Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

22.8.

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy základní a mateřské školy. Město bude žádat o dotaci na stavbu nového objektu, díky kterému by se měla v šestém městském obvodu zvýšit kapacita mateřských škol. Projektová cena bude zhruba 35 milionů korun, až z 85 procent by stavbu mohlo dotovat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.


Ministerstvo školství vypsalo dotační titul Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol. Dotace jsou určeny na vytvoření nových míst pro žáky v základní nebo mateřské škole. Pardubice chtějí tyto peníze využít na výstavbu nové mateřské školy a družiny. „Do nového objektu by se mělo vejít nejméně 50 dětí chodících do školky, a 90 dětí družiny,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber. „Tím z části vyřešíme kritický nedostatek míst pro tyto děti a v budoucnu se budeme moci víc věnovat rekonstrukcím základních a mateřských škol,“ dodal Tauber.


Zda město získá na tento projekt dotace nebo kolik nakonec bude stát, to ještě není jasné. Předpokládaná cena je 35,3 milionů korun, Pardubice mohou získat dotace do výše až 85 procent z uznatelných nákladů. „Ze zkušeností víme, že z výběrového řízení vzejde cena nižší, jelikož stavební společnosti budou nabízet co nejnižší ceny, aby zakázku získaly,“ doplnil náměstek Tauber.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

26.6.

Letošní absolventi zakončují studium na Univerzitě Pardubice slavnostními promocemi a dostávají vysokoškolské diplomy

Vysokoškolský diplom dostává 216 úspěšných absolventů FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ: - v pondělí 26. června při bakalářské sponzi 126 absolventů bakalářských studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management a Systémové inženýrství a informatika.

Vzdělání celý článek
23.9.

Univerzitní vědecká kavárna zahajuje v Pardubicích další semestr tajemstvím pradávných staveb Chetitů

Kavárna Universitas aneb „Na slovíčko s vědcem“ se koná pravidelně každý měsíc v kavárně Klubu 29 (Divadlo 29, ulice Svaté Anežky České, Pardubice). Začátek je v 19 hodin. Vstup je volný.

Vzdělání celý článek
28.12.

Blíží se zápisy do základních škol

Přijatí žáci obdrží u zápisu registrační číslo, pod kterým budou po celou dobu přijímacího řízení evidováni. Výsledky přijetí žáka budou ředitelem školy oznámeny do třiceti dnů ode dne konání zápisu, a to vyvěšením registračních čísel na úřední desce školy nebo na jiném obvyklém místě určeném pro vyhlášení správních rozhodnutí, ale i způsobem umožňujícím dálkový přístup po dobu 15 dnů.

Vzdělání celý článek
25.3.

Psychologové zřejmě na školách zůstanou

Odborníci na lidské a zejména dětské duše pomáhají školákům v pardubických školách se začleněním do kolektivu, radí jim při problémech s vrstevníky, s učením, ale i v případech problémů v rodině či při výběru budoucího povolání.

Vzdělání celý článek
20.10.

Chrudimské lyceum hodlá spolupracovat s FTVS

V chrudimské Hotelové škole Bohemia nastavili projekt, který je v České republice zcela ojedinělý.

Vzdělání celý článek
22.5.

V pondělí 25. května v odpoledních hodinách bude Akademický senát Fakulty filozofické Univerzity Pardubice volit kandidáta na funkci děkana pro další čtyřleté období.

Akademický rok začíná na vysoké škole až na přelomu září a října t. r., přistoupila fakulta k výběru vhodného kandidáta na funkci děkana již nyní, před ukončením letního semestru.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting