Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy"

13.5.

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Ve dnech 14. až 17. května se Univerzita Pardubice zúčastní 15. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu „Svět knihy - Praha 2009“, jež se koná v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Zúčastní se ho prostřednictvím společného veletržního stánku 14 českých vysokých škol. Stánek se bude nacházet v pravém křídle Průmyslového paláce a bude mít číslo P202. Na ploše 52,5 metrů čtverečních budou návštěvníkům k dispozici stovky titulů, ze kterých si každý bude moci udělat představu o rozsahu vydavatelské činnosti českých vysokých škol. Po celou dobu konání veletrhu si bude možné přímo na stánku některé tituly i zakoupit. Univerzita Pardubice je se svými sedmi fakultami významným vydavatelem odborné literatury zaměřené na přírodní, technické a společenské vědy. Ročně univerzita vydá přes 100 obsahově ojedinělých monografií, sborníků z konferencí, učebních textů a odborných časopisů v tištěné i elektronické formě. Většinu z nich je možné zakoupit v prodejně odborné literatury, která je umístěna v univerzitním kampusu. Aktuální seznam dostupné literatury je k dispozici na webových stránkách Univerzity Pardubice: http://www.uni-pardubice.cz . Letošní ročník veletrhu získal statut oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě Evropské unie, jeho ústřední téma je „27 ze 27 / Evropa v literatuře - literatura v Evropě“. Další témata doprovodného literárního festivalu:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

17.10.

Další cyklus přednášek zimního semestru Univerzity třetího věku

Univerzita třetího věku probíhá na Dopravní fakultě Jana Pernera ve čtyřech cyklech.

Vzdělání celý článek
1.10.

Univerzita Pardubice zahajuje akademický rok účastí na prezentaci Pardubického kraje v Bruselu

Dopolední univerzitní část doplňuje speciální interaktivní workshop Fakulty restaurování, která seznámí přítomné s využitím nanomateriálů pro konzervaci nástěnné malby historických omítek a uměleckých děl z kamene a s využitím románského cementu při obnově historických fasád.

Vzdělání celý článek
27.2.

International Week 2008

Veletrh studijních příležitostí a stáží v zahraničí, prezentace zkušeností studentů z jejich krátkodobých studijních pobytů.

Vzdělání celý článek
30.10.

Do základní školy Závodu míru se žáci vrátí už v pondělí

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

Vzdělání celý článek
10.3.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice má od března nové vedení.

Doc. Ing. Ivo Drahotský, Ph.D. je pátou osobností v čele dopravní fakulty v její dvacetileté historii. Je absolventem Dopravní fakulty Jana Pernera (v roce 1998), v roce 2001 dokončil doktorské studium (Ph.D.) a v roce 2010 byl jmenován docentem v oboru Technologie a management v dopravě a telekomunikacích.

Vzdělání celý článek
25.3.

Psychologové zřejmě na školách zůstanou

Odborníci na lidské a zejména dětské duše pomáhají školákům v pardubických školách se začleněním do kolektivu, radí jim při problémech s vrstevníky, s učením, ale i v případech problémů v rodině či při výběru budoucího povolání.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting