Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna

11.3.

Vysokoškolákům v Pardubicích a Litomyšli začíná plesová sezóna


Plesová sezóna je v plném proudu a tancechtiví jsou i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Vysokoškolské plesy jsou mezi studenty i univerzitními zaměstnanci vyhledávaným zpestřením akademického roku. O nadcházejícím víkendu se jim nabízí hned tři taneční možnosti, jak si ještě i v březnu plesovou sezónu naplno užít. A tančit se bude nejen v Pardubicích, ale i v Litomyšli.


Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 11. března od 19:30 hodin v prostorách Smetanova domu v Litomyšli. Černobílý ples se odvine v atmosféře třicátých let minulého století podtržené jazzovou skupinou „Hotsy Totsy Five“. K tématu bude přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílí studenti čtvrtého ročníku bakalářského studia Fakulty restaurování.


V pátek 11. března mohou zájemci v Pardubicích navštívit 5. reprezentativní ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se uskuteční od 19:00 hodin v ABC klubu na Olšinkách. K poslechu zahraje „EGO Retro Music“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců, přítomné průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch a Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice. (Rezervace vstupenek na tento ples je možná pouze přes e-mail janet.wolf@upce.cz, na místě již nebude možné vstupenky zakoupit.)


V ABC klubu na Olšinkách proběhne hned následující den další ples pod taktovkou Univerzity Pardubice. V sobotu 12. března je na programu první studentský ples Univerzity Pardubice.


Sál bude otevřen od 19:00 hodin, ale oficiálně bude ples zahájen ve 20:00 hodin prorektorem pro vědu a tvůrčí činnost Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiřím Kulhánkem, Ph.D.


V hlavním sále budou k tanci a poslechu hrát „EGO Retro Music“ a „Tomas Show Band“, v kavárně pak „DJ Brumla“. O kulturně-společenské vyžití se postará předtančení tanečního klubu LIFE, Elvis Presley Show a Allis Jan. Vrcholem plesu bude již tradiční půlnoční tombola s drobnějšími i hodnotnějšími cenami.


V pořadí druhý studentský ples se uskuteční v sobotu 19. března také v ABC klubu na Olšinkách.
Více informací o studentských plesech Univerzity Pardubice zde

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
3.6.

Univerzita Pardubice pořádá mezinárodní seminář zaměřený mezinárodní spolupráci v oblasti studentských mobilit „International Staff Week 2015“

V průběhu pětidenního mezinárodního semináře ISW2015, který se tento týden koná na Univerzitě Pardubice, budou diskutovat a sdílet zkušenosti z této oblasti dvě desítky vysokoškolských pracovníků z 8 zahraničních univerzit a 5 různých zemí včetně tuzemských vysokých škol, kteří mají na své univerzitě na starosti problematiku zahraničních mobilit.

Vzdělání celý článek
2.2.

Národní kolo Chemické olympiády zná své vítěze

Vítěz Josef Tomeček si také odnesl Cenu děkana za nejlepší teoretickou část, v níž dosáhl 56 bodů z 60. Cenu děkana za nejlepší praktickou část chemické olympiády si odnesl Radek Chmelař ze Střední průmyslové školy chemické Brno, který získal maximum 40 bodů.

Vzdělání celý článek
31.1.

Volba kandidáta na funkci děkana

Fakulta chemicko-technologická zvolila kandidáta na funkci děkana

Vzdělání celý článek
23.6.

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní slavnostní absolventské akademické obřady – bakalářské sponze a magisterské promoce.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolventka Ing. Petra Šilarová ve studijním oboru Hodnocení a analýza potravin za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Využití mikroextrakce tuhou fází pro analýzu aromaprofilu bylinných čajů“.

Vzdělání celý článek
8.12.

TECHNOhrátky a ZDRAVOhrátky na zámku bilancovaly rok a vyhlásily vítěze soutěží

Hlavním bodem programu bylo vyhodnocení 5. ročníku projektu TECHNOhrátky. Ten pouze v letošním roce přivedl do patnácti středních odborných škol 2 143 žáků 8. a 9. tříd ze 76 základních škol, aby je seznámil se základy 42 strojírenských, stavebních, elektrotechnických, gastronomických, službových, zemědělských a zahradnických oborů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting