Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

1.11.

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Univerzita Pardubice se tento týden účastní Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2007, který zahájil v úterý 30. října a končí v pátek 2. listopadu v Brně. Ten je pořádán již po čtrnácté na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Letošní veletrh nabízí zastoupení rekordních 138 samostatných vystavovatelů, 213 fakult a 1334 studijních oborů z České republiky i zahraničí. Zastoupeny zde jsou všechny české univerzity, téměř všechny vysoké školy, významné vyšší odborné školy a instituce zajišťující vzdělávání v zahraničí a výměnné studijní pobyty, poradenské instituce a jazykové školy. Zahraniční vystavovatelé tvoří téměř 30 % z celkového počtu vystavujících škol a pokrývají celé spektrum pomaturitního a celoživotní vzdělávání. Veletrh je zejména určen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, studenty vyšších odborných a vysokých škol, studenty bakalářských studijních programů a pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Zástupci Univerzity Pardubice budou poskytovat formou přednášek, osobními konzultacemi i písemnými materiály všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2008/2009, nabízejí další informace o službách a podmínkách studia a studentského života, které nabízí univerzita a univerzitní areál v Pardubicích. Univerzita Pardubice má v pavilonu G2 brněnského výstaviště stánek číslo 102. Při loňském veletrhu prošlo branami výstavy Gaudeamus na 30 tisíc návštěvníků. Je zřejmé, že pro rozhodování o možnostech pomaturitního vzdělání a dalšího studia je zejména u středoškolské mládeže veletrh Gaudeamus v Brně tradičním a cenným zdrojem informací.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.7.

Letošní úspěšní absolventi Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice dostávají vysokoškolské diplomy

V pátek 3. července (v 9:00 a v 11:30 hodin) pokračují akademické obřady Fakulty ekonomicko-správní slavnostními promocemi. V univerzitní aule obdrží vysokoškolské diplomy 106 inženýrů navazujících magisterských studijních programů Hospodářská politika a správa, Ekonomika a management a Systémové inženýrství a informatika. Nejúspěšnější absolventi obdrží speciální ceny:

Vzdělání celý článek
24.1.

České logo Mezinárodního roku chemie v Pardubicích

Ze zaslaných návrhů pak odborná porota vybrala jako vítězný návrh studenta Jana Cihláře.

Vzdělání celý článek
8.1.

Univerzita Pardubice zve zájemce o VŠ studium na dny otevřených dveří

Zájemci o studium mohou využít speciální informační službu univerzity a v pohodlí domova i na cestách dostanou všechny potřebné informace k přijímacímu řízení a ke studiu na univerzitě přímo do své e-mailové schránky. Jediné, co potřebují zájemci udělat, je: zaregistrovat se pro odběr zpráv na webové stránce univerzity. Elektronická informační služba jim pak potřebné informace a zajímavosti pro vstup na vysokou školu pošle. Službu zasílání informací zaregistrovaným zájemcům poskytuje univerzita zdarma.

Vzdělání celý článek
22.9.

Do kampusu Univerzity Pardubice se vrací studenti. Začíná 68. akademický rok

Počet zapsaných studentů ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října, první 2-3 týdny zimního semestru, ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia a oficiální vysokoškolské statistiky se uzavírají až k 31. říjnu.

Vzdělání celý článek
17.9.

Fakulta elektrotechniky a informatiky přivítala pedagogy ze středních škol

Na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice přivítal 12. září děkan Zdeněk Němec zástupce středních škol z Pardubického kraje. Setkání spolu s děkanem organizoval radní pro školství Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
3.6.

Prorektor Univerzity Pardubice historik Petr Vorel otevře výstavu ve Štrasburku

Výstava s názvem Od stříbrného českého tolaru k světovému dolaru, jejímž autorem je přední český historik a numismatik profesor Petr Vorel z Univerzity Pardubice, se v pondělí otevře ve Štrasburku. Do sídla Rady Evropy se výběr ze sbírky Východočeského muzea v Pardubicích přesouvá z Mexika, kde se prezentoval loni v listopadu.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting