Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

V pondělí 26. září zahajuje všech sedm fakult Univerzity Pardubice oficiálně nový akademický rok, na pardubické vysoké škole v pořadí již 67.


Na sedm fakult Univerzity Pardubice se do 65 studijních programů se 120 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu - doposud zapsalo téměř 8,5 tisíce vysokoškoláků, z nichž necelých 80 % jich bude studovat letos tzv. prezenční formou studia.


Na studium v 1. ročníku bakalářských studijních programů je zapsáno v této chvíli přes 2,5 tisíce nových vysokoškoláků.
To jsou počty studentů obdobné jako v minulém akademickém roce.


(Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia a oficiální vysokoškolské statistiky se uzavírají až k 31. říjnu.)


V tomto týdnu se s vysokoškolským prostředím a studiem již seznamují studenti prvního ročníku bakalářského studia na Fakultě chemicko-technologické, kde probíhá intenzivní kurz chemie a matematiky.


Možnost zopakovat matematiku ze střední školy, případně doplnit vzniklé mezery měli i studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky, a to v přípravném kurzu v závěru týdne, ve dnech 20. až 23. září.


Sérii úvodních kurzů studentů 1. ročníků uzavírá v pátek 23. září v Aule Arnošta z Pardubic Fakulta ekonomicko-správní. Informační a poradenské centrum pro studenty 1. ročníku bakalářského studia připravilo úvodní setkání, během něhož „nováčci“ dostanou své indexy a průkazy studenta a dozvědí se řadu informací důležitých i zajímavých nejen pro studijní, ale i studentský život.


Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září.
Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.


Opět lepší bydlení na kolejích
Tak jako každý rok i letos zajišťovala Správa kolejí a menzy v Pardubicích během letních měsíců vylepšení některých pavilonů kolejí. Velkou rekonstrukcí prošel pavilon E, kde byly kompletně opraveny všechny koupelny a vyměněn nábytek.


S další velkou rekonstrukcí se začalo na pavilonu C kolejí, který byl pro havarijní stav celý uzavřen, a jehož přestavba zabere celý nadcházející akademický rok. Namísto vícelůžkových pokojů se společným sociálním zařízením a kuchyňkami společnými pro celé patro vzniknou v celém pavilonu nové dvoulůžkové apartmány s většími pokoji a vlastním sociálním zařízením. Z původních 169 pokojů s kapacitou 350 lůžek vznikne 101 apartmánů s ubytovací kapacitou 192 lůžek. V 1. patře pavilonu bude k dispozici navíc zasedací místnost s vlastním sociálním zařízením a z původních televizních místností vzniknou studovny. Celková rekonstrukce tak zajistí výrazné zlepšení komfortu ubytování pardubických vysokoškoláků a zároveň odstraní všechny havarijní prvky. Rekonstrukce vyjde správu kolejí na necelých 40 mil. Kč a měla by být dokončena do června 2017.


Přestože je letošní kapacita kolejí o ony tři stovky lůžek pavilonu C menší, nakonec se podařilo téměř všechny zájemce o koleje uspokojit a kapacita kolejí je v této chvíli obsazena. Pomáhá tomu jistě i nabídka bydlení v soukromí po městě Pardubicích, které studenti zejména vyšších ročníků stále více využívají. Co se týče ceny ubytování, které se v posledních pár letech neměnilo, zvýšení ceny kolejného o 1 Kč na den, resp. o 5 Kč (u ubytování s vlastním sociálním zařízením) kapsu vysokoškoláků letos rozhodně nezatíží.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.9.

Začátek školního roku i pro dospělé

Od 3. do 5. září mohou zájemci navštívit od 9.00 do 18.00 hodin stan na náměstí Republiky před Domem techniky v Pardubicích.

Vzdělání celý článek
23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
13.11.

Kam na střední školu? Výstava Schola Bohemia může pomoci

„Na výstavě se prezentují významní zaměstnavatelé z regionu a především školy, které nabízejí kromě denního studia i pomaturitní studium a další formy vzdělávání. Vystavovatelé se prezentují jak nabídkovými a propagačními materiály, tak i produkty své činnosti,“ informoval Břetislav Zachoval, ředitel společnosti Služba škole Pardubice, která je pořadatelem výstavy.

Vzdělání celý článek
24.9.

Univerzita musela být evakuována

Na závěr cvičení provedli hasiči celkový průzkum a zadýmené prostory postupně odvětrali.

Vzdělání celý článek
9.1.

Nejlepší mladí chemik bude vyhlášen 7. března

V prvním kole se jí zúčastnilo 108 škol z pěti krajů a více než 2 500 žáků devátých tříd.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting