Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

22.8.

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy základní a mateřské školy. Město bude žádat o dotaci na stavbu nového objektu, díky kterému by se měla v šestém městském obvodu zvýšit kapacita mateřských škol. Projektová cena bude zhruba 35 milionů korun, až z 85 procent by stavbu mohlo dotovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Ministerstvo školství vypsalo dotační titul Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol. Dotace jsou určeny na vytvoření nových míst pro žáky v základní nebo mateřské škole. Pardubice chtějí tyto peníze využít na výstavbu nové mateřské školy a družiny. „Do nového objektu by se mělo vejít nejméně 50 dětí chodících do školky, a 90 dětí družiny,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber. „Tím z části vyřešíme kritický nedostatek míst pro tyto děti a v budoucnu se budeme moci víc věnovat rekonstrukcím základních a mateřských škol,“ dodal Tauber.


Zda město získá na tento projekt dotace nebo kolik nakonec bude stát, to ještě není jasné. Předpokládaná cena je 35,3 milionů korun, Pardubice mohou získat dotace do výše až 85 procent z uznatelných nákladů. „Ze zkušeností víme, že z výběrového řízení vzejde cena nižší, jelikož stavební společnosti budou nabízet co nejnižší ceny, aby zakázku získaly,“ doplnil náměstek Tauber.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.11.

Konference na choceňské obchodní akademii měla vysokou úroveň

Obchodní akademie a střední odborná škola cestovního ruchu Choceň uspořádala ve středu 4. ročník odborné konference „Škola a podnikání“. Určena byla pro studenty, pedagogy, podnikatele i zástupce samosprávných a státních orgánů. Konference se aktivně zúčastnil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
2.6.

Jak probudit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji? Odpověď budou hledat odborníci u kulatého stolu TECHNOhrátek

„Zemědělské školství si zaslouží mimořádnou pozornost. Jde nám především o to, abychom vyslechli názory a zkušenosti všech stran, analyzovali je a přijali taková opatření, která pomohou zvýšit zájem žáků základních škol v Pardubickém kraji o tyto obory.

Vzdělání celý článek
8.9.

TECHNOhrátky v elektrotechnické průmyslovce v Pardubicích s robotickým vozítkem, blikačkou a ministerskou návštěvou

Ve spolupráci s vedením SPŠ elektrotechnické a VOŠ nakonec pozvánku do království elektrotechniky a informačních technologií obdrželo devět základních škol z Chrudimska a Pardubicka: Masarykova ZŠ Dolní Roveň; ZŠ Komenského, Holice; ZŠ Horní Jelení; ZŠ Mistra Choceňského, Choceň; ZŠ Čáslavská, Chrudim; ZŠ Nasavrky; ZŠ Prosetín; ZŠ Sezemice a ZŠ Včelákov.

Vzdělání celý článek
30.10.

Do základní školy Závodu míru se žáci vrátí už v pondělí

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

Vzdělání celý článek
29.8.

Více než dva tisíce pardubických dětí vyrazí 1. září poprvé za vzděláním.

Celková kapacita pardubických škol je zatím naplněna z 84 procent, ale některé školy, jako například ZŠ Svítkov, jsou naplněny na 100 procent,“ řekla Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu.

Vzdělání celý článek
18.2.

Konference mladých talentů na Univerzitě Pardubice

Svými profesními portfolii a způsobem prezentace chtějí studenti zároveň ukázat, jak jsou připraveni.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting