Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.

2.10.

 Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.


Dopravní fakulta Jana Pernera zve veřejnost zpět do poslucháren.
Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice v novém akademickém roce 2015/2016 připravila opět cyklus odborných přednášek pro veřejnost pod názvem Univerzita třetího věku. Letošní rok zahájí ve Slatiňanech sportovně.
Výuka Univerzity třetího věku (U3V) na Dopravní fakultě Jana Pernera (DFJP) začíná již 2. října a je stejně jako vloni rozdělena na dva bloky – technický a humanitní. Přednášejícími jsou akademici Univerzity Pardubice i odborníci z praxe. V zimním semestru probíhá výuka od října do prosince a v letním semestru od března do května. Zúčastnit se může každý zájemce důchodového věku, stačí podat včas přihlášku a zaplatit poplatek 400 Kč na jeden semestr.
Posluchači přihlášení do humanitního bloku se mohou každý pátek od 2. října od 11 do 14:30 hodin těšit na přednášky z oblasti zdravotnictví, historie, filosofie a cestování. Přednášky se budou konat v učebně B5 na Dopravní fakultě Jana Pernera ve Studentské ulici.


Technický blok odstartuje výuku v úterý 6. října a až do Vánoc bude každé úterý od 11 do 14:30 v učebně P11 na DFJP seznamovat posluchače se zajímavostmi z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky a energetiky.


Slavnostní zahájení nového akademického roku U3V proběhne letos netradičně - sportovně. Ve čtvrtek 1. října od 9 do 17 hod je ve Slatiňanech připraven Senior day. Senioři i se svými vnoučaty budou moci celý den sportovat v areálu Spaltoland, vyzkouší si logické hry nebo tvořivé dílny.


„Každým rokem zájem o studium U3V roste a momentálně je již kapacita letošních obou bloků naplněna. Dopravní fakulta Jana Pernera ale kromě dvou přednáškových bloků, které probíhají celý rok, připravuje zajímavé specializované kurzy, kde jsou ještě volná místa. Patří mezi ně například téma jak využít bylinky pro léčitelské účely, které přiblíží kurz Lékárna v přírodě. Celý akademický rok probíhá také výuka angličtiny pro tzv. falešné začátečníky,“ přiblížila další program za organizátory U3V na Univerzitě Pardubice Zlatuše Sojková z Oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty.


Na 200 posluchačů U3V se kromě přednášek v univerzitním kampusu zúčastní v rámci humanitního i technického bloku také exkurzí na zajímavá místa po celé ČR. Exkurze volně navazují na přednášená témata. V uplynulém semestru zavítali frekventanti U3V například do studií České televize, archeoparku nebo za památkami do Vídně.
Letošní novinkou je také možnost výuky v Litomyšli. Univerzita Pardubice a její Univerzita třetího věku se od akademického roku 2015/2016 spojuje s Litomyšlskou akademií 3. věku, kterou pořádá Městská knihovna v Litomyšli. Podzimní přednášky se zaměří na nové objevy ve starém Egyptě a budou probíhat ve čtvrtek odpoledne.
Podrobnější informace o U3V, přihlášku, seznam kurzů i potřebné kontakty naleznete na webových stránkách Dopravní fakulty Jana Pernera.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

14.9.

Radní pro školství a zdravotnictví dodatečně přivítali sedm tříd prvňáčků v Chocni

Ladislav Valtr dětem přivezl jako dárek reflexní prvky. Připomněl jim také, aby si s rodiči přečetly kartu první pomoci vytvořenou přímo pro prvňáčky, kterou dostaly v batůžku od Pardubického kraje v první školní den. „Je důležité, aby základní úkony první pomoci děti uměly již od útlého věku. Pokud jsou děti připravené, dokážou si pak poradit v kritických situacích, a mohou tak někomu i zachránit život,“ uvedl Ladislav Valtr.

Vzdělání celý článek
5.11.

V Polsku se konferovalo o talentované mládeži

V Dolním Slezsku se ve dnech 27. – 29. října konala Mezinárodní konference k práci s talentovanou mládeží.

Vzdělání celý článek
9.11.

Rozvoj středních škol nebo nová budova záchranky. Kraj připravuje v Holicích řadu projektů

Oproti původnímu projektovému záměru je navýšena předpokládaná cena stavby, jelikož jsme zjistili absolutně nevhodný podklad pro nový povrch dráhy. Rovněž bylo nutné řešit odvodnění atletické plochy. Vyhovělo se také požadavku gymnázia na prodloužení atletické dráhy o tři metry.

Vzdělání celý článek
26.2.

Přihlášky k bakalářskému studiu na Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice již jen do konce měsíce

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním. Všeobecná sestra (přijat je každý pátý uchazeč), zdravotnický záchranář (přijat je každý čtvrtý uchazeč) i porodní asistentka (přijat je každý třetí zájemce) patří hned za angličtinou k nežádanějším bakalářským oborům na Univerzitě Pardubice

Vzdělání celý článek
20.6.

Jmenování nových profesorů prezidentem republiky

Profesor Čegan působí na Katedře biologických a biochemických věd Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
6.1.

Od září letošního roku vznikne v Pardubicích fotbalová škola

Regionální fotbalová akademie Pardubického kraje začne fungovat od září 2016, základnu bude mít v ZŠ Ohrazenice. Je určena žákům osmých a devátých tříd, které čeká, vedle běžných předmětů, osm hodin věnovaných sportovním aktivitám. Postaráno bude i o stravování žáků, ubytování mimopardubických dětí, ale také o zdraví a regeneraci mladých sportovců.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting