Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.

20.6.

Úspěch studentů Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2013.


Úspěchu dosáhli hned dva studenti Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice a to Bc. DAVID HOLEČEK, který v soutěži ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA/TECHNOLOGIE/ INOVACE ROKU získal 1. místo v samostatné studentské kategorii O nejlepší bakalářskou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013 a Ing. KRISTÝNA JELÍNKOVÁ, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii O nejlepší diplomovou práci z oboru doprava a dopravní stavitelství 2013.


Vítězové 11. ročníku této celostátní soutěže byli slavnostně vyhlášeni v pondělí 16. června v Betlémské kapli. Soutěž se konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jejím hlavním cílem je podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Díky podpoře patronů soutěže si vítězové odnesli nejen diplom, ale i šeky se zajímavými finančními odměnami.


Student studijního oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Bc. David Holeček obsadil v bakalářské kategorii 1. místo se svoji prací „Zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov - Třebešice“. Vedoucím práce byl Ing. Filip Ševčík z katedry dopravního stavitelství.


Další ocenění získala studentka oboru Dopravní stavitelství na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice Ing. Kristýna Jelínková, která v soutěži obsadila 3. místo v studentské kategorii o nejlepší diplomovou práci se svojí prací „Rekonstrukce křižovatky silnic I/37 a I/17 v Chrudimi“. Vedoucím práce byl Ing. František Haburaj, Ph.D. z katedry dopravního stavitelství.


„Komise z řad odborníků zhodnotila předložené přihlášené práce se závěrem, který je pro naší dopravní fakultu jistě velkým úspěchem a to díky prvnímu místu v kategorii bakaláři a třetímu místu v kategorii magistři mezi všemi vysokými školami, které provozují vzdělání související s dopravou. Práce Bc. Holečka pojednávala o aktuální problematice týkající se železničních staveb a zlepšení parametrů traťového úseku Golčův Jeníkov.


Další oceněnou byla Ing. Jelínková, která získala 3. místo v kategorii magistři. Byl oceněn projekt křižovatky silnic I/37a I/17 v Chrudimi. Oceněna byla i diplomová práce Ing. Václava Petříčka rektorem Univerzity Pardubice na téma Protismykové vlastnosti povrchů cementových krytů zabývající se problematikou povrchových vlastností cementobetonových krytů a používaných technologií při zhotovování,“ dodává k ocenění doc. Ing. Jiří Pokorný, CSc., člen hodnotící komise soutěže Česká dopravní stavby/technologie/inovace, pedagog z Katedry dopravního stavitelství Dopravní fakulty Jana Pernera.


Diplomy a šeky v bakalářské i inženýrské kategorii předali oceněným předseda poroty Pavel Švagr a zástupci patronů soutěže. Předána byla rovněž ocenění jednotlivých vysokých škol - ČVUT v Praze, VŠB TU Ostrava, Univerzity Pardubice, VUT v Brně, TU v Liberci. Cenu rektora Univerzity Pardubice předávala prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D., statutární zástupkyně rektora, prorektorka pro vnitřní záležitosti.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.4.

Univerzita Pardubice seznámí žáky s vědou a technikou přímo na dvorech škol

Záchranáři je naučí první pomoci a na modelu v životní velikosti jim vysvětlí, jak probíhá reálný porod. Kromě toho se žáci naučí rozeznávat ochranné prvky bankovek a zjistí, že ty české patří mezi nejlépe chráněné bankovky na světě,“ popisuje ukázky demonstrací koordinátorka akce Věda a technika na dvorech škol Ing. arch. Iva Svobodová.

Vzdělání celý článek
28.4.

Dopravní fakulta Jana Pernera nabádá mimořádnou akcí k bezpečnému chování na silnicích i na železnici

„Na obou trenažérech se zájemci přesvědčí, že bezpečnostní pásy mají smysl a nejsou zbytečné. Budou překvapeni, jaké síly působí na řidiče či spolucestující v autě již při zdánlivě nízké rychlosti 40 km/h,“ uvedl Ing. Pavel Svoboda z Dopravní fakulty Jana Pernera, spoluorganizátor akce. „Poučný bude i doprovodný program BESIPu, kde se zájemci blíže seznámí s pravidly bezpečnosti silničního provozu a dopravními předpisy,“ dodal Ing. Svoboda.

Vzdělání celý článek
5.3.

Dopravní fakultu opouštějí další absolventi

V pátek 7. března se uskuteční na Dopravní fakultě Jana Pernera Univerzity Pardubice slavnostní sponze a promoce

Vzdělání celý článek
5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.

Vzdělání celý článek
4.3.

Univerzita Pardubice představuje novou publikaci.

Přehledná kolekce fotografií budov Univerzity Pardubice nám umožňuje vytvořit si představu prostorového rámce této vzdělávací instituce. Různorodá stavební díla postavená v průběhu pěti staletí však zároveň vybízí k obecným úvahám o architektuře a k srovnání dobových přístupů - vzdělávání jako funkce architektury klade totiž zcela zvláštní nároky na architekty a projektanty staveb.

Vzdělání celý článek
15.10.

Do základní školy Závodu míru se děti vrátí v listopadu

V pondělí 4. listopadu by se už děti mohly vrátit do své školy. „Všichni věříme, že to tak bude, ale dokud nebudeme mít v ruce atesty o zdravotní nezávadnosti školy, nelze to říci s naprostou jistotou.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting