Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 15. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2015/2016 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.
V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 58. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár.
V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.
Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her, které letos hostila právě Univerzita Pardubice: 
Jakub Kroulík (1. a 2. místo - karate), Otakar Novotný (2. místo – plávání s ploutvemi 50 m a 2. místo – plávání s ploutvemi 200 m), Vojtěch Mareš (2. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Jan Brett (3. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Michaela Tegzová (3. místo – kanoistika K1 200 m), Kateřina Příhodová (3. místo – veslování skif v kategorii ženy), tým veslování 4+ za 3. místo a tým mužů ve futsalu za 2. místo.
Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karolína Kloučková (1. místo – obří slalom a 2. místo – slalom), Petr Matějka (3. místo – judo 81 kg), Lada Nováková (3. místo – silniční běh na 10 km), Vojtěch Netymach (2. místo – halová atletika), Hana Havlíčková (2. místo – TFA v požárním sportu) a týmy mužů i žen v požárním sportu za 2. místo v požárních útocích a 3. místo tým žen ve štafetě TFA.
Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.4.

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice u příležitosti letošního Dne učitelů založily novou tradici a poprvé udělily pamětní listy svým nejlepším pedagogům.

Vzdělání celý článek
1.8.

Pro žáky základních a středních škol připravila Univerzita Pardubice letní školu

Odpoledne si užijí zábavu při sportovních aktivitách a soutěžních hrách třeba s GPS. Letní školy pořádá Univerzita Pardubice poprvé jako pilotní program v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (BRAVO II),

Vzdělání celý článek
20.2.

Univerzita Pardubice se zapojila do prestižního Fulbrightova programu

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice získala podporu z prestižního programu Fulbright Specialist Program, který propojuje americké experty s kolegy z dalších zemí. Spolupráce mezi českými a americkými institucemi zlepší kvalitu vzdělávání a výzkum v oboru ošetřovatelství a mezinárodní spolupráci.

Vzdělání celý článek
9.7.

Bezplatné kurzy angličtiny pro handicapované

Požadavky jsou: PC se sluchátky, mikrofonem a webovou kamerou, přístup k internetu Explorer, aplikace Flash a Java.

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
14.8.

Day camp na Univerzitě Pardubice pro žáky základních škol

. S indexem letní školy v ruce stráví žáci každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity a seznámí se s univerzitním prostředím.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting