Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna


Plesová sezóna je v plném proudu a tancechtiví jsou i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Vysokoškolské plesy jsou mezi studenty i univerzitními zaměstnanci vyhledávaným zpestřením akademického roku. O nadcházejícím víkendu se jim nabízí hned tři taneční možnosti, jak si ještě i v březnu plesovou sezónu naplno užít. A tančit se bude nejen v Pardubicích, ale i v Litomyšli.


Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 11. března od 19:30 hodin v prostorách Smetanova domu v Litomyšli. Černobílý ples se odvine v atmosféře třicátých let minulého století podtržené jazzovou skupinou „Hotsy Totsy Five“. K tématu bude přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílí studenti čtvrtého ročníku bakalářského studia Fakulty restaurování.


V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice. (Rezervace vstupenek na tento ples je možná pouze přes e-mail janet.wolf@upce.cz, na místě již nebude možné vstupenky zakoupit.)


V ABC klubu na Olšinkách proběhne hned následující den další ples pod taktovkou Univerzity Pardubice. V sobotu 12. března je na programu první studentský ples Univerzity Pardubice.


Sál bude otevřen od 19:00 hodin, ale oficiálně bude ples zahájen ve 20:00 hodin prorektorem pro vědu a tvůrčí činnost Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřím Kulhánkem, Ph.D.


V hlavním sále budou k tanci a poslechu hrát „EGO Retro Music“ a „Tomas Show Band“, v kavárně pak „DJ Brumla“. O kulturně-společenské vyžití se postará předtančení tanečního klubu LIFE, Elvis Presley Show a Allis Jan. Vrcholem plesu bude již tradiční půlnoční tombola s drobnějšími i hodnotnějšími cenami.


V pořadí druhý studentský ples se uskuteční v sobotu 19. března také v ABC klubu na Olšinkách.
Více informací o studentských plesech Univerzity Pardubice zde

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.3.

Rektor Málek hodnotil rok 2007

Úspěšně proběhla rovněž transformace vysokoškolského ústavu na sedmou fakultu - Fakultu elektrotechniky a informatiky.

Vzdělání celý článek
10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

Vzdělání celý článek
21.6.

Jmenování 52 nových profesorů prezidentem republiky – mezi nimi je i jeden profesor Univerzity Pardubice – profesor Jaromír Vinklárek

Jmenování profesorem podepsal prezident České republiky Miloš Zeman ke dni 17. května 2016 poté, co návrh na jeho jmenování předložil rektor Univerzity Pardubice po úspěšném projednání ve Vědecké radě Univerzity Pardubice ministryni školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Vzdělání celý článek
12.4.

Díky novým pomůckám bude gymnastika pro děti zábavou

V Základní škole Pardubice-Polabiny, npor. Eliáše 344 mají nové gymnastické pomůcky, barevnější, bezpečnější a variabilnější. Město jejich nákup z Programu podpory sportu podpořilo formou provozního příspěvku ve výši 120 tisíc korun, v rámci pilotního projektu si je navíc během jednoho roku budou moci vyzkoušet, případně zapůjčit i ostatní pardubické základní školy.

Vzdělání celý článek
7.11.

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

Komise pro výchovu a vzdělávání každoročně oceňuje úspěšné žáky pardubických základních a středních škol. Oceňováni jsou všichni ti, kteří se umístili na předních místech v krajských, národních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích a olympiádách. Všem byl dnes předán pamětní list i finanční odměna.

Vzdělání celý článek
21.1.

Prezident republiky jmenuje na Pražském hradě do funkce rektora Univerzity Pardubice

Slavnostní ceremonie na Pražském hradě se účastní za orgán, který kandidáta na rektora v demokratické volbě zvolil a navrhl, i nově zvolená předsedkyně Akademického senátu Univerzity Pardubice Ing. Jana Holá, Ph.D.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting