Univerzita Pardubice s novým akademickým senátem

17.1.

Univerzita Pardubice s novým akademickým senátem

V úterý 14. ledna se poprvé sešel na ustavujícím zasedání nový akademický senát Univerzity Pardubice, který byl v prosinci loňského roku zvolen akademickou obcí všech sedmi fakult a celouniverzitních vzdělávacích pracovišť na tříleté období.


Třicet devět senátorů zasedalo poprvé a podle svého volebního a jednacího řádu si zvolili nejprve nové předsednictvo a předsedu, kteří budou řídit jeho činnost následující rok.


Do čela Akademického senátu Univerzity Pardubice byla zvolena akademička z Fakulty zdravotnických studií Ing. Jana Holá, Ph.D. Dalšími členy pětičlenného předsednictva se stali zástupci fakulty chemicko-technologické, ekonomicko-správní, dopravní fakulty i studentů, kteří tvoří v akademickém senátu jednu třetinu senátorů.


V dalším jednání si nový univerzitní senát ustavil také své pracovní komise – ekonomickou a legislativní, neboť jako nejvyšší samosprávný orgán vysoké školy v průběhu roku projednává a schvaluje ty nejdůležitější dokumenty vysoké školy, legislativní kroky, právní úkony, předpisy a ekonomické záležitosti univerzity, které mu rektor předkládá.


Zároveň senát projednal záměr rektora Univerzity Pardubice prof. Ing, Miroslava Ludwiga, CSc. jmenovat nové prorektory pro druhé funkční období, které začíná 1. února 2014. V říjnu 2013 byl prof. Ludwig zvolen kandidátem na funkci rektora Univerzity Pardubice pro druhé funkční období 2014 – 2018, což s sebou přinese od února t. r. i některé změny v dalších orgánech Univerzity Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.3.

Univerzita Pardubice ocenila školy za podporu talentů

Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. letos poprvé uděluje středním školám z Pardubického kraje ocenění za podporu mladých talentů. Medaili získalo při příležitosti Dne učitelů celkem 5 středních škol, jejichž studenti prokázali nadstandardní kvalitu v různých vědních oborech.

Vzdělání celý článek
21.2.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice zkvalitňuje výuku ve spolupráci s odborníky z praxe

Toto setkání navazuje na předešlé workshopy odborníků z praxe a potencionálních zaměstnavatelů se zástupci DFJP, které se konaly v přátelské, otevřené a tvůrčí atmosféře ve dvou předcházejících letech. DOPRAVNÍ FAKULTA JANA PERNERA UNIVERZITY PARDUBICE ZKVALITŇUJE VÝUKU VE SPOLUPRÁCI S  ODBORNÍKY Z PRAXE

Vzdělání celý článek
12.6.

Kulatý stůl napověděl, jak zkvalitnit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji

„Ukázalo se, že žákům – pokud nemají příbuzné na venkově – chybí dostatečná informovanost o tom, jak vypadá současné zemědělství a jakou plní funkci. Většinou si je představují jako práci na poli. Některé odpovědi byly nesmírně kuriózní. Jedna žákyně odpověděla: ´Nevybrala jsem si ho proto, že mě zeměpis nebaví.“ A další uvedla: ´Nemám zájem o zemědělskou školu, ale kdybych se dostala na střední školu, tak bych chtěla jít na veterinu.´ Myslím, že v případě ostatních městských škol bude situace podobná. Určitě bychom v této souvislosti uvítali větší osvětu,“ popsala výsledky ankety ředitelka Jana Smetanová.

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
22.11.

Den otevřených dveří na Fakultě restaurování v Litomyšli

V 10:00 hodin budou mít v ateliéru výtvarné přípravy možnost se zájemci seznámit s variantami studia.

Vzdělání celý článek
28.6.

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Na předních místech celostátních kol středoškolských soutěží se umístili studenti středních škol z Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting