YISAC 2007

25.6.

YISAC 2007

YISAC 2007

Ve dnech 25. až 28. června pořádá Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků - YISAC 2007 - Young Investigators’ Seminar on Analytical Chemistry. Po Záhřebu (2006) a Sarajevu (2005) se na padesát studentů doktorského a magisterského studia z různých univerzit střední Evropy setkává letos v Pardubicích. Cílem tohoto každoročně pořádaného semináře je umožnit mladým studentům, budoucím badatelům, prezentovat výsledky své počínající vědecké práce v angličtině a navázat první mezinárodní kontakty. Také proto tento seminář není úzce oborově specializován, ale objímá všechny oblasti analytické chemie, a umožňuje nahlédnout do vědecké práce některých univerzit střední Evropy a do možností analýzy různých látek a materiálů různými metodami. Dvoudenního maratónu krátkých přednášek s následnými diskuzemi se účastní studenti se svými školiteli z domácí univerzity (20 účastníků) a padesátka jich přijíždí z Polska, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Řecka, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny. V pondělí se účastníci setkání seznámí s univerzitním kampusem, kde jsou ubytováni na vysokoškolských kolejích. Odborný program s prezentacemi probíhá v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích a zahájen bude v úterý 26. června v 8.30 hodin. Setkání mladých analytických chemiků bude zakončeno čtvrtečním vyhlášením nejlepších prezentovaných příspěvků a výletem do Broumovských skal.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

18.5.

Univerzita otevřela ateliéry pro restaurátory v Litomyšli

„Potvrzuje se, že kroky, u kterých jsme stáli v prvním volebním období Pardubického kraje spolu s kolegou a dlouholetým starostou Litomyšle Miroslavem Brýdlem na zapojení školy pod křídla Univerzity Pardubice, byly správné. Dnes tato Fakulta restaurování spolu se svými studenty a kreativními vyučujícími a také s nově rekonstruovanými prostorami dotvářejí atmosféru Zámeckého návrší a celého města s geniem loci,“ uvedl Roman Línek.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
28.5.

Kandidátem na děkana Fakulty filozofické je historik Jiří Kubeš

Nového děkana získá na podzim Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Akademický senát dnes zvolil Jiřího Kubeše, který vede Ústav historických věd. Čtyřiačtyřicetiletého odborníka na raný novověk, dějiny habsburských panovníků a české i moravské šlechty vybrali do čela fakulty členové akademického senátu ze dvou kandidátů.

Vzdělání celý článek
9.4.

Tři fakulty Univerzity Pardubice se během dvou let dočkají nového výukového areálu v srdci univerzitního kampusu v Polabinách.

Kromě přeměny původních laboratoří těžké dopravní techniky na posluchárny a laboratoře dojde k vybudování vnitřního atria a modernizaci stávajícího zařízení rychlého občerstvení, čímž vznikne kvalitní klidová a odpočinková zóna.

Vzdělání celý článek
10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

Vzdělání celý článek
25.4.

Univerzita Pardubice hodnotí rok 2016 a akademický senát projednává v souvislosti s novým vysokoškolským zákonem nejdůležitější dokumenty univerzity

Činnost akademického senátu v roce 2016 zhodnotí prof. Ing. Petra Šulcová, Ph.D., loňská předsedkyně AS UPa. Přítomní budou mít také možnost diskutovat s vedením univerzity o záležitostech a činnostech univerzity, které nastaly jak v uplynulém roce, tak i o dění na univerzitě současném či plánovaném.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting