Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy"

13.5.

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Ve dnech 14. až 17. května se Univerzita Pardubice zúčastní 15. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu „Svět knihy - Praha 2009“, jež se koná v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Zúčastní se ho prostřednictvím společného veletržního stánku 14 českých vysokých škol. Stánek se bude nacházet v pravém křídle Průmyslového paláce a bude mít číslo P202. Na ploše 52,5 metrů čtverečních budou návštěvníkům k dispozici stovky titulů, ze kterých si každý bude moci udělat představu o rozsahu vydavatelské činnosti českých vysokých škol. Po celou dobu konání veletrhu si bude možné přímo na stánku některé tituly i zakoupit. Univerzita Pardubice je se svými sedmi fakultami významným vydavatelem odborné literatury zaměřené na přírodní, technické a společenské vědy. Ročně univerzita vydá přes 100 obsahově ojedinělých monografií, sborníků z konferencí, učebních textů a odborných časopisů v tištěné i elektronické formě. Většinu z nich je možné zakoupit v prodejně odborné literatury, která je umístěna v univerzitním kampusu. Aktuální seznam dostupné literatury je k dispozici na webových stránkách Univerzity Pardubice: http://www.uni-pardubice.cz . Letošní ročník veletrhu získal statut oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě Evropské unie, jeho ústřední téma je „27 ze 27 / Evropa v literatuře - literatura v Evropě“. Další témata doprovodného literárního festivalu:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Vzdělání celý článek
25.8.

Uvažujeme o nových oborech na středních školách

V současné době škola zpracovává rámcový vzdělávací program, který musí schválit ministerstvo školství.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzita Pardubice pokračuje v přednáškách pro veřejnost – otevírá další semestr Univerzity třetího věku a Univerzity volného času

Dopravní fakulta Jana Pernera ve spolupráci s U3V pořádá navíc také speciální kurzy určené pro širokou veřejnost bez omezení věkem, např. Kurz první pomoci, kurz Angličtina pro falešné začátečníky, praktický kurz Lékárna v přírodě I a Lékárna v přírodě II. a kurz cvičení. Všechny kurzy začínají také v říjnu.

Vzdělání celý článek
9.3.

Hradec Králové otevře novou vysokou školu

Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV) se sídlem v Praze-Strašnicích otevře v říjnu další tři pobočky.

Vzdělání celý článek
15.1.

Výroční zpráva o stavu vzdělávací soustavy

Praxe ukázala, že stanovené cíle lze úspěšněji plnit ve třídách s nižším počtem dětí.

Vzdělání celý článek
26.9.

Univerzita Pardubice zahajuje 67. akademický rok

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září. Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting