Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 15. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2015/2016 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.
V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 58. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár.
V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.
Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her, které letos hostila právě Univerzita Pardubice: 
Jakub Kroulík (1. a 2. místo - karate), Otakar Novotný (2. místo – plávání s ploutvemi 50 m a 2. místo – plávání s ploutvemi 200 m), Vojtěch Mareš (2. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Jan Brett (3. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Michaela Tegzová (3. místo – kanoistika K1 200 m), Kateřina Příhodová (3. místo – veslování skif v kategorii ženy), tým veslování 4+ za 3. místo a tým mužů ve futsalu za 2. místo.
Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karolína Kloučková (1. místo – obří slalom a 2. místo – slalom), Petr Matějka (3. místo – judo 81 kg), Lada Nováková (3. místo – silniční běh na 10 km), Vojtěch Netymach (2. místo – halová atletika), Hana Havlíčková (2. místo – TFA v požárním sportu) a týmy mužů i žen v požárním sportu za 2. místo v požárních útocích a 3. místo tým žen ve štafetě TFA.
Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.2.

Kavárna Universitas aneb Na slovíčko s vědcem

„Profesor Holčapek se pokusí posluchačům vysvětlit, co je hmotnostní spektrometrie a lipidomická analýza a jak je lze využít při studiu závažných onemocnění, jako je rakovina, kardiovaskulární choroby, diabetes, lysozomální poruchy a další,“ uvedla jedna ze studentských organizátorů Kateřina Šraitrová.

Vzdělání celý článek
27.11.

Chrudimská základní škola předvede veřejnosti výuku finanční gramotnosti

„Finanční gramotnost u nás vyučujeme již od roku 2007, kdy tento projekt vznikal. Nejprve jsme jej zařadili do učebních plánů pro žáky druhého stupně. Od té doby jsme její výuku postupně rozšiřovali a od letošního roku je zařazena v učivu pro žáky na prvním i druhém stupni,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Brož. Finanční vzdělávání dětí spadá do neziskového projektu Rozumíme penězům, za kterým stojí občanské sdružení Aisis. Vznikl na základě stále narůstající míry zadluženosti a počtu exekucí v rodinách.

Vzdělání celý článek
20.2.

Univerzita Pardubice zahajuje letní semestr. Čeští i zahraniční studenti se vrátili do univerzitního kampusu

Studentům všech sedmi fakult Univerzity Pardubice začíná výuka v pondělí 20. února. Chodit na přednášky, cvičení, lekce a kurzy a poctivě plnit studijní povinnosti budou po následující tři měsíce do 21. května, kdy letní semestr oficiálně skončí. Po něm ve zkouškovém období prokáží, co všechno se za akademický rok naučili. Obhajobou závěrečných bakalářských či diplomových prací, složením závěrečných zkoušek a při slavnostních promocích univerzitu pak opustí na 2 tisíce úspěšných absolventů.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.

Vzdělání celý článek
27.5.

Od početí ke školní brašně

Ve dnech 29. a 30. května se na Zámku v Pardubicích uskuteční seminář s názvem „Od početí ke školní brašně“

Vzdělání celý článek
5.6.

Dřevo: ruční intarzie či laser?

Na uměleckoprůmyslové škole na Královéhradecku dokončují maturitní výrobky studenti oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting