Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014

15.5.

Univerzita Pardubice představuje svoje publikace na veletrhu Svět knihy Praha 2014


Ve dnech 15. - 18. května se v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v Holešovicích koná jubilejní 20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014. Univerzita Pardubice se veletrhu zúčastní tradičně prostřednictvím společného stánku s dalšími českými vysokými školami.

Své publikace, odborné knihy a další literaturu letos představí 409 vystavovatelů z 26

zemí světa. Vydavatelství Univerzity Pardubice vystaví pestrý koktejl dříve vydaných publikací i horkých novinek.
„Z těch nejnovějších můžeme zmínit například odbornou knihu Historie radiolokační techniky v Československu profesora Pavla Bezoušky a Václava Špáse nebo Pop & Brak. Populární literatura v kontextu proměn literární kultury editorů Antonína K. K. Kudláče a Jiřího Studeného či zajímavou kolekci fotografií Štěpána Bartoše s doprovodným textem Františka R. Václavíka Univerzita Pardubice a její budovy,“ upozorňuje na vybrané publikace Ing. Ivo Holava z Vydavatelství Univerzity Pardubice.

Veletrh Svět knihy ale není jen o knížkách, je to místo, kde se můžete setkat se známými osobnostmi. „V minulém roce se u našeho stánku zastavil například kardinál Dominik Duka, nové publikace si prohlédla i herečka Chantal Poulen,“ láká na veletrh Ivo Holava z pardubického univerzitního vydavatelství.

Na loňském veletrhu Svět knihy prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice na padesátku svých titulů, další prodej univerzitních publikací následoval na základě kontaktů z veletrhu. Za celý rok 2013 vydalo vydavatelství více než stovku tištěných publikací. Čtenářům zpřístupnilo již i padesátku titulů tzv. elektronických knih, které byly v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a na webech jednotlivých fakult. V roce 2013 prodalo Vydavatelství Univerzity Pardubice celkem 6 900 vlastních publikací.


Čestným hostem letošního jubilejního ročníku je Maďarsko, které si pro návštěvníky veletrhu připravilo zajímavý program v podobě čtení maďarských autorů, diskuzí a výstav. Veletrh bude také místem, kde se setkají překladatelé české literatury s českými autory, vědeckými pracovníky či producenty literárních pořadů.
Brány Výstaviště Praha v Holešovicích budou 15. – 17. května otevřeny od 9.30 do 19.00 hodin. V neděli 18. května pak od 9.30 do 16.00 hodin.


Další podrobné informace k veletrhu Svět knihy Praha 2014 naleznete na webových stránkách http://www.svetknihy.cz/

Bližší informace k akci:
Ing. Ivo Holava
vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice
telefon 466 036 132, e-mail ivo.holava@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.10.

Budou holičtí studenti spolupracovat s Čínou?

Na návštěvu České republiky a především Střední školy automobilní v Holicích přijeli zástupci obdobné školy v Číně.

Vzdělání celý článek
22.11.

Den otevřených dveří na Fakultě restaurování v Litomyšli

V 10:00 hodin budou mít v ateliéru výtvarné přípravy možnost se zájemci seznámit s variantami studia.

Vzdělání celý článek
24.9.

Univerzita musela být evakuována

Na závěr cvičení provedli hasiči celkový průzkum a zadýmené prostory postupně odvětrali.

Vzdělání celý článek
5.12.

Předvánoční dárek pro seniory

Pardubický kraj podporuje celoživotní vzdělávání nejen pro lidi v aktivním pracovním věku, ale i pro seniory

Vzdělání celý článek
12.11.

O tisíce cenných knih piaristického řádu bude pečovat Fakulta restaurování Univerzity Pardubice

Soubor klášterní knihovny obsahuje celkem 8 875 knih z řady vědních oborů, např. teologie, historie, lingvistiky, architektury, pedagogiky, geografické topografie, astronomie či poezie. Sbírka má i cenné exempláře, které jsou ve španělském jazyce, nachází se v ní také italské cestovní průvodce, spisy o Americe či dopisy zakladatele řádu Josefa Kalasanského.

Vzdělání celý článek
22.10.

Učiliště ve Svitavách si brousí zuby na nové strojařské odborníky

SOU Svitavy je jedinou střední školou v České republice, která nabízí výuku oboru mechanik plastikářských strojů. Ale nejen o tento nový obor byl zájem. TECHNOhrátky tentokrát nabídly školákům také seznámení s obsluhou a programováním CNC strojů, sestavení jednoduchého hydraulického okruhu, poznávání různých druhů materiálů nebo soustružnické puzzle.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting