Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014


Ve dnech 15. - 18. května se v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích koná jubilejní 20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014. Univerzita Pardubice se veletrhu zúčastní tradičně prostřednictvím společného stánku s dalšími českými vysokými školami.

Své publikace, odborné knihy a další literaturu letos představí 409 vystavovatelů z 26

zemí světa. Vydavatelství Univerzity Pardubice vystaví pestrý koktejl dříve vydaných publikací i horkých novinek.
„Z těch nejnovějších můžeme zmínit například odbornou knihu Historie radiolokační techniky v Československu profesora Pavla Bezoušky a Václava Špáse nebo Pop & Brak. Populární literatura v kontextu proměn literární kultury editorů Antonína K. K. Kudláče a Jiřího Studeného či zajímavou kolekci fotografií Štěpána Bartoše s doprovodným textem Františka R. Václavíka Univerzita Pardubice a její budovy,“ upozorňuje na vybrané publikace Ing. Ivo Holava z Vydavatelství Univerzity Pardubice.

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Na loňském veletrhu Svět knihy prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice na padesátku svých titulů, další prodej univerzitních publikací následoval na základě kontaktů z veletrhu. Za celý rok 2013 vydalo vydavatelství více než stovku tištěných publikací. Čtenářům zpřístupnilo již i padesátku titulů tzv. elektronických knih, které byly v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a na webech jednotlivých fakult. V roce 2013 prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice celkem 6 900 vlastních publikací.


Čestným hostem letošního jubilejního ročníku je Maďarsko, které si pro návštěvníky veletrhu připravilo zajímavý program v podobě čtení maďarských autorů, diskuzí a výstav. Veletrh bude také místem, kde se setkají překladatelé české literatury s českými autory, vědeckými pracovníky či producenty literárních pořadů.
Brány Výstaviště Praha v Holešovicích budou 15. – 17. května otevřeny od 9.30 do 19.00 hodin. V neděli 18. května pak od 9.30 do 16.00 hodin.


Další podrobné informace k veletrhu Svět knihy Praha 2014 naleznete na webových stránkách http://www.svetknihy.cz/

Bližší informace k akci:
Ing. Ivo Holava
vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice
telefon 466 036 132, e-mail ivo.holava@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.1.

Univerzita Pardubice s novým akademickým senátem

V dalším jednání si nový univerzitní senát ustavil také své pracovní komise – ekonomickou a legislativní, neboť jako nejvyšší samosprávný orgán vysoké školy v průběhu roku projednává a schvaluje ty nejdůležitější dokumenty vysoké školy, legislativní kroky, právní úkony, předpisy a ekonomické záležitosti univerzity, které mu rektor předkládá.

Vzdělání celý článek
16.1.

Studentská vědecká Kavárna Universitas v Pardubicích pokračuje i v roce 2017. Studenti slibují zajímavá témata

Kavárna Universitas se proto pokusí návštěvníkům přiblížit, proč naše kultura nesměřuje ke svým stále důmyslnějším formám, podmínkám pro lidský rozvoj a ke spolupráci s přírodou. Využije evoluční ontologie jako teoretické východisko periodizace kulturní adaptivní strategie. Dotkne se i formování lidského genomu, predátorského duchovního paradigmatu, biofilního sebezáchovného obratu či návrhu transformace vzdělávacího systému.

Vzdělání celý článek
2.8.

Být novinářem! To by mohl říct každý…

Zkusit si práci novináře mají příležitost mladí lidé v Pardubicích o víkendovém JOURNAlist workshopu

Vzdělání celý článek
24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
5.3.

Fakulta restaurování připomíná 20 let výuky v Litomyšli

V roce 2005 se Institut restaurování a konzervačních technik, o. p. s. připojil k Univerzitě Pardubice jako Fakulta restaurování, tehdy jako pátá fakulta této univerzity.

Vzdělání celý článek
13.6.

Jmenováni noví ředitelé škol

Rada Pardubického kraje jmenovala nové ředitele čtyř krajem zřizovaných škol.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting