a s přednášející se vydají prostřednictvím jednotlivých prezentací do českých národních parků. Sílu přírody ocení všichni, kteří navštíví její druhý kurz Lékárna v přírodě – přírodní antibiotika. Lektoři si připravili i přednášky zaměřené na sebeléčebné schopnosti těla či na fungování čínské medicíny. „Snažíme se vybírat taková témata, která svou pestrostí zaujmou lidi všech zájmů. Naše kurzy vždy vedou zkušení lektoři v daném oboru,“ říká Zlatuše Sojková z Oddělení pro vzdělávací činnost Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice.  Senioři se mohou také přihlásit do sportovního kurzu, který pro ně spoluorganizuje Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Stále více pozornosti si mezi lidmi získává i lukostřelba. Podrobné informace najdete zde: https://dfjp.upce.cz/zajmove-kurzy-pro-sirokou-verejnost. Pardubice 9. srpna 2019 Martina Macková, vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů UPa 

Přehled kurzů

Cena za kurz/semestr

Krásy národních parků ČR

600 Kč

Lékárna v přírodě – Přírodní antibiotika

650 Kč

Sebeléčebné schopnosti těla

700 Kč

Tradiční čínská medicína

700 Kč

Sportovní kurz

400 Kč

Lukostřelba

senioři 600 Kč/veřejnost 1100 Kč

Úprava fotografií na PC

1600 Kč

Fotografický kurz pro začátečníky I

senioři 1200/veřejnost 1600 Kč

Fotografický kurz pro začátečníky II

1600 Kč

Zážitkový kurz osobního rozvoje

600 Kč

Informace ke kurzům: Zlatuše Sojková, Oddělení pro vzdělávací činnost DFJP telefon 466 036 409, mobil 601 082 714 e-mail zlatuse.sojkova@upce.cz 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.3.

Univerzita Pardubice úspěšně pokračuje v popularizaci vědy a technických a přírodovědných oborů

Projekt tak pomůže prohloubit komplexní systém vzdělávacích aktivit a odborné přípravy pedagogů, kteří pracují s mládeží. Pokusí se zavést nové formy volnočasového učení žáků s aktivním zájmem o vědu a nové poznatky a podpořit tak jejich pozitivní vztah k vědeckému bádání.

Vzdělání celý článek
16.6.

Kraj nechá na svých školách opravit učebnu fyziky i kuchyň

Rekonstrukce, tentokrát však střechy, se dočká Gymnázium v Jevíčku. „Valbová střecha je napadena dřevokazným hmyzem a houbou, proto ji necháme naimpregnovat a stávající hliníkovou krytinu nahradíme střešní pálenou krytinou. Nad hygienickými místnostmi bude zastřešení z předzvětralého plechu,“ uvedl krajský radní zodpovědný za školství Bernášek s tím, že opravy střechy, která je nyní v havarijním stavu, budou stát necelých 7 milionů korun.

Vzdělání celý článek
14.8.

Day camp na Univerzitě Pardubice pro žáky základních škol

. S indexem letní školy v ruce stráví žáci každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity a seznámí se s univerzitním prostředím.

Vzdělání celý článek
29.2.

29. únor je poslední termín pro podání přihlášek

Na podporu nadaných studentů je připraveno mimořádné stipendium.

Vzdělání celý článek
16.9.

Univerzita Pardubice „veze“ vědu a techniku za žáky přímo na dvory škol

Podzimní populárně-naučnou pouť zakončí „věda a technika“ následující den 24. září na dvoře Základní školy Habrmannova v Hradci Králové, kam univerzitní tým doprovodí také studenti SPŠCh Pardubice.

Vzdělání celý článek
15.2.

Kraj podpoří netradiční integraci handicapovaných dětí

Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun pro město Bystré.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting