Univerzita Pardubice se představí na zahraničních veletrzích – ze slovenské Nitry zamíří rovnou do Asie

16.10.

Univerzita Pardubice se představí na zahraničních veletrzích – ze slovenské Nitry zamíří rovnou do Asie


V tomto a v následujících týdnech se Univerzita Pardubice zúčastní čtyř zahraničních veletrhů. Svou cestu zahájí na Slovensku na veletrhu vzdělávání Gaudeamus Nitra, odkud se přesune na asijský kontinent. Zde postupně zavítá hned do tří zemí. Studenty seznámí nejen s nabídkou svých studijních programů a oborů, ale pokusí se navázat i spolupráci s tamními institucemi.


Putování po mezinárodních veletrzích zahájila univerzita tento týden ve slovenské Nitře, kde se ve středu a čtvrtek 14. října a 15. října představuje na Evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Nitra 2015. Svůj informační stánek tu má spolu s dalšími 233 vystavovateli, kteří dohromady nabídnou přes 3 000 studijních oborů, které lze studovat na Slovensku nebo na zahraničních školách, a tedy i v České republice.
„Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na Univerzitě Pardubice. Pro zájemce ze Slovenska je naše univerzita atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních programů a oborů, tak snadnou dostupností a velice příznivými studijními a životními náklady a samozřejmě možní studovat v českých studijních programech,“ uvedla Mgr. Ivana Švecová, organizátorka prezentace Univerzity Pardubice na veletrhu v Nitře. O možnostech studia se tu zájemci mohou informovat ve středu 14. října a ve čtvrtek 15. října, a to od 9 do 16 hodin na Výstavišti Agrokomplex Nitra v pavilonu G (Výstavná 4).


Na konci tohoto týdne se Univerzita Pardubice účastní evropského vzdělávacího veletrhu vysokých škol na Tchaj-wanu, kde navštíví města Taipei a Tainan. Od pátku 16. října do neděle 18. října se tu koná již 14. ročník veletrhu „European Education Fare Taiwan 2015“, kde se tamním studentům představí více než sto vysokých škol a univerzit z 11 zemí Evropské unie, včetně Česka.


„Českou republiku a vysokoškolské vzdělávání u nás budou spolu s Univerzitou Pardubice na veletrhu v Tchaj-wanu reprezentovat ještě Univerzita Hradec Králové a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Společný stánek zaštítí Česká ekonomická a kulturní kancelář na Tchaj-wanu,“ uvedla Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy, která univerzitu na veletrhu zastupuje a představí.


O týden později se Univerzita Pardubice zařadí mezi vystavovatele na veletrhu „China Education Expo“. Čínským studentům bude podávat informace o studiu a vysokoškolském vzdělávání v Pardubicích a v Česku během celého jednoho týdne. V pořadí již 16. ročník veletrhu začíná v sobotu 24. října a potrvá do neděle 1. listopadu ve vyhlášených čínských městech Peking, Chengdu, Guangzhou a Šanghai.


„Průzkumy ukazují, že počet čínských studentů studujících v zahraničí rok od roku roste. Navíc je známé, že více než 60 % studentů preferuje přímý kontakt s potenciálním zaměstnavatelem či institucí jeho budoucího vzdělávání,“ vysvětluje Ing. Vejchodová k účasti Univerzity Pardubice na veletrhu v Číně. „Univerzita Pardubice se proto stala součástí konsorcia českých univerzit, které propagují v této asijské destinaci také vzdělávání v Česku. Kromě nás patří do konsorcia a veletrhů se společně s Univerzitou Pardubice účastní i Univerzita Hradec Králové a Technická univerzita v Liberci.“


Veletrh China Education Expo je přímou mezinárodní platformou pro osobní setkávání mezi jednotlivými účastníky veletrhu – vystavovateli, studenty a jinou veřejností. Veletrh je současně velkou příležitostí právě pro zahraniční školy a instituce představit své profily, studijní programy, jednotlivé kurzy či nabízené stipendijní programy.
Letošní podzimní prezentaci na zahraničních veletrzích uzavře Univerzita Pardubice svou účastí na virtuálním veletrhu v Indii na konci listopadu, v termínu od čtvrtka 26. listopadu do neděle 29. listopadu. Návštěvníci veletrhu se budou moci zúčastnit speciálních webinářů pořádaných některými z evropských univerzit a skrze online portál komunikovat přímo se zástupci jednotlivých univerzit online, případně offline.


„Univerzita Pardubice se virtuálního veletrhu zúčastní jako jedna ze tří českých univerzit, vedle Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Každá z přihlášených univerzit bude prezentována svým vlastním microwebem, který je v současné době ve stádiu vývoje. Veletrh bude navíc doprovázen několika offline událostmi ve spolupráci s indickými univerzitami,“ doplňuje k prezentaci na mezinárodním virtuálním indickém veletrhu Monika Vejchodová, vedoucí Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzita Pardubice

Bližší informace k veletrhu Gaudeamus Nitra:
Mgr. Ivana Švecová
vedoucí Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů UPa
telefon 466 036 649, e-mail ivana.svecova@upce.cz

Bližší informace k mezinárodním veletrhům v Asii:
Ing. Monika Vejchodová
vedoucí Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy UPa
telefon 466 036 417, e-mail monika.vejchodova@upce.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.9.

Univerzita Pardubice na veletrhu a konferenci Evropské asociace mezinárodního vzdělávání, která se poprvé koná v Praze

Vedle českých vysokých škol budou své univerzitní vzdělávání prezentovat zástupci prestižních světových univerzit, například z anglické z Cambridge, z francouzské univerzity v Lyonu, z nizozemské univerzity v Utrechtu, ale také agenti z americké bostonské či kalifornské univerzity a mnoho dalších vysokoškolských institucí z celého světa.

Vzdělání celý článek
25.2.

K zápisu letos přišlo přes 1200 předškoláků

Přibližně 150 dětí bude mít povinnou školní docházku odloženou i v letošním roce, přesná čísla však v tuto chvíli neznáme, žádosti o odklad podávají rodiče dětí až do 31. května 2013.

Vzdělání celý článek
15.2.

V TECHNOhrátkách ve Vysokém Mýtě zasvětili školáci sv. Valentýna kráse strojírenských oborů

Zatímco pátý ročník TECHNOhrátek končil loni v listopadu ve VOŠ stavební a SŠ stavební Vysoké Mýto, letošní, šestý symbolicky zahajoval jen o pár stovek metrů dál v ISŠ technické Vysoké Mýto.

Vzdělání celý článek
6.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců. Prohlédl si také vědecká pracoviště se zaměřením na nanotechnologie, elektrotechniku nebo dopravu a zasadil britský národní strom v novém univerzitním parku.

Vzdělání celý článek
19.4.

Do Pardubic zavítá projekt Supervlákna 2012

V Pardubicích proběhne seminář k projektu, který se zaměří na rozvoj technického a komerčního vzdělání studentů.

Vzdělání celý článek
4.8.

Stavební ruch na pardubických středních školách

Stavební práce probíhají v laboratořích, kde se vyměňují elektroinstalace, rozvody plynu a vody.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting