Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

 Představitelé města dnes v Kulturním domě Hronovická předali 125 nejlepším studentům pardubických středních škol a 220 žákům základních škol ocenění za jejich píli. Město tak každoročně oceňuje jejich studijní úspěchy v uplynulém školním roce, snaží se nadanou mládež motivovat a povzbuzovat ji v dalším studiu.
„Dnešní předávání ocenění je důkazem toho, že mezi mladou generací je stále množství chytrých, šikovných, talentovaných a něčím ojedinělých lidí. Je to dobrá zpráva pro budoucnost nejen našeho města, ale naší země a všemožných oborů, kterým se pravděpodobně budou dnešní ocenění v dospělosti pracovně věnovat,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který ještě doplnil, že ocenění žáků a studentů je odměnou i pro jejich učitele a rodiče.
Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.
„Letos oceňujeme děti a studenty ve větších městských prostorách v Hronovické ulici a důvod je zřejmý – na radnici by se nám zkrátka všichni, kteří na soutěžích zabodovali, nevešli. Tak vysoké číslo oceněných jsem nečekal a jsem potěšen, kolik máme v Pardubicích talentů,“ uvedl náměstek primátora, v jehož gesci je mj. školství Jakub Rychtecký. „Zaujaly mě práce mnohých z oceňovaných, ať už práce na téma Alzheimerova choroba či návrh pasivního radaru, psaný navíc v angličtině. Smekám i před zdatnými jazykáři, mladými historiky, chemiky, matematiky či fyziky. Nutno povzbudit také výtečné sportovce a umělecky nadané děti a studenty a popřát všem hodně štěstí a vytrvalosti do dalších let,“ dodal náměstek Rychtecký.
Pardubice oceňují práci mládeže už osmnáctým a žáky základních škol devátým rokem. Letos město poprvé ocenilo i kolektivy žáků a studentů a jejich sportovní výkony.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

29.2.

29. únor je poslední termín pro podání přihlášek

Na podporu nadaných studentů je připraveno mimořádné stipendium.

Vzdělání celý článek
17.7.

Univerzita Pardubice nabízí Univerzitu třetího věku a volného času

Zájemcům každého věku, kteří si chtějí rozšířit vědomosti, nabízí Univerzita Pardubice přednášky i kurzy zaměřené na historii, ekonomiku, dopravu nebo třeba i angličtinu a jógu. Tři fakulty už přijímají přihlášky ke studiu na Univerzitě třetího věku a Univerzitě volného času.

Vzdělání celý článek
24.10.

Na Fakultě restaurování soutěží o nejlepší restaurátorský projekt

Mladí restaurátoři mají díky této odborné konferenci možnost prezentovat výsledky své práce jak kolegům studentům, tak odborné veřejnosti a vyzkoušet si tak úskalí prezentace odborného tématu. Většina prací bude navíc prezentována i formou posterových sdělení.

Vzdělání celý článek
17.5.

Nejlepší mladý chemik se bude hledat možná i na Ukrajině

Unikátní soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika, kterou již deset let spolu se svými partnery pořádá Střední průmyslová škola chemická Pardubice, by mohla nabýt mezinárodního rozměru. O možnosti uspořádat ukrajinské kolo soutěže jednali zástupci uvedené školy s představiteli Základní školy ve Svaljavě při své poslední cestě do Podkarpatské Rusi.

Vzdělání celý článek
7.7.

Na Univerzitu Pardubice je ještě možné se přihlásit ke studiu

Pět fakult pardubické univerzity bude doplňovat počty studentů do prvních ročníků bakalářských studií.

Vzdělání celý článek
5.9.

V Rosicích zahájila činnost bilingvní škola

Bilingvní škola navazuje na tříleté fungování dvojjazyčných mateřských škol Klásek v Pardubicích a v Hradci Králové.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting