Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času


V akademickém roce 2014/2015 zahajují dvě fakulty Univerzity Pardubice, jak se stalo již tradicí, cykly odborných přednášek pro veřejnost: Dopravní fakulta Jana Pernera pod názvem Univerzita třetího věku a Fakulta filozofická jako Univerzitu volného času.


Fakulta filozofická (FF) zahajuje 25. září 2014 Univerzitu volného času (UVČ). Pro posluchače všech věkových kategorií připravila cyklus deseti tříhodinových bloků s 20 přednáškami na téma „Svět raného novověku“.
Fakulta chce zájemcům z řad veřejnosti představit dějiny lidské civilizace v celé jejich šíři a současně prezentovat humanitní vědní obory vyučované na Fakultě filozofické v Pardubicích. V průběhu ročních přednáškových cyklů, tematicky a chronologicky vymezených a na sebe navazujících, budou nyní posluchači seznámeni se světem raného novověku.


„Posluchačem UVČ se může stát každý zájemce, kdo zaplatí vstupní poplatek 400 Kč. Letos přivítáme stejně jako v minulém roce okolo 120 zájemců. Výuka v zimním semestru probíhá jednou měsíčně vždy ve čtvrtek od 14 do cca 17 hodin v kongresovém sále rektorátu ve Studentské ulici 95 v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách,“ uvedla k organizaci UVČ Helena Blehová z děkanátu pořádající Fakulty filozofické.


Výuka Univerzity třetího věku (U3V) na Dopravní fakultě Jana Pernera (DFJP) začíná příští týden 3. října a je rozdělena na dva bloky – technický a humanitní. Přednášejí jsou z řad vyučujících na fakultách Univerzity Pardubice a odborníků z praxe. V zimním semestru probíhá výuka od října do prosince a v letním semestru od března do května. Zúčastnit se může každý zájemce, který překročil věk 50 let, stačí podat včas přihlášku a zaplatit poplatek 400 Kč na jeden semestr.


Posluchači přihlášení do humanitního bloku si od 3. října mohou vyslechnout přednášky z oblasti zdravotnictví, historie, filosofie, cestovatelství nebo psychologie. Přednášky se konají každý pátek od 11 do 15 hodin v učebně B5 v budově dopravní fakulty ve Studentské ulici.


Přednášky technického bloku startují 7. října a jsou zaměřeny především na oblast silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky, energetiky, elektrotechniky a ekologie. Konají se každou středu od 11 do 15 hodin v učebně P11 na Dopravní fakultě Jana Pernera.


„Lákadlem pro zájemce o U3V jsou i exkurze, které jsou součástí přednášek. V minulých semestrech jsme navštívili např. LET Kunovice, dostihové závodiště Pardubice, dispečink MHD v Praze, Telekomunikační věž v Pardubicích a řadu dalších zajímavých míst po celé republice,“ přiblížila program U3V Zlatuše Sojková z Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty.


Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.


Letos je zatím na přednášky U3V i do nabízených kurzů dopravní fakulty přihlášeno téměř 200 zájemců.
Podrobný rozpis jednotlivých přednášek a termínů jejich konání jak v rámci Univerzity volného času, tak Univerzity třetího věku je k dispozici na webových stránkách fakult Univerzity Pardubice, které přednáškové cykly pro veřejnost pořádají.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.10.

Cenu Genus v soutěži „České hlavičky 2013" získal student 1. ročníku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice JAN HRABOVSKÝ Odborná porota soutěže České hlavičky 2013 udělila Janu Hrabovskému 1. místo, jako laureátovi ceny Genus

V rámci soutěže se udělují ceny v pěti kategoriích, o jejichž vítězích rozhoduje odborná porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů.

Vzdělání celý článek
13.6.

Univerzita Pardubice otvírá nový obor Aplikovaná elektrotechnika

Zcela nový bakalářský studijní program Aplikovaná elektrotechnika právě otevřela Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (UPa). Výuka se zaměří na moderní oblasti elektronických obvodů, senzorů, mikroprocesorové techniky, informačních technologií, automatizace a prototypové výroby.

Vzdělání celý článek
4.8.

Stavební ruch na pardubických středních školách

Stavební práce probíhají v laboratořích, kde se vyměňují elektroinstalace, rozvody plynu a vody.

Vzdělání celý článek
24.6.

Spolupráce se slovenskými kolegy v oblasti školství funguje

Náměstkyně hejtmana zodpovědná za školství Marie Málková a její kolegové z odboru školství krajského úřadu přivítali

Vzdělání celý článek
16.9.

Podzimní premiéra TECHNOhrátek s vůní kovářské výhně a čerstvě broušeného dřeva

Zábavnou a soutěžní prezentaci stavebních i dřevařských oborů si nenechalo ujít 153 žáků z devíti základních škol. Rekordní účast (170 školáků letos na jaře v SOŠ a SOU Polička) sice nepadla, přesto byl zájem o vyučované profese vysoký.

Vzdělání celý článek
20.6.

V Pardubicích začínají absolventské promoce

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting