Univerzita Pardubice pořádá letos poprvé letní školy pro žáky základních a středních škol

22.7.

Univerzita Pardubice pořádá letos poprvé letní školy pro žáky základních a středních škol

V týdnu od 19. do 23. srpna si žáci všech věkových kategorií poprvé vyzkouší život vysokoškoláka. Během jednoho týdne okusí zajímavý odborný program na všech sedmi fakultách univerzity. Čeká na ně poučení i zábava, ale i sportovní vyžití.

Pro žáky základních škol bude letní škola probíhat formou denních kempů od 8 do 17 hodin. Středoškoláci zahájí svoji letní školu už o víkendu a budou mít pobyt na univerzitě spojený i s ubytováním na kolejích. O stravování se všem postará univerzitní menza.

S indexem letní školy v ruce stráví každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity, seznámí se s univerzitním prostředím, zažijí atmosféru laboratoří a poslucháren, podívají se do dopravního sálu, vyzkouší si práci vědců a celou řadu zajímavých úloh a pokusů z mnoha oborů. Čeká je také výlet do Litomyšle na Fakultu restaurování. Odpoledne si užijí zábavu při sportovních aktivitách a hrách, například i s GPS.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.10.

Středoškoláci svými projekty usnadní život druhým

Rehabilitační pomůcky pomáhají dětským pacientům vracet se do plnohodnotného života. „Žáci naší školy si však uvědomují, že je možné sestrojit hodně pomůcek a zařízení, která jim usnadní život.

Vzdělání celý článek
15.10.

Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

V pondělí 4. listopadu by se už děti mohly vrátit do své školy. „Všichni věříme, že to tak bude, ale dokud nebudeme mít v ruce atesty o zdravotní nezávadnosti školy, nelze to říci s naprostou jistotou.

Vzdělání celý článek
15.10.

Dvě fakulty Univerzity Pardubice volí nového děkana

Profesor Vorel je dosavadním proděkanem fakulty pro vědu a vývoj a předním odborníkem na české a evropské dějiny.

Vzdělání celý článek
5.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera školí letecké techniky z Burkiny Faso

Čtyřiadvacet vojenských techniků z Burkiny Faso se v těchto měsících vzdělává na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
28.5.

Fakulta zdravotnických studií má prvního děkana

Dnes ve 13 hodin se uskuteční obřad, při němž bude slavnostně instalován do funkce první děkan Fakulty zdravotnických studií.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting