Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

29.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 60. akademický rok

V úterý 29. září začíná na Univerzitě Pardubice a její šesti pardubických fakultách školní rok. V jubilejním 60. akademickém roce překročí počet pardubických vysokoškoláků poprvé hranici 10 tisíc. Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, zahajuje akademický rok v pondělí 5. října. Do letošních 1. ročníků bakalářských studijních programů na všech sedmi fakultách se zapsalo 3 600 posluchačů, což je o 500 více než v loňském roce. Všichni noví studenti dostávají pro první orientaci na škole, v univerzitním kampusu a v Pardubicích tištěnou publikaci s názvem Lodivod, která slouží studentům jako průvodce pro orientaci na první dny a týdny vysokoškolského studia. Lodivod obsahuje všechny potřebné informace z fakult a studijních oddělení, dobré rady jak se chovat a co kde najít na kolejích, v knihovně, jaké služby, zázemí, zařízení a kluby lze nalézt v univerzitním kampusu i mimo něj, také dobré tipy na kulturní, sportovní a společenské vyžití. V malé publikaci nechybí ani orientační mapy, kontakty, adresy, telefony, které by se mohly studentům hodit, ale například i vyhlášené pardubické hospůdky či místa, která mohou nasytit studenty i jejich ducha. Univerzita Pardubice má letos akreditováno pro výuku celkem 65 studijních programů se 130 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Pardubická univerzita přijala v letošním roce stejný počet přihlášek ke studiu jako v loňském roce, tedy zhruba 11 tisíc od 9 100 uchazečů (do bakalářských a navazujících magisterských programů). Celkový počet studentů, kteří budou letos studovat na Univerzitě Pardubice, není zatím přesně znám, protože ještě v tomto týdnu probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia a do doktorského studia. Počet studentů univerzity v letošním jubilejním 60. akademickém roce překročí poprvé hranici 10 tisíc posluchačů. Významné výročí šedesáti let existence vysokého školství v Pardubicích si Univerzita Pardubice v akademickém roce 2009/2010 bude připomínat řadou akcí a aktivit, a to jak odborných, tak i studentských a společensko-kulturních.Více informací naleznete na www.uni-pardubice.cz

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

6.11.

Univerzita Pardubice se účastní XX. ročníku veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Brno 2013

Veletrh je určen studentům třetích a čtvrtých ročníků středních škol, zájemcům o další vzdělávání různých věkových kategorií, výchovným poradcům a odborníkům ze školství.

Vzdělání celý článek
20.7.

Ženy z azylového domu se vzdělávají i o prázdninách

Již druhá devítičlenná skupina žen prošla vzdělávacími aktivitami a rekvalifikačním kurzem Základy obsluhy počítače.

Vzdělání celý článek
14.9.

Radní pro školství a zdravotnictví dodatečně přivítali sedm tříd prvňáčků v Chocni

Ladislav Valtr dětem přivezl jako dárek reflexní prvky. Připomněl jim také, aby si s rodiči přečetly kartu první pomoci vytvořenou přímo pro prvňáčky, kterou dostaly v batůžku od Pardubického kraje v první školní den. „Je důležité, aby základní úkony první pomoci děti uměly již od útlého věku. Pokud jsou děti připravené, dokážou si pak poradit v kritických situacích, a mohou tak někomu i zachránit život,“ uvedl Ladislav Valtr.

Vzdělání celý článek
15.4.

Králícké gymnázium neotevře první ročník

Bude velmi těžké dodržet to, co jsme slíbili, když jsme o gymnáziu rozhodovali.

Vzdělání celý článek
23.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolventka Ing. Petra Šilarová ve studijním oboru Hodnocení a analýza potravin za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Využití mikroextrakce tuhou fází pro analýzu aromaprofilu bylinných čajů“.

Vzdělání celý článek
21.3.

Malotřídky v kraji mají nové počítače

Osm malotřídních základních škol v Pardubickém kraji se může radovat z nových počítačů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting