Univerzita Pardubice přeruší od středy výuku

10.3.

Univerzita Pardubice přeruší od středy výuku

Univerzita Pardubice přeruší od zítřka výuku na všech sedmi fakultách do odvolání. Rozhodl o tom dnes krizový štáb vedení školy. Důvodem je prevence před šířením koronaviru a nová opatření, která dnes vyhlásila Bezpečnostní rada státu.
Vedení univerzity doporučilo studentům, kteří jsou na denním studiu, aby během přerušení výuky odjeli do svých domovů. Zahraniční studenti mohou samostatně studovat ve svém ubytování. „Děkani fakult stanoví v rámci svých kompetencí podmínky pro samostudium, případně distanční formy studia,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek.
Rektor Univerzity Pardubice požádal zaměstnance a studenty, aby věnovali zvýšenou pozornost dodržování hygienických pravidel a snažili se omezit osobní kontakt, a také aby sledovali aktuální informace a doporučení školy a opatření státních orgánů.
Jakou formou budou pracovat akademici a další zaměstnanci univerzity rozhodne vedení jednotlivých fakult a univerzity během odpoledne. Univerzita zajistí bezprostředně vyšší úroveň úklidových služeb ve všech budovách.
Rozhodnutí vlády, která od dnešního večera zakázala pořádání akcí, na kterých by se mělo shromáždit více než 100 lidí, ovlivní také další dění na univerzitě mimo výuky. Už zítra měl proběhnout veletrh Kontakt, na který byli přihlášeni zástupci šesti desítek firem a společností. Tradiční akce, která nabízí vysokoškolákům možnost domluvit si stáž, získat kontakty a informace od budoucích zaměstnavatelů, měla letos proběhnout po devatenácté. Organizátoři proto nyní musí narychlo kontaktovat firmy a celou akci odvolat. (Původní program zrušeného veletrhu Kontakt: kontakt.upce.cz)
Univerzita Pardubice má 7 fakult, na kterých studuje asi 7 500 studentů. S asi tisícovkou zaměstnanců je také jedním z největších zaměstnavatelů v kraji.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.11.

Novou děkankou bude docentka Myšková

Je jí doc. Ing. et. Ing. Renáta Myšková, Ph.D., dosavadní vedoucí Ústavu ekonomiky a managementu fakulty.

Vzdělání celý článek
7.10.

Univerzita Pardubice na veletrzích

Informace k celoživotnímu vzdělávání Univerzity Pardubice naleznou zájemci na jejích webových stránkách www.uni-pardubice.cz

Vzdělání celý článek
1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Vzdělání celý článek
5.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Vzdělání celý článek
28.5.

Fakulta zdravotnických studií má prvního děkana

Dnes ve 13 hodin se uskuteční obřad, při němž bude slavnostně instalován do funkce první děkan Fakulty zdravotnických studií.

Vzdělání celý článek
13.5.

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy"

Univerzita Pardubice se zúčastní mezinárodního knižního veletrhu „Svět knihy - Praha 2009“

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting