Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.

2.10.

 Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.


Dopravní fakulta Jana Pernera zve veřejnost zpět do poslucháren.
Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice v novém akademickém roce 2015/2016 připravila opět cyklus odborných přednášek pro veřejnost pod názvem Univerzita třetího věku. Letošní rok zahájí ve Slatiňanech sportovně.
Výuka Univerzity třetího věku (U3V) na Dopravní fakultě Jana Pernera (DFJP) začíná již 2. října a je stejně jako vloni rozdělena na dva bloky – technický a humanitní. Přednášejícími jsou akademici Univerzity Pardubice i odborníci z praxe. V zimním semestru probíhá výuka od října do prosince a v letním semestru od března do května. Zúčastnit se může každý zájemce důchodového věku, stačí podat včas přihlášku a zaplatit poplatek 400 Kč na jeden semestr.
Posluchači přihlášení do humanitního bloku se mohou každý pátek od 2. října od 11 do 14:30 hodin těšit na přednášky z oblasti zdravotnictví, historie, filosofie a cestování. Přednášky se budou konat v učebně B5 na Dopravní fakultě Jana Pernera ve Studentské ulici.


Technický blok odstartuje výuku v úterý 6. října a až do Vánoc bude každé úterý od 11 do 14:30 v učebně P11 na DFJP seznamovat posluchače se zajímavostmi z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky a energetiky.


Slavnostní zahájení nového akademického roku U3V proběhne letos netradičně - sportovně. Ve čtvrtek 1. října od 9 do 17 hod je ve Slatiňanech připraven Senior day. Senioři i se svými vnoučaty budou moci celý den sportovat v areálu Spaltoland, vyzkouší si logické hry nebo tvořivé dílny.


„Každým rokem zájem o studium U3V roste a momentálně je již kapacita letošních obou bloků naplněna. Dopravní fakulta Jana Pernera ale kromě dvou přednáškových bloků, které probíhají celý rok, připravuje zajímavé specializované kurzy, kde jsou ještě volná místa. Patří mezi ně například téma jak využít bylinky pro léčitelské účely, které přiblíží kurz Lékárna v přírodě. Celý akademický rok probíhá také výuka angličtiny pro tzv. falešné začátečníky,“ přiblížila další program za organizátory U3V na Univerzitě Pardubice Zlatuše Sojková z Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty.


Na 200 posluchačů U3V se kromě přednášek v univerzitním kampusu zúčastní v rámci humanitního i technického bloku také exkurzí na zajímavá místa po celé ČR. Exkurze volně navazují na přednášená témata. V uplynulém semestru zavítali frekventanti U3V například do studií České televize, archeoparku nebo za památkami do Vídně.
Letošní novinkou je také možnost výuky v Litomyšli. Univerzita Pardubice a její Univerzita třetího věku se od akademického roku 2015/2016 spojuje s Litomyšlskou akademií 3. věku, kterou pořádá Městská knihovna v Litomyšli. Podzimní přednášky se zaměří na nové objevy ve starém Egyptě a budou probíhat ve čtvrtek odpoledne.
Podrobnější informace o U3V, přihlášku, seznam kurzů i potřebné kontakty naleznete na webových stránkách Dopravní fakulty Jana Pernera.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov.

Vzdělání celý článek
18.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Svými profesními portfolii a způsobem prezentace chtějí studenti zároveň ukázat, jak jsou připraveni.

Vzdělání celý článek
23.2.

Silničáři ve škole

Ve čtvrtek 22. února 2007 se na lodi Arnošt z Pardubic setkali pracovníci Správy a údržby silnic Pardubického kraje

Vzdělání celý článek
10.5.

Roman Línek řídil jednání Správní rady Univerzity Pardubice

Na programu bylo hospodaření univerzity v minulém roce, rozpočet na rok letošní a dalších šest bodů.

Vzdělání celý článek
9.4.

Tři fakulty Univerzity Pardubice se během dvou let dočkají nového výukového areálu v srdci univerzitního kampusu v Polabinách.

Kromě přeměny původních laboratoří těžké dopravní techniky na posluchárny a laboratoře dojde k vybudování vnitřního atria a modernizaci stávajícího zařízení rychlého občerstvení, čímž vznikne kvalitní klidová a odpočinková zóna.

Vzdělání celý článek
24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting