V Třemošnici se pokusí o duální vzdělávání

23.1.

V Třemošnici se pokusí o duální vzdělávání

Kolečko jednání ke střednímu školství dnes pokračovalo v Třemošnici, kde hejtman Martin Netolický jednal se starostou Stanislavem Pecou, nejvýznamnějšími zaměstnavateli v regionu a zástupci místní technické školy. Domluvili se na vytvoření společné pracovní skupiny. Ta má za úkol pracovat na prohloubení spolupráce mezi podniky a školou, která by Střední odborné škole a střednímu odbornému učilišti technickému v Třemošnici přinesla ekonomickou stabilitu do dalších let.


     „Domluvili jsme se s řediteli podniků DAKO-CZ, Kovolis-Hedvikov a ELECTROPOLI-GALVIA na tom, že se pokusíme více prohloubit spolupráci mezi školou a těmito firmami. Rádi bychom se alespoň přiblížili německému modelu duálního vzdělávání, který by mohl být prospěšný nejenom pro školy a podniky, ale i zaměstnanost v regionu,“ řekl hejtman Martin Netolický. Hejtman ujistil všechny přítomné na jednání o tom, že kraj pro školní rok 2014/2015 na střední odborné škole technické v Třemošnici žádný z nabízených oborů rušit nebude.


     „Nechceme nechat situaci postupně vyhnívat, jak tomu bylo například v roce 2007 u samovolného zániku gymnázia v Králíkách. Shodli jsme se, že strojírenství je oborem, který má budoucnost. Vítám vůli podniků zapojit se více například v oblasti stipendií, zajištění odborné praxe, ale i při úpravě studijních plánů, aby více vyhovovaly jejich potřebám budoucích zaměstnavatelů,“ podělil se o některé ze závěrů jednání hejtman Netolický.


     Hejtman si prošel i celou školu včetně prostor pro odbornou praktickou přípravu žáků. „Škola je velmi dobře vybavena a zapojena do několika evropských projektů. Je naší povinností pokusit se jí ve spolupráci s podniky pomoci překlenout toto nelehké období,“ uzavřel Netolický.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

30.4.

Prezident Klaus zítra jmenuje nové profesory

Profesory jmenuje podle vysokoškolského zákona prezident republiky na návrh vědecké rady vysoké školy.

Vzdělání celý článek
22.5.

V pondělí 25. května v odpoledních hodinách bude Akademický senát Fakulty filozofické Univerzity Pardubice volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Akademický rok začíná na vysoké škole až na přelomu září a října t. r., přistoupila fakulta k výběru vhodného kandidáta na funkci děkana již nyní, před ukončením letního semestru.

Vzdělání celý článek
24.6.

Fakultu ekonomicko-správní opouští letos 419 absolventů

Titul „bakalář“ získává 194 absolventů prezenčního studia bakalářských studijních programů.

Vzdělání celý článek
22.6.

„Věda v ulicích“

Ve dnech 22. a 23. června se Univerzita Pardubice se účastní v Praze akce „Věda v ulicích“.

Vzdělání celý článek
19.12.

Základní škola dostane interaktivní tabuli

Škola ve Štefánikově ulici využije interaktivní tabuli v první fázi k výuce jazyků.

Vzdělání celý článek
21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting