UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

4.10.

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

Ve čtvrtek 4. října a v pátek 5. října se uskuteční na fakultách Univerzity Pardubice oficiální setkání a přivítání studentů, kteří přijeli na některou z šesti fakult univerzity vystudovat zimní semestr v rámci výměnného programu Evropské unie ERASMUS. Na 90 studentů z 11 zemí EU a Turecka tak doplní své zahraniční kolegy, kteří na univerzitě studují celý akreditovaný program v bakalářském, navazujícím magisterském či doktorském studiu. Na akademický rok 2007/2008 má univerzita uzavřeno na jedno či dvousemestrální výměnné studijní pobyty 137 bilaterálních smluv se 115 vysokými školami Evropy, což je opět o třetinu zahraničních studentů i partnerských vysokoškolských institucí více než v loňském roce. I zájem o studium v zahraničí rok od roku stoupá a univerzita tento trend podporuje. Na zkušenou na evropské vysoké školy vycestovalo jen na tento zimní semestr z Univerzity Pardubice 105 vysokoškoláků, což je o třetinu více než vloni na podzim. Na Univerzitě Pardubice je na začátku akademického roku zapsáno na 230 zahraničních studentů, a to jak ke studiu v ucelených akreditovaných studijních programech, tak těch, kteří přijeli na Univerzitu Pardubice v rámci některého z mobilitních programů EU (zejména programu Erasmus), což je opět více než v roce předešlém (180 ze 40 zemí). Přijeli na univerzitu z téměř padesátky zemí z celého světa, nejvíce z Turecka, Portugalska a Polska (kolem dvacítky), po deseti studentech z Německa, Španělska, Litvy, po pěti z Číny, Kazašské republiky, Lybie, Itálie, Slovinska, jsou zde studenti až z Brazílie, Peru, Angoly, Čadu, Keni, Mali, Mosambiku, Mongolska, Thajska, Tchajwanu, Vietnamu a dalších zemí. Nejvíce zahraničních studentů je však ze Slovenské republiky, ti tvoří téměř polovinu. Nejvíce zahraničních studentů studuje na Fakultě ekonomicko-správní, na Fakultě chemicko-technologické, Fakultě filozofické a na Dopravní fakultě Jana Pernera. Tři posluchači studují na Fakultě restaurování, po sedmi jsou na Fakultě zdravotnických studií a na Ústavu elektrotechniky a informatiky. Česká republika se programu Evropské unie v rámci takzvaného Lifelong Learning Programme ERASMUS účastní 10 let, stejnou dobu - od roku 1997 - se programu účastní i Univerzita Pardubice. První výměnné studijní pobyty vysokoškoláků na evropských vysokých školách se uskutečnily v roce 1998 a do Pardubic přijely první studentky z Portugalska.Za tu dobu vycestovalo na zahraniční univerzity 760 studentů Univerzity Pardubice, 365 pedagogických pracovníků a v Pardubicích studovalo 380 zahraničních studentů.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

Soutěžní týmy tvoří buď manažeři, nebo studenti, nebo manažeři a studenti dohromady. Své manažerské schopnosti a ekonomické znalosti změří během dvou dnů. V průběhu prvního dne se odehraje semifinále – jednotlivé týmy, které si vzájemně konkurují, budou rozdělené do čtyř skupin. Seznámí se se společností, kterou budou řídit a během dne musí učinit pět sad důležitých rozhodnutí. Do finálového kola, které se uskuteční následující den, postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. Vítěz tak vzejde z osmi finalistů.

Vzdělání celý článek
23.4.

Máme co nabídnout!

Zapojeni byli také studenti zahraničních škol, kteří se díky tomuto projektu dozví, co může Česká Republika nabídnout Evropě.

Vzdělání celý článek
25.6.

Závěrečné akademické obřady na Univerzitě Pardubice

Čtyřem absolventům bude udělena Studentská cena rektora II. stupně - za vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce.

Vzdělání celý článek
3.6.

Prorektor Univerzity Pardubice historik Petr Vorel otevře výstavu ve Štrasburku

Výstava s názvem Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru, jejímž autorem je přední český historik a numismatik profesor Petr Vorel z Univerzity Pardubice, se v pondělí otevře ve Štrasburku. Do sídla Rady Evropy se výběr ze sbírky Východočeského muzea v Pardubicích přesouvá z Mexika, kde se prezentoval loni v listopadu.

Vzdělání celý článek
4.6.

V České Třebové gratuloval ke složení zkoušky z dospělosti i hejtman

Na druhé straně jsem byl rád, že to mám úspěšně za sebou.“ Hejtman, který je sám absolventem českotřebovského gymnázia, maturantům na závěr popřál: „I když vás třeba profesní život v budoucnu zavede mimo Pardubický kraj, nezapomeňte, kde je váš domov.“

Vzdělání celý článek
2.11.

Od 1. listopadu stojí v čele Fakulty filozofické Univerzity Pardubice po osmi letech nový děkan – profesor KAREL RÝDL.

V souvislosti s ustavením nového děkana Fakulty filozofické do funkce, dochází zároveň ke změnám i ve vedení samotné Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting