Univerzita Pardubice vyráží na Gaudeamus 2009

20.10.

Univerzita Pardubice vyráží na Gaudeamus 2009

Univerzita Pardubice vyráží na Gaudeamus 2009

Univerzita Pardubice se ve dnech 20. až 23. října účastní Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2009, který probíhá již 16. rokem na brněnském výstavišti. Zástupci sedmi fakult pardubické univerzity poskytnou na stánku číslo 11 - tentokráte nově v pavilonu V - podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2010/2011, a to formou přednášek, osobními konzultacemi i písemnými materiály. Nabídku vzdělávání na veletrhu představí 205, coč je o 53 více než v roce 2008, českých i zahraničních univerzit, vysokých, vyšších odborných a jazykových škol, agentur zajišťujících vzdělávání v zahraničí, institucí zabývajících se přípravou na přijímací zkoušky a poradenstvím. Na veletrhu bude zastoupeno více jak 250 fakult nabízejících přes 3.500 studijních oborů. Vystavovatelé budou ze 12 zemí a zahraničních škol zde bude zastoupeno celkem 54. Veletrh je určen zejména pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, studenty vyšších odborných a vysokých škol, studenty bakalářských studijních programů, jakožto i všem dalším zájemcům o celoživotní vzdělávání. Při loňském ročníku prošlo branami veletrhu Gaudeamus téměř 31 tisíc návštěvníků, což je nejvíce za celou historii. Je zřejmé, že pro rozhodování o možnostech dalšího pomaturitního vzdělání a dalšího studia je zejména u středoškolské mládeže veletrh Gaudeamus v Brně tradičním a cenným zdrojem informací.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.1.

Zasedala komora techniků a inženýrů z Pardubického kraje

Hejtman Radko Martínek ukázal na příkladu optimalizace školství, jak se posiluje technické vzdělávání.

Vzdělání celý článek
17.1.

Výměna oken ve školní budově je nutností

Radní Pardubického kraje na svém posledním zasedání rozhodli o výzvě na podání nabídky na rekonstrukci oken ve Speciální mateřské škole, základní a praktické škole Pardubice.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
7.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Vzdělání celý článek
23.10.

Nadační fond Josefa Luxe ocenil výuku etiky

Pod záštitou kraje vyhodnotil v pondělí 22. října 2007 Nadační fond Josefa Luxe soutěž škol, které vyučují předmět etika

Vzdělání celý článek
19.4.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice spolupořádají v Litomyšli mezinárodní kolokvium a podílejí se na dalších restaurátorských projektech obnovy kulturního dědictví

Ve dnech 24. a 25. dubna se tak na Fakultě restaurování v Litomyšli potká na 40 odborníků z univerzit a vzdělávacích institucí zaměřených na restaurování a konzervování uměleckých děl z celé Evropy. Se svými příspěvky vystoupí například kolegové z Univerzity pro užité umění ve Vídni, Polytechnické univerzity ve Valencii, Akademie výtvarných umění v Drážďanech, Akademie výtvarných umění ve Varšavě, Akademie výtvarných umění v Praze, Univerzity v Liege nebo Akademie výtvarných umění a designu v Bratislavě. Představí probíhající nebo nedávno ukončené doktorské práce a diskutovat budou především jejich problematiku, uplatnění i další vývoj.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting