Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

14.11.

Univerzita Pardubice při příležitosti listopadových oslav ocení nejlepší sportovce uplynulého akademického roku

V rámci slavnostního programu Univerzity Pardubice ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii budou v úterý 15. listopadu v podvečer oceněni nejlepší sportovci univerzity za akademický rok 2015/2016 a nejúspěšnější fakulta ve sportovních soutěžích získá Standartu rektora.
V zasedací místnosti rektora (budova rektorátu, 3. NP, Studentská 95, Pardubice – Polabiny v 17 hodin) se sejdou nejlepší sportovci univerzity za uplynulý akademický rok a vítězná fakulta 58. ročníku sportovních soutěží vysokoškoláků převezme do držení rektorský putovní stříbrný pohár.
V celoroční soutěži mezi sportovními týmy jednotlivých fakult univerzity zvítězila letos Fakulta chemicko-technologická, jejíž sportovci nasbírali v 11 sportovních disciplínách nejvíce bodů. Celoroční soutěže o Standartu rektora se zúčastnilo 1 241 sportovců.
Mezi vyhlášenými nejlepšími sportovci univerzity jsou letošní medailisté z Českých akademických her, které letos hostila právě Univerzita Pardubice: 
Jakub Kroulík (1. a 2. místo - karate), Otakar Novotný (2. místo – plávání s ploutvemi 50 m a 2. místo – plávání s ploutvemi 200 m), Vojtěch Mareš (2. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Jan Brett (3. místo – kanoistika C1 200 m a 500 m), Michaela Tegzová (3. místo – kanoistika K1 200 m), Kateřina Příhodová (3. místo – veslování skif v kategorii ženy), tým veslování 4+ za 3. místo a tým mužů ve futsalu za 2. místo.
Mezi dalšími oceněnými sportovci univerzity jsou i letošní medailisté z Akademického mistroství ČR: Karolína Kloučková (1. místo – obří slalom a 2. místo – slalom), Petr Matějka (3. místo – judo 81 kg), Lada Nováková (3. místo – silniční běh na 10 km), Vojtěch Netymach (2. místo – halová atletika), Hana Havlíčková (2. místo – TFA v požárním sportu) a týmy mužů i žen v požárním sportu za 2. místo v požárních útocích a 3. místo tým žen ve štafetě TFA.
Akci pořádá Katedra tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice a Univerzitní sportovní klub.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

23.1.

Pásmo kubánských lidových humorek a anekdot předvedou pardubičtí vysokoškoláci při dnu otevřených dveří na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice

Divadelní představení nastudovali posluchači oboru sociální antropologie v rámci tradičních „Studentských literárních večerů“ a již je úspěšně odehráli v prosinci 2013 na pardubickém zámku.

Vzdělání celý článek
19.9.

„Potravina“ oslavila sto let své existence

V abiturienty zaplněném pardubickém divadle se vzpomínalo na historii Střední průmyslové školy potravinářství a služeb. Ta oslavila v letošním roce 100 let od svého vzniku. Pardubický kraj, jakožto zřizovatele školy, na akci reprezentoval radní pro školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
11.2.

Chemiklání: Na Univerzitě Pardubice soutěžilo 300 středoškoláků

O to, kdo je letos nejlepší a nejrychlejší v řešení chemických úloh, se dnes na Fakultě chemickotechnologické Univerzity Pardubice (UPa) utkalo přes 300 středoškoláků. Čtvrtý ročník soutěže Chemiklání přilákal 63 týmů z České republiky i ze Slovenska. Zájem o chemii, znalost prvků, vzorců, názvosloví i chemických reakcí.

Vzdělání celý článek
2.5.

Studenti se speciálními vzdělávacími potřemi mají dveře otevřené

Studenti se mohou na tým pracovníků obracet se svými problémy.

Vzdělání celý článek
21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Vzdělání celý článek
23.1.

Výměna zkušeností s absolventy je pro další výuku vysokoškolsky vzdělaných odborníků v dopravě pro dopravní fakultu významnou zpětnou vazbou.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice si uvědomuje, že v rámci zkvalitnění výuky je nezbytné brát v úvahu podněty, nápady a vlastní zkušenosti z pracovního prostředí absolventů. Ty mohou přispět k ještě lepší konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting