Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času


V akademickém roce 2014/2015 zahajují dvě fakulty Univerzity Pardubice, jak se stalo již tradicí, cykly odborných přednášek pro veřejnost: Dopravní fakulta Jana Pernera pod názvem Univerzita třetího věku a Fakulta filozofická jako Univerzitu volného času.


Fakulta filozofická (FF) zahajuje 25. září 2014 Univerzitu volného času (UVČ). Pro posluchače všech věkových kategorií připravila cyklus deseti tříhodinových bloků s 20 přednáškami na téma „Svět raného novověku“.
Fakulta chce zájemcům z řad veřejnosti představit dějiny lidské civilizace v celé jejich šíři a současně prezentovat humanitní vědní obory vyučované na Fakultě filozofické v Pardubicích. V průběhu ročních přednáškových cyklů, tematicky a chronologicky vymezených a na sebe navazujících, budou nyní posluchači seznámeni se světem raného novověku.


„Posluchačem UVČ se může stát každý zájemce, kdo zaplatí vstupní poplatek 400 Kč. Letos přivítáme stejně jako v minulém roce okolo 120 zájemců. Výuka v zimním semestru probíhá jednou měsíčně vždy ve čtvrtek od 14 do cca 17 hodin v kongresovém sále rektorátu ve Studentské ulici 95 v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách,“ uvedla k organizaci UVČ Helena Blehová z děkanátu pořádající Fakulty filozofické.


Výuka Univerzity třetího věku (U3V) na Dopravní fakultě Jana Pernera (DFJP) začíná příští týden 3. října a je rozdělena na dva bloky – technický a humanitní. Přednášejí jsou z řad vyučujících na fakultách Univerzity Pardubice a odborníků z praxe. V zimním semestru probíhá výuka od října do prosince a v letním semestru od března do května. Zúčastnit se může každý zájemce, který překročil věk 50 let, stačí podat včas přihlášku a zaplatit poplatek 400 Kč na jeden semestr.


Posluchači přihlášení do humanitního bloku si od 3. října mohou vyslechnout přednášky z oblasti zdravotnictví, historie, filosofie, cestovatelství nebo psychologie. Přednášky se konají každý pátek od 11 do 15 hodin v učebně B5 v budově dopravní fakulty ve Studentské ulici.


Přednášky technického bloku startují 7. října a jsou zaměřeny především na oblast silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky, energetiky, elektrotechniky a ekologie. Konají se každou středu od 11 do 15 hodin v učebně P11 na Dopravní fakultě Jana Pernera.


„Lákadlem pro zájemce o U3V jsou i exkurze, které jsou součástí přednášek. V minulých semestrech jsme navštívili např. LET Kunovice, dostihové závodiště Pardubice, dispečink MHD v Praze, Telekomunikační věž v Pardubicích a řadu dalších zajímavých míst po celé republice,“ přiblížila program U3V Zlatuše Sojková z Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty.


Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.


Letos je zatím na přednášky U3V i do nabízených kurzů dopravní fakulty přihlášeno téměř 200 zájemců.
Podrobný rozpis jednotlivých přednášek a termínů jejich konání jak v rámci Univerzity volného času, tak Univerzity třetího věku je k dispozici na webových stránkách fakult Univerzity Pardubice, které přednáškové cykly pro veřejnost pořádají.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.5.

Univerzita Pardubice má čtyři nové profesory

Za účasti rektora Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřího Málka, DrSc. slavnostně převzali profesorský jmenovací dekret.

Vzdělání celý článek
20.6.

Jmenování nových profesorů prezidentem republiky

Profesor Čegan působí na Katedře biologických a biochemických věd Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
13.8.

Univerzita Pardubice otvírá zájmové kurzy pro veřejnost

V novém akademickém roce nabízí Univerzita Pardubice opět specializované přednášky pro veřejnost. Na Dopravní fakultě Jana Pernera se od září kromě technického a humanitního bloku Univerzity třetího věku otevřou i nové kurzy zaměřené na fotografování, sportovní aktivity nebo třeba čínskou medicínu. Zájemci se mohou hlásit už dnes. „Obliba našich kurzů je velká, zvláště u seniorů.

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
12.1.

Univerzita padubice pořádá Dny otevřených dveří

Navíc! - Každý 100. zaregistrovaný zájemce dostane od univerzity dárek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting