Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

29.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

V úterý 29. září začíná na Univerzitě Pardubice a její šesti pardubických fakultách školní rok. V jubilejním 60. akademickém roce překročí počet pardubických vysokoškoláků poprvé hranici 10 tisíc. Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, zahajuje akademický rok v pondělí 5. října. Do letošních 1. ročníků bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách se zapsalo 3 600 posluchačů, což je o 500 více než v loňském roce. Všichni noví studenti dostávají pro první orientaci na škole, v univerzitním kampusu a v Pardubicích tištěnou publikaci s názvem Lodivod, která slouží studentům jako průvodce pro orientaci na první dny a týdny vysokoškolského studia. Lodivod obsahuje všechny potřebné informace z fakult a studijních oddělení, dobré rady jak se chovat a co kde najít na kolejích, v knihovně, jaké služby, zázemí, zařízení a kluby lze nalézt v univerzitním kampusu i mimo něj, také dobré tipy na kulturní, sportovní a společenské vyžití. V malé publikaci nechybí ani orientační mapy, kontakty, adresy, telefony, které by se mohly studentům hodit, ale například i vyhlášené pardubické hospůdky či místa, která mohou nasytit studenty i jejich ducha. Univerzita Pardubice má letos akreditováno pro výuku celkem 65 studijních programů se 130 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Pardubická univerzita přijala v letošním roce stejný počet přihlášek ke studiu jako v loňském roce, tedy zhruba 11 tisíc od 9 100 uchazečů (do bakalářských a navazujících magisterských programů). Celkový počet studentů, kteří budou letos studovat na Univerzitě Pardubice, není zatím přesně znám, protože ještě v tomto týdnu probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia a do doktorského studia. Počet studentů univerzity v letošním jubilejním 60. akademickém roce překročí poprvé hranici 10 tisíc posluchačů. Významné výročí šedesáti let existence vysokého školství v Pardubicích si Univerzita Pardubice v akademickém roce 2009/2010 bude připomínat řadou akcí a aktivit, a to jak odborných, tak i studentských a společensko-kulturních.Více informací naleznete na www.uni-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.8.

Jednotné přijímací zkoušky

Testovací provoz tohoto způsobu přijímacího řízení proběhne podle ministra školství již v roce 2015 a od roku 2016 by se tak dělo v celé České republice, a to bez rozdílu zřizovatele - tedy jak na veřejných, tak církevních a soukromých školách.

Vzdělání celý článek
11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice.

Vzdělání celý článek
7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice

Vzdělání celý článek
3.6.

Univerzita Pardubice pořádá mezinárodní seminář zaměřený mezinárodní spolupráci v oblasti studentských mobilit „International Staff Week 2015“

V průběhu pětidenního mezinárodního semináře ISW2015, který se tento týden koná na Univerzitě Pardubice, budou diskutovat a sdílet zkušenosti z této oblasti dvě desítky vysokoškolských pracovníků z 8 zahraničních univerzit a 5 různých zemí včetně tuzemských vysokých škol, kteří mají na své univerzitě na starosti problematiku zahraničních mobilit.

Vzdělání celý článek
2.11.

Od 1. listopadu stojí v čele Fakulty filozofické Univerzity Pardubice po osmi letech nový děkan – profesor KAREL RÝDL.

V souvislosti s ustavením nového děkana Fakulty filozofické do funkce, dochází zároveň ke změnám i ve vedení samotné Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
17.10.

Cenu Genus v soutěži „České hlavičky 2013" získal student 1. ročníku Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice JAN HRABOVSKÝ Odborná porota soutěže České hlavičky 2013 udělila Janu Hrabovskému 1. místo, jako laureátovi ceny Genus

V rámci soutěže se udělují ceny v pěti kategoriích, o jejichž vítězích rozhoduje odborná porota složená z představitelů zájmových sdružení, zástupců vysokých škol, univerzit a vědeckých ústavů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting