Univerzita Pardubice zahájila dvě velké investiční akce

8.8.

Univerzita Pardubice zahájila dvě velké investiční akce

V úterý 5. srpna a ve středu 6. srpna zahájila  Univerzita Pardubice podpisem smluv o dílo na provedení staveb Centra materiálů a nanotechnologií a Výukového areálu Polabiny dvě významné investiční akce, které pomohou dokončit modernizaci areálu univerzity v centru města a dobudovat vzdělávací infrastrukturu v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách.

Univerzita Pardubice získala na počátku loňského roku z evropských strukturálních fondů v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, v prioritní ose 4, oblasti podpory 4.1 Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem a v rámci výzvy 2.4 Modernizace stávající infrastruktury pro výuku spojenou s výzkumem, dalších 175 miliónů korun, které využije spolu se svými vlastními zdroji na dokončení moderní infrastruktury a zázemí vysoké školy.

V areálu vznikne 6 poslucháren a dalších 8 laboratoří pro výuku spojenou s výzkumem, pro výuku předmětů s využitím informačních technologií a pro výuku cizích jazyků s využitím moderní audiovizuální techniky. K dispozici budou pracovny pro studenty doktorských studijních programů a jejich školitele a pro jejich výzkumnou činnost, studovna sloužící zároveň jako zasedací místnost a dvě specializovaná pracoviště informačních technologií. Nové prostory budou vybaveny moderní počítačovou a prezentační technikou, která je nezbytným technickým předpokladem modernizace výuky a která navíc umožní efektivní sdílení informačních a komunikačních technologií, jimiž univerzita již disponuje. Zároveň dojde v areálu k vybudování i odpočinkové zóny ve vnitřním atriu s možností občerstvení a k propojení tohoto modernizovaného objektu se sousedícími univerzitními budovami.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.10.

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

Ve čtvrtek 4. října a v pátek 5. října se uskuteční na fakultách Univerzity Pardubice oficiální setkání a přivítání studentů.

Vzdělání celý článek
9.1.

Nejlepší mladí chemik bude vyhlášen 7. března

V prvním kole se jí zúčastnilo 108 škol z pěti krajů a více než 2 500 žáků devátých tříd.

Vzdělání celý článek
2.12.

Školy nejsou naplněné.

Zásadní pro rozhodování kraje bude také nový státní rozpočet. „Důležité je, že máme zpracovanou aktuální koncepci školství a známe konkrétní potřebu i požadavky zaměstnavatelů na jednotlivé profese.

Vzdělání celý článek
3.3.

Nové obory nabízejí lepší pracovní uplatnění

Absolventi se tak nebudou muset bát, že po skončení školy nenaleznou práci.

Vzdělání celý článek
17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting