Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna


Plesová sezóna je v plném proudu a tancechtiví jsou i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Vysokoškolské plesy jsou mezi studenty i univerzitními zaměstnanci vyhledávaným zpestřením akademického roku. O nadcházejícím víkendu se jim nabízí hned tři taneční možnosti, jak si ještě i v březnu plesovou sezónu naplno užít. A tančit se bude nejen v Pardubicích, ale i v Litomyšli.


Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 11. března od 19:30 hodin v prostorách Smetanova domu v Litomyšli. Černobílý ples se odvine v atmosféře třicátých let minulého století podtržené jazzovou skupinou „Hotsy Totsy Five“. K tématu bude přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílí studenti čtvrtého ročníku bakalářského studia Fakulty restaurování.


V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice. (Rezervace vstupenek na tento ples je možná pouze přes e-mail janet.wolf@upce.cz, na místě již nebude možné vstupenky zakoupit.)


V ABC klubu na Olšinkách proběhne hned následující den další ples pod taktovkou Univerzity Pardubice. V sobotu 12. března je na programu první studentský ples Univerzity Pardubice.


Sál bude otevřen od 19:00 hodin, ale oficiálně bude ples zahájen ve 20:00 hodin prorektorem pro vědu a tvůrčí činnost Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřím Kulhánkem, Ph.D.


V hlavním sále budou k tanci a poslechu hrát „EGO Retro Music“ a „Tomas Show Band“, v kavárně pak „DJ Brumla“. O kulturně-společenské vyžití se postará předtančení tanečního klubu LIFE, Elvis Presley Show a Allis Jan. Vrcholem plesu bude již tradiční půlnoční tombola s drobnějšími i hodnotnějšími cenami.


V pořadí druhý studentský ples se uskuteční v sobotu 19. března také v ABC klubu na Olšinkách.
Více informací o studentských plesech Univerzity Pardubice zde

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

11.5.

Univerzita Pardubice se představí na veletrhu Svět knihy. Autorská beseda s Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou,

Vzdělání celý článek
18.5.

Výuka dopravní výchovy přímo s odborníky

Na besedě jsme se zaměřili především na chodce a cyklisty a na jejich hlavní povinnosti v silničním provozu.

Vzdělání celý článek
27.9.

Slavnostní zahájení akademického roku 2013/2014 českých vysokých škol se koná letos na Univerzitě Pardubice. Rektor Univerzity Pardubice udělí dva čestné doktoráty.

V Pardubicích se setká téměř padesátka představitelů českých vysokoškolských institucí - rektorů veřejných, státních i soukromých vysokých škol, aby společně s akademickou obcí Univerzity Pardubice zahájili nový akademický rok.

Vzdělání celý článek
5.3.

Fakulta restaurování připomíná 20 let výuky v Litomyšli

V roce 2005 se Institut restaurování a konzervačních technik, o. p. s. připojil k Univerzitě Pardubice jako Fakulta restaurování, tehdy jako pátá fakulta této univerzity.

Vzdělání celý článek
16.4.

Přijímací zkoušky: Těžko na cvičišti, …

Je třeba připomenout, že nelze srovnávat bodové hranice potřebné pro přijetí na gymnázium a na odbornou školu.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting