Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

28.6.

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Veleúspěšní studenti Pardubického kraje

Celostátní kola zeměpisné olympiády, jazykových soutěží či středoškolské odborné činnosti, tam všude se na předních místech umístili studenti středních škol z Pardubického kraje. Jejich úspěchy ocenila i krajská radní zodpovědná za oblast školství, mládeže a sportu Marie Málková a včera jim v jednacím sále Rady Pardubického kraje osobně poděkovala za vynikající reprezentaci regionu. Měla tak na mysli především nápad Františka Kolka a Václava Kociána z Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi. Ti na soutěži ve Středoškolských odborných činnostech (SOČ) získali druhé místo v oboru zdravotnictví za svůj balíček první pomoci určený k ošetřování zranění, při nichž dojde například k amputaci části končetiny. Praktická ukázka takového ošetření za použití vlastnoručně vyrobeného modelu ruky zaujala všechny přítomné. A protože chlapce k tomuto nápadu vedla neexistence pomůcek k ošetření těchto zranění, dá se po úspěchu na SOČ očekávat i zájem odborné lékařské veřejnosti. Bílé místo na mapě vyplnil i student Vyšší odborné školy a Střední pedagogické školy v Litomyšli Martin Šantrůček. Ten obsadil v SOČ také druhé místo s prací Vliv počítačových her na děti adolescenty. „Ve svém okolí se setkávám s lidmi, kteří vydrží hrát počítačové hry až 48 hodin, a všiml jsem si, že se to začíná odrážet v jejich chování. Proto jsem se této problematice začal blíže věnovat. Prostřednictvím dotazníků jsem získával informace a také jsem sám na sobě provedl experiment,“ přiblížil svůj projekt Martin Šantrůček. „Dvanáct hodin jsem hrál počítačovou hru „střílečku“ a ověřil si, jak razantní je po takovéhle době ztráta koncentrace a přesnosti,“ dodal Martin. Jak dále řekl, rád by své závěry publikoval a dal je k dispozici pedagogům a všem těm, kteří s dětmi pracují. Studie tohoto typu totiž byla zpracována pouze v USA, její výsledky jsou navíc neprůkazné. „Svoji hodnotu však mají všechny úspěchy, kterých studenti na celostátních soutěžích dosáhnou. Otevírají jim dveře ke splnění jejich snů a životních cílů. Jsem hrdá na to, že v našem kraji tyto nadějné mladé lidi máme, a věřím, že alespoň někteří z nich zůstanou našemu regionu věrní a v rámci svých budoucích profesí přispějí k jeho rozvoji,“ řekla na závěr radní Marie Málková.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

15.3.

Počítače pro děti z malotřídních škol

Dvacet počítačů včetně softwarového vybavení pro osm malotřídních základních škol v Pardubickém kraji.

Vzdělání celý článek
18.6.

Nové studijní obory na Univerzitě Pardubice

Termín pro podání přihlášek je do 30.července 2010.

Vzdělání celý článek
4.10.

Profesoři Pessa a Manninen na Univerzitě Pardubice

Ve dnech 4. a 5. října 2007 navštíví Univerzitu Pardubice dva světově uznávaní odborníci z Finska.

Vzdělání celý článek
9.2.

TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů

V rámci manuálních činností se žáci 7. až 9. tříd seznamovali v průběhu TECHNOhrátek s učebními a maturitními obory obráběč kovů, nástrojař, mechanik seřizovač, strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení a truhlář – operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Při této příležitosti se dozvěděli, že strojírenské podniky ve městě i blízkém okolí nabízejí 2 100 pracovních míst. „Absolutorium SOŠ a SOU technického v Třemošnici tak skýtá velice dobrou perspektivu pracovního uplatnění,“ doporučil účastníkům radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
26.8.

Na první školní den se v Pardubicích chystá více než 700 dětí

V pardubických školách znovu usedne do lavic na 7,5 tisíce dětí.

Vzdělání celý článek
3.4.

Fakulta chemicko-technologická UP vítá nového děkana

V úterý 3. dubna stane v čele Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice nový děkan prof. Ing. Petr Lošťák, DrSc.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting