V pondělí usedne do lavic hradeckých městských škol na devět stovek prvňáčků

1.9.

V pondělí usedne do lavic hradeckých městských škol na devět stovek prvňáčků

Příští týden začíná nový školní rok a na nové žáky se v těchto dnech připravují také školy, které zřizuje město Hradec Králové. Letos by do lavic sedmnácti těchto základních škol mělo usednout zhruba devět stovek prvňáčků. Jako dárek město prvňáčkům zdarma zařídí městskou kartu, kterou pak mohou platit jízdné v hradecké MHD nebo vstup na koupaliště Flošna. Do městských mateřských škol by od září mělo chodit více než osm set nových dětí.
„Naše základní školy otevřou celkem 37 prvních tříd, do kterých by mělo nastoupit 902 prvňáčků. Konečné číslo však budeme znát až v průběhu září,“ řekl náměstek primátora Milan Jaroš, odpovědný za oblast školství. Stav žáků, kteří skutečně usedli do lavic začátkem nového školního roku, mají jednotlivé školy zaslat svému zřizovateli do konce září. „Někde se mohli rodiče ještě na poslední chvíli rozhodnout pro odklad, během léta může u některých rodin s prvňáčky dojít i ke změně bydliště,“ dodal Jaroš. Město Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol, do kterých by mělo ve školním roce 2018/2019 chodit celkem 7 915 žáků.
Hradecké městské mateřské školy bude od letošního září navštěvovat 824 nových dětí. Celkem se tak v těchto jedenatřiceti školkách bude v průběhu nadcházejícího školního roku připravovat na vzdělávání 2 957 dětí.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.6.

Letošní absolventi zakončují studium na Univerzitě Pardubice slavnostními promocemi a dostávají vysokoškolské diplomy

Vysokoškolský diplom dostává 216 úspěšných absolventů FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ: - v pondělí 26. června při bakalářské sponzi 126 absolventů bakalářských studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management a Systémové inženýrství a informatika.

Vzdělání celý článek
28.2.

Inaugurace nového rektora Univerzity Parduibce. Slavnostní ceremonií se ujme funkce rektora profesor Ing. Jiří Málek, DrSc.

Slavnostní akademický obřad tak dovrší konstitutivní akt jmenování do funkce aktem deklarativním, a to jeho slavnostní inaugurací.

Vzdělání celý článek
5.1.

Gymnázium v Litomyšli dostane nového ředitele

Rada Pardubického kraje vypíše v nejbližší době konkurz na ředitele Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli.

Vzdělání celý článek
18.5.

Výuka dopravní výchovy přímo s odborníky

Na besedě jsme se zaměřili především na chodce a cyklisty a na jejich hlavní povinnosti v silničním provozu.

Vzdělání celý článek
9.4.

Mezinárodní konference o energetických materiálech na Univerzitě Pardubice

„Tuto mezinárodní odbornou akci pořádáme tradičně již mnoho let, letos již 17. rokem,“ říká prof. Svatopluk Zeman a dodává: „Navíc tentokrát v roce 20. výročí přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické, na níž původně naše katedra vznikla, na Univerzitu Pardubice.“

Vzdělání celý článek
28.8.

Pardubice: zateplování omezí provoz školek

Podle aktuálních informací si většina rodičů poradí sama a děti na týden umístí například k příbuzným.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting