Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

 Představitelé města dnes v Kulturním domě Hronovická předali 125 nejlepším studentům pardubických středních škol a 220 žákům základních škol ocenění za jejich píli. Město tak každoročně oceňuje jejich studijní úspěchy v uplynulém školním roce, snaží se nadanou mládež motivovat a povzbuzovat ji v dalším studiu.
„Dnešní předávání ocenění je důkazem toho, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných, talentovaných a něčím ojedinělých lidí. Je to dobrá zpráva pro budoucnost nejen našeho města, ale naší země a všemožných oborů, kterým se pravděpodobně budou dnešní ocenění v dospělosti pracovně věnovat,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který ještě doplnil, že ocenění žáků a studentů je odměnou i pro jejich učitele a rodiče.
Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.
„Letos oceňujeme děti a studenty ve větších městských prostorách v Hronovické ulici a důvod je zřejmý – na radnici by se nám zkrátka všichni, kteří na soutěžích zabodovali, nevešli. Tak vysoké číslo oceněných jsem nečekal a jsem potěšen, kolik máme v Pardubicích talentů,“ uvedl náměstek primátora, v jehož gesci je mj. školství Jakub Rychtecký. „Zaujaly mě práce mnohých z oceňovaných, ať už práce na téma Alzheimerova choroba či návrh pasivního radaru, psaný navíc v angličtině. Smekám i před zdatnými jazykáři, mladými historiky, chemiky, matematiky či fyziky. Nutno povzbudit také výtečné sportovce a umělecky nadané děti a studenty a popřát všem hodně štěstí a vytrvalosti do dalších let,“ dodal náměstek Rychtecký.
Pardubice oceňují práci mládeže už osmnáctým a žáky základních škol devátým rokem. Letos město poprvé ocenilo i kolektivy žáků a studentů a jejich sportovní výkony.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
3.2.

Starostům se nelíbí jednání kraje

Školy měly být vždy výběrovými, což ve chvíli, kdy na nich studuje téměř polovina všech žáků v kraji, rozhodně neplatí.

Vzdělání celý článek
26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
19.2.

Před dvaceti lety byl zahájen proces přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích (VŠChT) na Univerzitu Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 26 veřejných vysokých škol v České republice, které jsou založeny zákonem. Patří v rámci republiky do skupiny středně velkých veřejných vysokých škol. Je jedinou univerzitou v Pardubickém kraji a nabízí více než 60 studijních programů s téměř 130 obory v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském studiu.

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting