V Třemošnici se pokusí o duální vzdělávání

23.1.

V Třemošnici se pokusí o duální vzdělávání

Kolečko jednání ke střednímu školství dnes pokračovalo v Třemošnici, kde hejtman Martin Netolický jednal se starostou Stanislavem Pecou, nejvýznamnějšími zaměstnavateli v regionu a zástupci místní technické školy. Domluvili se na vytvoření společné pracovní skupiny. Ta má za úkol pracovat na prohloubení spolupráce mezi podniky a školou, která by Střední odborné škole a střednímu odbornému učilišti technickému v Třemošnici přinesla ekonomickou stabilitu do dalších let.


     „Domluvili jsme se s řediteli podniků DAKO-CZ, Kovolis-Hedvikov a ELECTROPOLI-GALVIA na tom, že se pokusíme více prohloubit spolupráci mezi školou a těmito firmami. Rádi bychom se alespoň přiblížili německému modelu duálního vzdělávání, který by mohl být prospěšný nejenom pro školy a podniky, ale i zaměstnanost v regionu,“ řekl hejtman Martin Netolický. Hejtman ujistil všechny přítomné na jednání o tom, že kraj pro školní rok 2014/2015 na střední odborné škole technické v Třemošnici žádný z nabízených oborů rušit nebude.


     „Nechceme nechat situaci postupně vyhnívat, jak tomu bylo například v roce 2007 u samovolného zániku gymnázia v Králíkách. Shodli jsme se, že strojírenství je oborem, který má budoucnost. Vítám vůli podniků zapojit se více například v oblasti stipendií, zajištění odborné praxe, ale i při úpravě studijních plánů, aby více vyhovovaly jejich potřebám budoucích zaměstnavatelů,“ podělil se o některé ze závěrů jednání hejtman Netolický.


     Hejtman si prošel i celou školu včetně prostor pro odbornou praktickou přípravu žáků. „Škola je velmi dobře vybavena a zapojena do několika evropských projektů. Je naší povinností pokusit se jí ve spolupráci s podniky pomoci překlenout toto nelehké období,“ uzavřel Netolický.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.1.

Rektorát nové univerzity bude možná v Kutné Hoře

Přímo v Kutné Hoře by měla vzniknout fakulta umění a restaurátorství.

Vzdělání celý článek
1.2.

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat

Učitelé z odborných škol se budou vzdělávat.

Vzdělání celý článek
22.11.

Základní škola v Holicích vyhrála mininotebook

O grant zažádalo přes jeden tisíc škol, z nichž jednadvacet peníze získalo.

Vzdělání celý článek
4.3.

Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

„Investice do suterénu do zdravotní školy byla více než nutná. Odvlhčení prostor stálo 5,1 milionů korun. Jejich vybavení následně 472 tisíc korun,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
7.9.

Poslední šance ke studiu

Ještě do 10. září tohoto roku mohou zájemci posílat přihlášky na Univerzitu Pardubice

Vzdělání celý článek
30.4.

Mezinárodní zkoušky z anglického jazyka TOEIC®

Ústav cizích jazyků Fakulty filozofické Univerzity Pardubice nabízí možnost získat certifikát z anglického jazyka TOEIC.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting