Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy"

13.5.

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Univerzita se zúčastní veletrhu „Svět knihy

Ve dnech 14. až 17. května se Univerzita Pardubice zúčastní 15. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu „Svět knihy - Praha 2009“, jež se koná v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti. Zúčastní se ho prostřednictvím společného veletržního stánku 14 českých vysokých škol. Stánek se bude nacházet v pravém křídle Průmyslového paláce a bude mít číslo P202. Na ploše 52,5 metrů čtverečních budou návštěvníkům k dispozici stovky titulů, ze kterých si každý bude moci udělat představu o rozsahu vydavatelské činnosti českých vysokých škol. Po celou dobu konání veletrhu si bude možné přímo na stánku některé tituly i zakoupit. Univerzita Pardubice je se svými sedmi fakultami významným vydavatelem odborné literatury zaměřené na přírodní, technické a společenské vědy. Ročně univerzita vydá přes 100 obsahově ojedinělých monografií, sborníků z konferencí, učebních textů a odborných časopisů v tištěné i elektronické formě. Většinu z nich je možné zakoupit v prodejně odborné literatury, která je umístěna v univerzitním kampusu. Aktuální seznam dostupné literatury je k dispozici na webových stránkách Univerzity Pardubice: http://www.uni-pardubice.cz . Letošní ročník veletrhu získal statut oficiální doprovodné akce českého předsednictví v Radě Evropské unie, jeho ústřední téma je „27 ze 27 / Evropa v literatuře - literatura v Evropě“. Další témata doprovodného literárního festivalu:

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

13.1.

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice vzdělává budoucí maminky v předporodních kurzech

„Jeden kurz zahrnuje čtyři lekce, které kromě teoretických a užitečných informací nabídnou také hodně praktických ukázek. Maminky si budou moci vyzkoušet především manipulaci s novorozencem, z níž mohou mít zpočátku obavy.

Vzdělání celý článek
5.2.

Rektor a vedení Univerzity Pardubice v novém funkčním období 2014 - 2018.

Řízení vědy a tvůrčích činností po ní převzal nově jmenovaný prorektor profesor Ing. Jiří Kulhánek, Ph.D., akademický pracovník Fakulty chemicko-technologické, odborník na syntézu a studium organických chromoforů s využitím v optoelektronice působící na Ústavu organické chemie a technologie.

Vzdělání celý článek
11.10.

Obyvatelé Pardubického kraje se zapojili do projektu finanční a zdravotní gramotnosti

Projekt má za sebou již více než 300 seminářů, kterých se ve všech krajích ČR zúčastnilo přes 2000 lidí v produktivním věku. V Pardubickém kraji se jich prezenčně zúčastnily téměř dvě stovky. Další se zapojili prostřednictvím internetu.

Vzdělání celý článek
15.2.

Kraj podpoří netradiční integraci handicapovaných dětí

Rada Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun pro město Bystré.

Vzdělání celý článek
18.5.

Výuka dopravní výchovy přímo s odborníky

Na besedě jsme se zaměřili především na chodce a cyklisty a na jejich hlavní povinnosti v silničním provozu.

Vzdělání celý článek
17.10.

Zájem dětí o vědu a techniku v kraji stoupá

Pardubický kraj zahájil 17. září 2007 nový projekt, jehož cílem je podpořit zájem talentovaných dětí o vědu a techniku.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting