YISAC 2007

25.6.

YISAC 2007

YISAC 2007

Ve dnech 25. až 28. června pořádá Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků - YISAC 2007 - Young Investigators’ Seminar on Analytical Chemistry. Po Záhřebu (2006) a Sarajevu (2005) se na padesát studentů doktorského a magisterského studia z různých univerzit střední Evropy setkává letos v Pardubicích. Cílem tohoto každoročně pořádaného semináře je umožnit mladým studentům, budoucím badatelům, prezentovat výsledky své počínající vědecké práce v angličtině a navázat první mezinárodní kontakty. Také proto tento seminář není úzce oborově specializován, ale objímá všechny oblasti analytické chemie, a umožňuje nahlédnout do vědecké práce některých univerzit střední Evropy a do možností analýzy různých látek a materiálů různými metodami. Dvoudenního maratónu krátkých přednášek s následnými diskuzemi se účastní studenti se svými školiteli z domácí univerzity (20 účastníků) a padesátka jich přijíždí z Polska, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Řecka, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny. V pondělí se účastníci setkání seznámí s univerzitním kampusem, kde jsou ubytováni na vysokoškolských kolejích. Odborný program s prezentacemi probíhá v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích a zahájen bude v úterý 26. června v 8.30 hodin. Setkání mladých analytických chemiků bude zakončeno čtvrtečním vyhlášením nejlepších prezentovaných příspěvků a výletem do Broumovských skal.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.1.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium na UP

Čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízejí přípravné kurzy, které by jim měly pomoci s přípravou na červnové přijímací zkoušky.

Vzdělání celý článek
16.10.

Univerzita Pardubice se účastní Evropského veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2014 v Nitře

Český veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen pro studenty III. a IV. ročníků středních škol, ale i pro všechny zájemce o celoživotní vzdělávání, případně studium v zahraničí. Tradiční veletrh v Brně se před několika lety rozšířil i do Prahy a letos již podruhé zavítá mezi středoškoláky i na Slovensko.

Vzdělání celý článek
2.9.

Podzimní sponze na Univerzitě Pardubice

Více jak dvě stovky absolventů získá diplom a titul „bakalář“, a to v jednom ze sedmi studijních oborů.

Vzdělání celý článek
19.2.

Před dvaceti lety byl zahájen proces přejmenování Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích (VŠChT) na Univerzitu Pardubice.

Univerzita Pardubice je jednou z 26 veřejných vysokých škol v České republice, které jsou založeny zákonem. Patří v rámci republiky do skupiny středně velkých veřejných vysokých škol. Je jedinou univerzitou v Pardubickém kraji a nabízí více než 60 studijních programů s téměř 130 obory v bakalářském, navazujícím magisterském nebo doktorském studiu.

Vzdělání celý článek
9.7.

Jedinečná nabídka bezplatného školení

Posluchači díky tomuto jedinečnému semináři získají cenné informace z oblasti mediální komunikace.

Vzdělání celý článek
25.10.

Elektrotechnickou průmyslovku povede Petr Mikuláš Petr Mikuláš

Rada Pardubického kraje jmenovala na svém dnešním zasedání nového ředitele Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting