Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

15.1.

Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou získat peníze z ekologického programu Škola pro udržitelný život. Školská zařízení, která se přihlásí do 9. února, mají možnost na své projekty dostat až 70 tisíc korun, celkem je připraveno k rozdělení mezi školy přibližně 900 tisíc korun, řekla ČTK Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory - Sever, které na projektu spolupracuje s Nadací Partnerství. Pro přihlášené školy jsou na únor a březen připraveny semináře, vlastní projekty budou školy odevzdávat do 10. dubna. O přidělení peněz rozhodne grantová komise 26. dubna. Hlavními kritérii při posuzování projektu budou přínos pro životní prostředí a místní komunitu. Program Škola pro udržitelný život se koná již počtvrté, v roce 2006 získalo 17 škol z Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje celkem 884.100 korun. Například Základní škola Železnická Jičín získala 70 tisíc korun na rozšíření ekologického areálu a úpravy v okolí školy. Celkem se do projektu v roce 2006 přihlásilo 77 škol, projekty se týkaly většinou úprav školních pozemků na malou naučnou stezku či hřiště pro děti, úpravy parků či zviditelnění obce pomocí naučné či přírodovědné stezky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

25.1.

Výběrovým školám se musí vrátit jejich prestiž

Gymnázia a obchodní akademie byly vždy školami elitními a výběrovými, ale dnes už tomu tak mnohdy není.

Vzdělání celý článek
11.10.

Univerzita Pardubice a její Fakulta chemicko-technologická hledá talenty na Slovensku

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), chemicko-technologické obory jezdí do Pardubic studovat již tradičně přes padesát let.

Vzdělání celý článek
28.1.

Nejvíce trofejí do pardubických škol

Zdravotnické školy bojovaly o žáky atraktivním obsahem akcí. V Chrudimi vzniklo stanoviště Sestry a lékaři bez hranic simulující polní vojenskou nemocnici ve stylu americké M.A.S.H., kde působily učitelky i studentky s pomalovanými tvářemi a v maskáčích hovořící pouze anglicky.

Vzdělání celý článek
7.5.

Projekt TECHNOhrátky se představil ředitelům středních škol

Kampaň svým zaměřením osloví především žáky základních škol, veřejnost i velké zaměstnavatele v regionu. Zástupci odboru školství a organizátoři projektu TECHNOhrátky představili časový harmonogram i jednotlivé pilíře netradiční kampaně, která obsahuje praktické, edukační i zábavné formy popularizace technických profesí, které jsou zároveň podporované stipendii Pardubického kraje.

Vzdělání celý článek
31.1.

Volba kandidáta na funkci děkana

Fakulta chemicko-technologická zvolila kandidáta na funkci děkana

Vzdělání celý článek
22.10.

Rada kraje schválila na několika školách nové obory

Ke studiu nových oborů se budou moci uchazeči hlásit již pro následující školní rok

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting