Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014


Ve dnech 15. - 18. května se v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích koná jubilejní 20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014. Univerzita Pardubice se veletrhu zúčastní tradičně prostřednictvím společného stánku s dalšími českými vysokými školami.

Své publikace, odborné knihy a další literaturu letos představí 409 vystavovatelů z 26

zemí světa. Vydavatelství Univerzity Pardubice vystaví pestrý koktejl dříve vydaných publikací i horkých novinek.
„Z těch nejnovějších můžeme zmínit například odbornou knihu Historie radiolokační techniky v Československu profesora Pavla Bezoušky a Václava Špáse nebo Pop & Brak. Populární literatura v kontextu proměn literární kultury editorů Antonína K. K. Kudláče a Jiřího Studeného či zajímavou kolekci fotografií Štěpána Bartoše s doprovodným textem Františka R. Václavíka Univerzita Pardubice a její budovy,“ upozorňuje na vybrané publikace Ing. Ivo Holava z Vydavatelství Univerzity Pardubice.

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Na loňském veletrhu Svět knihy prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice na padesátku svých titulů, další prodej univerzitních publikací následoval na základě kontaktů z veletrhu. Za celý rok 2013 vydalo vydavatelství více než stovku tištěných publikací. Čtenářům zpřístupnilo již i padesátku titulů tzv. elektronických knih, které byly v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a na webech jednotlivých fakult. V roce 2013 prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice celkem 6 900 vlastních publikací.


Čestným hostem letošního jubilejního ročníku je Maďarsko, které si pro návštěvníky veletrhu připravilo zajímavý program v podobě čtení maďarských autorů, diskuzí a výstav. Veletrh bude také místem, kde se setkají překladatelé české literatury s českými autory, vědeckými pracovníky či producenty literárních pořadů.
Brány Výstaviště Praha v Holešovicích budou 15. – 17. května otevřeny od 9.30 do 19.00 hodin. V neděli 18. května pak od 9.30 do 16.00 hodin.


Další podrobné informace k veletrhu Svět knihy Praha 2014 naleznete na webových stránkách http://www.svetknihy.cz/

Bližší informace k akci:
Ing. Ivo Holava
vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice
telefon 466 036 132, e-mail ivo.holava@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

3.7.

Sponze a promoce na univerzitě

Při akademickém obřadu bude udělena Studentská cena rektora I. stupně - absolventce Ing. Anetě Hýblové ve studijním oboru Regionální rozvoj za celkový prospěch studia "s vyznamenáním" a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce "Přímé zahraniční investice a rozvoj regionu".

Vzdělání celý článek
21.1.

Děti z pardubických školek a škol zavítaly do kouzelného světa fantazie

Děti z mateřských škol a prvních tříd dostaly na začátku soutěže otázku: Pokud bys měl kouzelnou baterku, jako malý Franta z knížky, na co by sis posvítil? Co by se mohlo stát?

Vzdělání celý článek
3.4.

Celostátní studentská vědecká konference mladých historiků, aneb Písně žáků darebáků, na zámku v Pardubicích

V rámci konference budou uděleny dvě ceny, o kterých rozhodnou dvě nezávislé komise. První z nich je tradiční ocenění pojmenované podle slavného historika Josefa Šusty. Druhou cenu pak představuje ocenění netradiční, jež bude vyhlášeno pouze v tomto roce, a to zásluhou doc. Marie Mackové z pořádající Univerzity Pardubice. Tato speciální cena se soustředí na práce tematicky zaměřené na „dlouhé 19. století“ a představuje finanční odměnu pro vybrané soutěžící.

Vzdělání celý článek
26.2.

Budova na náměstí Čs. Legií v centru města spojuje úctu k historii a potřeby moderního vzdělávání, vědy a výzkumu

Rekonstrukci prováděla společnost Metrostav, a. s., podle návrhu architektonické a grafické kanceláře Mixage, s.r.o., a projektu PPP, spol. s r.o.

Vzdělání celý článek
27.5.

O obor Obráběč kovů je zájem

V dalším programu semináře je Návrh koncepce psychiatrické péče v Pardubickém kraji, který představí Petr Hejzlar, zástupce primáře psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

Vzdělání celý článek
5.9.

Hurá do školy! Batůžek s překvapením zpříjemnil nástup do školy

Základem je balíček v podobě batůžku na přezuvky s reflexním pruhem, který obsahuje další reflexní prvky, zábavně naučnou brožuru Ferdova autoškola od společnosti BESIP, dětský časopis od Českých drah, zásady první pomoci, rozvrh hodin od basketbalového klubu BK JIP Pardubice, hasičské omalovánky, vstupenky a spoustu dalších věcí, které mají pomoci zvýšit bezpečnost a viditelnost malých školáků.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting