Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Ve dnech 11. až 14. května se na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu SVĚT KNIHY v Praze představí mezi významnými českými vydavateli také Univerzita Pardubice. Zájemcům nabídne nejnovější publikace, které vydala v loňském roce. Hned první den, ve čtvrtek 11. května, zve také na besedu s jedním z autorů, akademikem docentem Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.
„Univerzita Pardubice se veletrhu Svět knihy účastní opět prostřednictvím společného veletržního stánku s dalšími nakladateli českých vysokých škol. Ve dvou výstavních panelech bude k dispozici na 50 titulů z produkce trojice našich fakult – filozofické, restaurování a zdravotnických studií,“ říká vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice Ing. Ivo Holava.
Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou, Krajiny prostřených i prázdných stolů I. Evropská gastronomie v proměnách staletí, Výchovné poradenství na středních školách v kontextu současnosti, Rod Pernštejnů za přemyslovských a lucemburských králů... Tyto a další tituly Univerzity Pardubice budou k dispozici na stánku č. 202 Vydavatelství vysokých škol po celou dobu konání veletrhu.
„Na první výstavní den – čtvrtek 11. května – je od 17 hodin je naplánovaná také beseda spojená s autogramiádou s jedním z našich autorů. O své knize nazvané O červeném sporťáku a jiné současné pověsti a fámy z Mexika, o tom, jak vznikala a co je její podstatou, tu bude mluvit její autor – docent Oldřich Kašpar, který působí na Katedře sociálních věd Fakulty filozofické,“ zve na besedu s autorem publikace Ivo Holava a ke knize O červeném sporťáku dodává: „Kniha je určena širší veřejnosti a jedná se o výbor ze současných mexických urbánních pověstí a fám. Zahrnuje téměř sto šedesát textů od různých respondentů ze všech koutů Mexika.“
Kniha přináší vskutku reprezentativní vzorek zachycující komplikovanou strukturu současné mexické společnosti. Sbírka o 200 textových stranách je členěna do šesti bloků: Současné pověsti s předkolumbovskými kořeny. Současné pověsti o revenantech. Současné pověsti o ďáblovi, čarodějnicích a dalších přízračných bytostech. O strašidelných místech a domech. O přízracích ve zdravotnictví. Varia. Více o knize doc. PhDr. Oldřicha Kašpara, CSc., najdete v našem univerzitním e-Zpravodaji: http://zpravodaj.upce.cz/veda/2016/mexicke-povesti/. 
Veletrh Svět knihy se koná na Výstavišti Praha Holešovice od čtvrtka 11. května, odkdy zde svůj program má i Univerzita Pardubice. Její stánek najdete v pravém křídle Průmyslového paláce pod 
íslem 202. Ve čtvrtek 11. května se na témže místě uskuteční také beseda s doc. Oldřichem Kašparem, která začíná v 17 hodin.
Univerzita Pardubice patří mezi významné vydavatele knih vysokých škol, univerzit a ústředních státních institucí na našem území. Za posledních 10 let (od roku 2007) vydalo vydavatelství více než 850 titulů v tištěné verzi, čtenářům zpřístupnilo 87 e-knih, které jsou v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma - https://e-shop.upce.cz/. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a některé i na webech jednotlivých fakult.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

20.2.

Zastupitelé sloučili dvě střední školy

Nástupnickou školou se tak stane Střední škola potravinářství a služeb Pardubice.

Vzdělání celý článek
11.9.

Chcete být v obraze? Vzdělávejte se!

V pondělí 6. října se bude od 13.00 hodin konat v Domě techniky v Pardubicích Veletrh celoživotního vzdělávání.

Vzdělání celý článek
14.10.

Pardubice ocení úspěšné středoškoláky

Všechno jsou to mladí lidé, kteří nechtějí být průměrní, kteří dělají něco navíc.

Vzdělání celý článek
14.9.

Radní pro školství a zdravotnictví dodatečně přivítali sedm tříd prvňáčků v Chocni

Ladislav Valtr dětem přivezl jako dárek reflexní prvky. Připomněl jim také, aby si s rodiči přečetly kartu první pomoci vytvořenou přímo pro prvňáčky, kterou dostaly v batůžku od Pardubického kraje v první školní den. „Je důležité, aby základní úkony první pomoci děti uměly již od útlého věku. Pokud jsou děti připravené, dokážou si pak poradit v kritických situacích, a mohou tak někomu i zachránit život,“ uvedl Ladislav Valtr.

Vzdělání celý článek
17.5.

Nejlepší mladý chemik se bude hledat možná i na Ukrajině

Unikátní soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterou již deset let spolu se svými partnery pořádá Střední průmyslová škola chemická Pardubice, by mohla nabýt mezinárodního rozměru. O možnosti uspořádat ukrajinské kolo soutěže jednali zástupci uvedené školy s představiteli Základní školy ve Svaljavě při své poslední cestě do Podkarpatské Rusi.

Vzdělání celý článek
30.6.

Vrcholí promoce na pardubické Univerzitě

Nejúspěšnějším absolventům tradičně uděluje rektor pardubické univerzity Studentskou cenu I. a II. stupně.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting