Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

20.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.


Úspěchu dosáhli hned dva studenti Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice a to Bc. DAVID HOLEČEK, který v soutěži ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA/TECHNOLOGIE/ INOVACE ROKU získal 1. místo v samostatné studentské kategorii O nejlepší bakalářskou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013 a Ing. KRISTÝNA JELÍNKOVÁ, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii O nejlepší diplomovou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013.


Vítězové 11. ročníku této celostátní soutěže byli slavnostně vyhlášeni v pondělí 16. června v Betlémské kapli. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jejím hlavním cílem je podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Díky podpoře patronů soutěže si vítězové odnesli nejen diplom, ale i šeky se zajímavými finančními odměnami.


Student studijního oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Bc. David Holeček obsadil v bakalářské kategorii 1. místo se svoji prací „Zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov - Třebešice“. Vedoucím práce byl Ing. Filip Ševčík z katedry dopravního stavitelství.


Další ocenění získala studentka oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Ing. Kristýna Jelínková, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii o nejlepší diplomovou práci se svojí prací „Rekonstrukce křižovatky silnic I/37 a I/17 v Chrudimi“. Vedoucím práce byl Ing. František Haburaj, Ph.D. z katedry dopravního stavitelství.


„Komise z řad odborníků zhodnotila předložené přihlášené práce se závěrem, který je pro naší dopravní fakultu jistě velkým úspěchem a to díky prvnímu místu v kategorii bakaláři a třetímu místu v kategorii magistři mezi všemi vysokými školami, které provozují vzdělání související s dopravou. Práce Bc. Holečka pojednávala o aktuální problematice týkající se železničních staveb a zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov.


Další oceněnou byla Ing. Jelínková, která získala 3. místo v kategorii magistři. Byl oceněn projekt křižovatky silnic I/37a I/17 v Chrudimi. Oceněna byla i diplomová práce Ing. Václava Petříčka rektorem Univerzity Pardubice na téma Protismykové vlastnosti povrchů cementových krytů zabývající se problematikou povrchových vlastností cementobetonových krytů a používaných technologií při zhotovování,“ dodává k ocenění doc. Ing. Jiří Pokorný, CSc., člen hodnotící komise soutěže Česká dopravní stavby/technologie/inovace, pedagog z Katedry dopravního stavitelství Dopravní fakulty Jana Pernera.


Diplomy a šeky v bakalářské i inženýrské kategorii předali oceněným předseda poroty Pavel Švagr a zástupci patronů soutěže. Předána byla rovněž ocenění jednotlivých vysokých škol - ČVUT v Praze, VŠB TU Ostrava, Univerzity Pardubice, VUT v Brně, TU v Liberci. Cenu rektora Univerzity Pardubice předávala prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., statutární zástupkyně rektora, prorektorka pro vnitřní záležitosti.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.10.

Avízo: Kavárna Universitas přiblíží život mezi Indiány

O původních obyvatelích Mexika a o zkušenostech se soužitím s potomky Indiánů bude v další Kavárně Universitas vyprávět historik a etnolog Oldřich Kašpar. Vědec a pedagog z Katedry kulturní a sociální antropologie Fakulty filozofické Univerzity Pardubice je expertem na předkolumbovskou kulturu a držitelem nejvyššího mexického státního vyznamenání.

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
1.9.

Do lavic pardubických základek usedne přes 8000 žáků

Ve čtvrtek se do škol vydají i představitelé města. Zatímco úkolem náměstků bude přivítat děti i pedagogy po prázdninách, primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi letos připadla role otce vedoucího do školy prvňáčka.

Vzdělání celý článek
5.11.

V Polsku se konferovalo o talentované mládeži

V Dolním Slezsku se ve dnech 27. – 29. října konala Mezinárodní konference k práci s talentovanou mládeží.

Vzdělání celý článek
5.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera školí letecké techniky z Burkiny Faso

Čtyřiadvacet vojenských techniků z Burkiny Faso se v těchto měsících vzdělává na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
20.7.

Ženy z azylového domu se vzdělávají i o prázdninách

Již druhá devítičlenná skupina žen prošla vzdělávacími aktivitami a rekvalifikačním kurzem Základy obsluhy počítače.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting