Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 15. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2015/2016 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.
V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 58. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár.
V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.
Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her, které letos hostila právě Univerzita Pardubice: 
Jakub Kroulík (1. a 2. místo - karate), Otakar Novotný (2. místo – plávání s ploutvemi 50 m a 2. místo – plávání s ploutvemi 200 m), Vojtěch Mareš (2. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Jan Brett (3. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Michaela Tegzová (3. místo – kanoistika K1 200 m), Kateřina Příhodová (3. místo – veslování skif v kategorii ženy), tým veslování 4+ za 3. místo a tým mužů ve futsalu za 2. místo.
Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karolína Kloučková (1. místo – obří slalom a 2. místo – slalom), Petr Matějka (3. místo – judo 81 kg), Lada Nováková (3. místo – silniční běh na 10 km), Vojtěch Netymach (2. místo – halová atletika), Hana Havlíčková (2. místo – TFA v požárním sportu) a týmy mužů i žen v požárním sportu za 2. místo v požárních útocích a 3. místo tým žen ve štafetě TFA.
Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.6.

YISAC 2007

Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické pořádá již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků.

Vzdělání celý článek
7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
20.6.

Jmenování nových profesorů prezidentem republiky

Profesor Čegan působí na Katedře biologických a biochemických věd Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Opět lepší bydlení na kolejích Tak jako každý rok i letos zajišťovala Správa kolejí a menzy v Pardubicích během letních měsíců vylepšení některých pavilonů kolejí. Velkou rekonstrukcí prošel pavilon E, kde byly kompletně opraveny všechny koupelny a vyměněn nábytek.

Vzdělání celý článek
18.12.

Slavnostní jmenování nových profesorů českých vysokých škol

Slavnostní ceremonie s předáním jmenovacích dekretů proběhne 18. prosince ve 13:00 hodin ve Velké aule Karolina v Praze. Slavnostní Jmenování nových profesorů českých vysokých škol - mezi nimi i dva noví profesoři Univerzity Pardubice

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting