Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích

19.2.

Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích


Univerzita Pardubice přivítala tento týden zahraniční studenty, kteří stráví letní semestr v Pardubicích
Letní semestr začíná na Univerzitě Pardubice až v pondělí 22. února, studenty je ale možné potkat v kampusu již nyní. A především ty zahraniční, kteří příštích několik měsíců stráví studiem na jedné ze sedmi fakult Univerzity Pardubice. Po celý tento týden se seznamují nejen s prostředím univerzity, ale i s městem v tzv. orientačním týdnu/orientation week.


Zmírnit zahraničním studentům stres spojený s příjezdovými povinnostmi má tzv. orientation week (orientační týden), během něhož studenti poznají místo, kam přijeli za studiem a kde stráví několik měsíců svého života. Od pondělí do pátku na zahraniční pardubické nováčky čekala řada aktivit, organizované prohlídky univerzitního kampusu i města, informace vztahující se ke studiu, řada seznamovacích aktivit i úvodní hodiny češtiny.


Studenti už mají za sebou prohlídku města Pardubice, kterou absolvovali v pondělí. V úterý si prohlédli univerzitní kampus, absolvovali též mezi studenty obzvlášť oblíbený „Pub Tour“, tedy seznámení s pardubickými vyhlášenými podniky, bez nichž se studentský život neobejde. Ve středu zavítali na univerzitní sportoviště a užili si sportovní den, ve čtvrtek probádali univerzitní knihovnu a čekal je bowlingový turnaj. V pátek zavítají na výlet do sousedního Hradce Králové.


„Našich nových studentů se při příjezdu vždy ujmou naši čeští vysokoškoláci ze studentského spolku ESN Pardubice, a to v duchu hesla studenti studentům. Pomohou jim zorientovat se v kampusu i ve městě a usnadní nováčkům jejich počáteční kroky v cizí zemi a městě. Tomu se čeští studenti věnují nejen během tohoto týdne, ale pro zahraniční studenty připravují zajímavý program i v průběhu celého semestru,“ říká Mgr. Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice.


„Hlavním posláním členů ESN Pardubice je asistence zahraničním studentům hned po jejich příjezdu do Pardubic. Doprovodíme je na univerzitní koleje a pomůžeme jim při samotném ubytování. Ukážeme jim kampus i důležitá místa ve městě, banky, kde můžou co nakoupit, ale také hospody. Studentům pocházejícím ze zemí mimo EU pomůžeme i s administrativou spojenou s registrací dočasného pobytu,“ vysvětluje Martin Trpišovský, který ve studentském spolku ESN Pardubice působí již několik let.


V letním semestru bude takto studovat na Univerzitě Pardubice  v rámci krátkodobých studijních pobytů na osm desítek zahraničních studentů. Nejvíce z nich studuje na Fakultě ekonomicko-správní a na Fakultě elektrotechniky a informatiky. Nejčastěji přijíždějí ze zemí jako je Turecko, Španělsko a Portugalsko, z nichž do Pardubic přijíždí každoročně velká skupina studentů. V tomto akademickém roce má Univerzita Pardubice uzavřeno 310 bilaterálních smluv s nejrůznějšími univerzitami v Evropě, v rámci nichž se tyto mezinárodní studentské mobility realizují.
„Možnosti vyjíždět do zahraničí využívají i pardubičtí studenti. Přihlášky na výjezdy v rámci programu ERASMUS+ sbíráme právě nyní. Uzávěrka je v neděli 13. března,“ doplňuje Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice.


Ve středu 2. března budou mít čeští studenti, kteří studium v zahraničí zvažují, navíc možnost diskutovat s těmi, kteří zahraniční studium či pracovní stáž již absolvovali, při veletrhu ERAMUS+ DAY, který proběhne ve foyer Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
31.1.

Soutěž mladých chemiků vyvrcholila projektovým dnem

Projektový den byl poslední soutěžní kategorií „mladého chemika“. Zatímco pořadí jednotlivců je už definitivní, výsledky projektů mohly ještě zamíchat konečným umístěním ve dvou kategoriích: v soutěži o nejúspěšnějšího učitele chemie a školu s nejlepšími mladými chemiky.

Vzdělání celý článek
28.1.

Den otevřených dveří na Fakultě chemicko-technologické UP

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádá v úterý 29. ledna den otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
19.4.

Hned 3 školy z okresu Ústí nad Orlicí se zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě

Vypěstované rostliny budou/mohou být využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření, kroužku vaření či v rámci vyučování v jiných předmětech.

Vzdělání celý článek
23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting