Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

15.1.

Východočeské školy mohou získat peníze z ekologického programu

Školy z Královéhradeckého a Pardubického kraje mohou získat peníze z ekologického programu Škola pro udržitelný život. Školská zařízení, která se přihlásí do 9. února, mají možnost na své projekty dostat až 70 tisíc korun, celkem je připraveno k rozdělení mezi školy přibližně 900 tisíc korun, řekla ČTK Karin Richterová ze Střediska ekologické výchovy a etiky Rýchory - Sever, které na projektu spolupracuje s Nadací Partnerství. Pro přihlášené školy jsou na únor a březen připraveny semináře, vlastní projekty budou školy odevzdávat do 10. dubna. O přidělení peněz rozhodne grantová komise 26. dubna. Hlavními kritérii při posuzování projektu budou přínos pro životní prostředí a místní komunitu. Program Škola pro udržitelný život se koná již počtvrté, v roce 2006 získalo 17 škol z Královéhradeckého, Pardubického a Středočeského kraje celkem 884.100 korun. Například Základní škola Železnická Jičín získala 70 tisíc korun na rozšíření ekologického areálu a úpravy v okolí školy. Celkem se do projektu v roce 2006 přihlásilo 77 škol, projekty se týkaly většinou úprav školních pozemků na malou naučnou stezku či hřiště pro děti, úpravy parků či zviditelnění obce pomocí naučné či přírodovědné stezky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.6.

Jak probudit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji? Odpověď budou hledat odborníci u kulatého stolu TECHNOhrátek

„Zemědělské školství si zaslouží mimořádnou pozornost. Jde nám především o to, abychom vyslechli názory a zkušenosti všech stran, analyzovali je a přijali taková opatření, která pomohou zvýšit zájem žáků základních škol v Pardubickém kraji o tyto obory.

Vzdělání celý článek
20.5.

Univerzita Pardubice má čtyři nové profesory

Za účasti rektora Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřího Málka, DrSc. slavnostně převzali profesorský jmenovací dekret.

Vzdělání celý článek
10.10.

Peněz máme dost, chybí ale informace, jak s nimi hospodařit, shodují se školáci z Pardubicka v průzkumu

Pravidelné kapesné má jen necelá polovina školáků na Pardubicku, 22 % jej vůbec nedostává. Rodiče se snaží vést děti k finanční gramotnosti, přesto většina z nich očekává pomoc od škol.

Vzdělání celý článek
30.4.

Mezinárodní zkoušky z anglického jazyka TOEIC®

Ústav cizích jazyků Fakulty filozofické Univerzity Pardubice nabízí možnost získat certifikát z anglického jazyka TOEIC.

Vzdělání celý článek
27.2.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické ožil studenty

V pondělí 23. února začal na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách letní semestr.

Vzdělání celý článek
4.3.

Suterén zdravotnické školy se dočkal odvlhčení

„Investice do suterénu do zdravotní školy byla více než nutná. Odvlhčení prostor stálo 5,1 milionů korun. Jejich vybavení následně 472 tisíc korun,“ sdělil Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting