Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Ve dnech 11. až 14. května se na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu SVĚT KNIHY v Praze představí mezi významnými českými vydavateli také Univerzita Pardubice. Zájemcům nabídne nejnovější publikace, které vydala v loňském roce. Hned první den, ve čtvrtek 11. května, zve také na besedu s jedním z autorů, akademikem docentem Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.
„Univerzita Pardubice se veletrhu Svět knihy účastní opět prostřednictvím společného veletržního stánku s dalšími nakladateli českých vysokých škol. Ve dvou výstavních panelech bude k dispozici na 50 titulů z produkce trojice našich fakult – filozofické, restaurování a zdravotnických studií,“ říká vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice Ing. Ivo Holava.
Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou, Krajiny prostřených i prázdných stolů I. Evropská gastronomie v proměnách staletí, Výchovné poradenství na středních školách v kontextu současnosti, Rod Pernštejnů za přemyslovských a lucemburských králů... Tyto a další tituly Univerzity Pardubice budou k dispozici na stánku č. 202 Vydavatelství vysokých škol po celou dobu konání veletrhu.
„Na první výstavní den – čtvrtek 11. května – je od 17 hodin je naplánovaná také beseda spojená s autogramiádou s jedním z našich autorů. O své knize nazvané O červeném sporťáku a jiné současné pověsti a fámy z Mexika, o tom, jak vznikala a co je její podstatou, tu bude mluvit její autor – docent Oldřich Kašpar, který působí na Katedře sociálních věd Fakulty filozofické,“ zve na besedu s autorem publikace Ivo Holava a ke knize O červeném sporťáku dodává: „Kniha je určena širší veřejnosti a jedná se o výbor ze současných mexických urbánních pověstí a fám. Zahrnuje téměř sto šedesát textů od různých respondentů ze všech koutů Mexika.“
Kniha přináší vskutku reprezentativní vzorek zachycující komplikovanou strukturu současné mexické společnosti. Sbírka o 200 textových stranách je členěna do šesti bloků: Současné pověsti s předkolumbovskými kořeny. Současné pověsti o revenantech. Současné pověsti o ďáblovi, čarodějnicích a dalších přízračných bytostech. O strašidelných místech a domech. O přízracích ve zdravotnictví. Varia. Více o knize doc. PhDr. Oldřicha Kašpara, CSc., najdete v našem univerzitním e-Zpravodaji: http://zpravodaj.upce.cz/veda/2016/mexicke-povesti/. 
Veletrh Svět knihy se koná na Výstavišti Praha Holešovice od čtvrtka 11. května, odkdy zde svůj program má i Univerzita Pardubice. Její stánek najdete v pravém křídle Průmyslového paláce pod 
íslem 202. Ve čtvrtek 11. května se na témže místě uskuteční také beseda s doc. Oldřichem Kašparem, která začíná v 17 hodin.
Univerzita Pardubice patří mezi významné vydavatele knih vysokých škol, univerzit a ústředních státních institucí na našem území. Za posledních 10 let (od roku 2007) vydalo vydavatelství více než 850 titulů v tištěné verzi, čtenářům zpřístupnilo 87 e-knih, které jsou v e-shopu univerzitního vydavatelství k dispozici veřejnosti ke stažení zdarma - https://e-shop.upce.cz/. Všechny e-knihy jsou uloženy i v Digitální knihovně Univerzity Pardubice a některé i na webech jednotlivých fakult.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.8.

Na střední školy nastupuje méně žáků než vloni

Kraj investoval do zkvalitnění podmínek sloučených škol a do dalších rekonstrukcí přibližně 120 milionů korun.

Vzdělání celý článek
18.12.

Dotace do resortu školství

Ministerstvo školství přidělilo Pardubickému kraji účelovou dotaci ve výši zhruba 676 tisíc korun

Vzdělání celý článek
5.11.

Jindřich, Jáchym a Michal jsou vítězi krajské Logické olympiády

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) zvítězil Jindřich Morávek z Vysokého Mýta. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jáchym Krampera z Hlinska. A v neposlední řadě Michal Urban z České Třebové v kategorii C (střední školy).

Vzdělání celý článek
21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Vzdělání celý článek
22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
2.4.

Univerzita Pardubice má od pondělí 1. dubna nového kvestora

Po 16 letech má Univerzita Pardubice nového kvestora.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting