Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

 Představitelé města dnes v Kulturním domě Hronovická předali 125 nejlepším studentům pardubických středních škol a 220 žákům základních škol ocenění za jejich píli. Město tak každoročně oceňuje jejich studijní úspěchy v uplynulém školním roce, snaží se nadanou mládež motivovat a povzbuzovat ji v dalším studiu.
„Dnešní předávání ocenění je důkazem toho, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných, talentovaných a něčím ojedinělých lidí. Je to dobrá zpráva pro budoucnost nejen našeho města, ale naší země a všemožných oborů, kterým se pravděpodobně budou dnešní ocenění v dospělosti pracovně věnovat,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který ještě doplnil, že ocenění žáků a studentů je odměnou i pro jejich učitele a rodiče.
Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.
„Letos oceňujeme děti a studenty ve větších městských prostorách v Hronovické ulici a důvod je zřejmý – na radnici by se nám zkrátka všichni, kteří na soutěžích zabodovali, nevešli. Tak vysoké číslo oceněných jsem nečekal a jsem potěšen, kolik máme v Pardubicích talentů,“ uvedl náměstek primátora, v jehož gesci je mj. školství Jakub Rychtecký. „Zaujaly mě práce mnohých z oceňovaných, ať už práce na téma Alzheimerova choroba či návrh pasivního radaru, psaný navíc v angličtině. Smekám i před zdatnými jazykáři, mladými historiky, chemiky, matematiky či fyziky. Nutno povzbudit také výtečné sportovce a umělecky nadané děti a studenty a popřát všem hodně štěstí a vytrvalosti do dalších let,“ dodal náměstek Rychtecký.
Pardubice oceňují práci mládeže už osmnáctým a žáky základních škol devátým rokem. Letos město poprvé ocenilo i kolektivy žáků a studentů a jejich sportovní výkony.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

8.10.

Gymnáziu v Chrudimi je 150 let

Ředitelka gymnázia Klára Jelinková se při té příležitosti mohla pochlubit rekonstruovaným společenským sálem za čtyři miliony korun, opravenou jídelnou, kuchyní, šatnami i moderními učebnami.

Vzdělání celý článek
21.1.

Prezident republiky jmenuje na Pražském hradě do funkce rektora Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie na Pražském hradě se účastní za orgán, který kandidáta na rektora v demokratické volbě zvolil a navrhl, i nově zvolená předsedkyně Akademického senátu Univerzity Pardubice Ing. Jana Holá, Ph.D.

Vzdělání celý článek
26.2.

Trváme na odložení nové maturitní zkoušky

Odložit nové maturitní zkoušky minimálně o dva roky pro její nepřipravenost

Vzdělání celý článek
16.1.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina, z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy.

Vzdělání celý článek
3.6.

Osma Univerzity Pardubice startuje na Pražských primátorkách

Univerzitní osmy jsou nejmladším závodem v programu Primátorek. Jedná se o klání akademických posádek, které od roku 2011 obstarávají páteční předprogram celého víkendu.

Vzdělání celý článek
1.8.

Pro žáky základních a středních škol připravila Univerzita Pardubice letní školu

Odpoledne si užijí zábavu při sportovních aktivitách a soutěžních hrách třeba s GPS. Letní školy pořádá Univerzita Pardubice poprvé jako pilotní program v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (BRAVO II),

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting