Univerzita Pardubice pořádá letos poprvé letní školy pro žáky základních a středních škol

22.7.

Univerzita Pardubice pořádá letos poprvé letní školy pro žáky základních a středních škol

V týdnu od 19. do 23. srpna si žáci všech věkových kategorií poprvé vyzkouší život vysokoškoláka. Během jednoho týdne okusí zajímavý odborný program na všech sedmi fakultách univerzity. Čeká na ně poučení i zábava, ale i sportovní vyžití.

Pro žáky základních škol bude letní škola probíhat formou denních kempů od 8 do 17 hodin. Středoškoláci zahájí svoji letní školu už o víkendu a budou mít pobyt na univerzitě spojený i s ubytováním na kolejích. O stravování se všem postará univerzitní menza.

S indexem letní školy v ruce stráví každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity, seznámí se s univerzitním prostředím, zažijí atmosféru laboratoří a poslucháren, podívají se do dopravního sálu, vyzkouší si práci vědců a celou řadu zajímavých úloh a pokusů z mnoha oborů. Čeká je také výlet do Litomyšle na Fakultu restaurování. Odpoledne si užijí zábavu při sportovních aktivitách a hrách, například i s GPS.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.6.

Kraj se chová odpovědně, nemůže podlehnout nátlaku

Dlouhodobě projednávaný materiál s návrhy změn ve středním školství již schválil výbor pro výchovu.

Vzdělání celý článek
21.10.

Zemědělská škola v Chrudimi se chlubí rekonstrukcí

V rámci projektu za 8,4 milionu korun spolufinancovaného Regionálním operačním programem Pardubický kraj rekonstruoval kravín v areálu školního statku ve Vestci.

Vzdělání celý článek
22.5.

V pondělí 25. května v odpoledních hodinách bude Akademický senát Fakulty filozofické Univerzity Pardubice volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Akademický rok začíná na vysoké škole až na přelomu září a října t. r., přistoupila fakulta k výběru vhodného kandidáta na funkci děkana již nyní, před ukončením letního semestru.

Vzdělání celý článek
6.5.

Královéhradečtí usilují o větší bezpečnost na silnicích

Školení bude také zaměřené na rodiče, dozví se například, jak správně vybrat dětskou autosedečku.

Vzdělání celý článek
25.4.

Povídáním o pražskému orloji pokračuje cyklus přednášek na Univerzitě Pardubice

Unikátní technická památka, která denně přitahuje pozornost tisíců návštěvníků Prahy, vznikla před více než šesti stoletími a je mimořádnou ukázkou lidského génia a řemeslné dovednosti na počátku 15. století.

Vzdělání celý článek
12.6.

Univerzita Pardubice otvírá nový obor Aplikovaná elektrotechnika

Zcela nový bakalářský studijní program Aplikovaná elektrotechnika právě otevřela Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (UPa). Výuka se zaměří na moderní oblasti elektronických obvodů, senzorů, mikroprocesorové techniky, informačních technologií, automatizace a prototypové výroby.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting