Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

1.11.

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Univerzita Pardubice se tento týden účastní Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2007, který zahájil v úterý 30. října a končí v pátek 2. listopadu v Brně. Ten je pořádán již po čtrnácté na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Letošní veletrh nabízí zastoupení rekordních 138 samostatných vystavovatelů, 213 fakult a 1334 studijních oborů z České republiky i zahraničí. Zastoupeny zde jsou všechny české univerzity, téměř všechny vysoké školy, významné vyšší odborné školy a instituce zajišťující vzdělávání v zahraničí a výměnné studijní pobyty, poradenské instituce a jazykové školy. Zahraniční vystavovatelé tvoří téměř 30 % z celkového počtu vystavujících škol a pokrývají celé spektrum pomaturitního a celoživotní vzdělávání. Veletrh je zejména určen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, studenty vyšších odborných a vysokých škol, studenty bakalářských studijních programů a pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání. Zástupci Univerzity Pardubice budou poskytovat formou přednášek, osobními konzultacemi i písemnými materiály všem zájemcům podrobné informace o možnostech studia a přijímacích zkouškách pro příští akademický rok 2008/2009, nabízejí další informace o službách a podmínkách studia a studentského života, které nabízí univerzita a univerzitní areál v Pardubicích. Univerzita Pardubice má v pavilonu G2 brněnského výstaviště stánek číslo 102. Při loňském veletrhu prošlo branami výstavy Gaudeamus na 30 tisíc návštěvníků. Je zřejmé, že pro rozhodování o možnostech pomaturitního vzdělání a dalšího studia je zejména u středoškolské mládeže veletrh Gaudeamus v Brně tradičním a cenným zdrojem informací.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Studenti humanitního studia Univerzity Pardubice se představili zaměstnavatelům, jak jsou připraveni pro praxi

„Každý student měl k dispozici krátký časový úsek, během kterého účastníkům konference ukázal své kvality, a to nejen profesní. Studenti prokázali i svou připravenost na budoucí povolání, tedy vstup na trh práce“, dodává ke studentské konferenci PhDr. Mgr. Ilona Ďatko, Ph.D., garantka akce z Katedry věd o výchově Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
12.1.

Fakulty Univerzity Pardubice zvou zájemce o vysokoškolské studium na dny otevřených dveří – lákají na perspektivy života, který je (nejen) chemie a který je součástí evolUPCE

Jako první pořádá DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ve středu 11. ledna Fakulta chemicko-technologická, nejstarší fakulta Univerzity Pardubice, sídlící v moderním areálu v srdci univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách. Láká na atraktivní obory postavené na dlouholeté tradici, vysokém odborném kreditu, mezinárodních zkušenostech, na studium v moderním prostředí a špičkových laboratořích, s jistým a perspektivním uplatněním na trhu práce, pod heslem „život i láska – je chemie“.

Vzdělání celý článek
7.4.

Studenti-historici z Univerzity Pardubice jedou soutěžit se svými studiemi do Českých Budějovic

Získat potřebné zkušenosti s prezentací i zajímavou položku do životopisu pomůže mladým a talentovaným studentům každoroční konference Historie, která se letos koná 6. a 7. dubna. Představí se na ní postupně celkem 26 studentů z jednotlivých pracovišť zabývajících se historií.

Vzdělání celý článek
1.9.

V pondělí usedne do lavic hradeckých městských škol na devět stovek prvňáčků

Jako dárek město prvňáčkům zdarma zařídí městskou kartu, kterou pak mohou platit jízdné v hradecké MHD nebo vstup na koupaliště Flošna.

Vzdělání celý článek
17.9.

Hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

Po čtyřech měsících se škola Závodu míru může chlubit běžeckým oválem se čtyřmi drahami o délce 250 metrů a 100m dlouhou rovinkou se šesti 6 drahami s umělým, vodopropustným polyuretanovým povrchem.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting