Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy"

13.5.

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Ve dnech 14. až 17. května se Univerzita Pardubice zúčastní 15. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu „Svět knihy - Praha 2009“, jež se koná v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Zúčastní se ho prostřednictvím společného veletržního stánku 14 českých vysokých škol. Stánek se bude nacházet v pravém křídle Průmyslového paláce a bude mít číslo P202. Na ploše 52,5 metrů čtverečních budou návštěvníkům k dispozici stovky titulů, ze kterých si každý bude moci udělat představu o rozsahu vydavatelské činnosti českých vysokých škol. Po celou dobu konání veletrhu si bude možné přímo na stánku některé tituly i zakoupit. Univerzita Pardubice je se svými sedmi fakultami významným vydavatelem odborné literatury zaměřené na přírodní, technické a společenské vědy. Ročně univerzita vydá přes 100 obsahově ojedinělých monografií, sborníků z konferencí, učebních textů a odborných časopisů v tištěné i elektronické formě. Většinu z nich je možné zakoupit v prodejně odborné literatury, která je umístěna v univerzitním kampusu. Aktuální seznam dostupné literatury je k dispozici na webových stránkách Univerzity Pardubice: http://www.uni-pardubice.cz . Letošní ročník veletrhu získal statut oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě Evropské unie, jeho ústřední téma je „27 ze 27 / Evropa v literatuře - literatura v Evropě“. Další témata doprovodného literárního festivalu:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.1.

Výzva pro pardubické studenty

Úkolem zástupců pardubických středních škol je co nejlépe zachytit aktuální stav města Pardubic v oblastech školství, kultura a cestovního ruchu, doprava a sport a nastínit možnosti zlepšení.

Vzdělání celý článek
3.9.

Doposud není nic rozhodnuto, řekl hejtman

Tím, že přestěhujeme akademii do svých prostor, přestaneme platit nájem.

Vzdělání celý článek
14.8.

Day camp na Univerzitě Pardubice pro žáky základních škol

. S indexem letní školy v ruce stráví žáci každý den na jedné ze sedmi fakult univerzity a seznámí se s univerzitním prostředím.

Vzdělání celý článek
12.4.

V Litomyšli se koná kurz renesančního sgrafita

Projekt se snaží reagovat na měnící se požadavky oborového pracovního trhu.

Vzdělání celý článek
7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
26.2.

Přihlášky k bakalářskému studiu na Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice již jen do konce měsíce

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním. Všeobecná sestra (přijat je každý pátý uchazeč), zdravotnický záchranář (přijat je každý čtvrtý uchazeč) i porodní asistentka (přijat je každý třetí zájemce) patří hned za angličtinou k nežádanějším bakalářským oborům na Univerzitě Pardubice

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting