YISAC 2007

25.6.

YISAC 2007

YISAC 2007

Ve dnech 25. až 28. června pořádá Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků - YISAC 2007 - Young Investigators’ Seminar on Analytical Chemistry. Po Záhřebu (2006) a Sarajevu (2005) se na padesát studentů doktorského a magisterského studia z různých univerzit střední Evropy setkává letos v Pardubicích. Cílem tohoto každoročně pořádaného semináře je umožnit mladým studentům, budoucím badatelům, prezentovat výsledky své počínající vědecké práce v angličtině a navázat první mezinárodní kontakty. Také proto tento seminář není úzce oborově specializován, ale objímá všechny oblasti analytické chemie, a umožňuje nahlédnout do vědecké práce některých univerzit střední Evropy a do možností analýzy různých látek a materiálů různými metodami. Dvoudenního maratónu krátkých přednášek s následnými diskuzemi se účastní studenti se svými školiteli z domácí univerzity (20 účastníků) a padesátka jich přijíždí z Polska, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Řecka, Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny. V pondělí se účastníci setkání seznámí s univerzitním kampusem, kde jsou ubytováni na vysokoškolských kolejích. Odborný program s prezentacemi probíhá v Domě techniky na náměstí Republiky v Pardubicích a zahájen bude v úterý 26. června v 8.30 hodin. Setkání mladých analytických chemiků bude zakončeno čtvrtečním vyhlášením nejlepších prezentovaných příspěvků a výletem do Broumovských skal.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

13.6.

Jmenováni noví ředitelé škol

Rada Pardubického kraje jmenovala nové ředitele čtyř krajem zřizovaných škol.

Vzdělání celý článek
28.1.

Škola cestovního ruchu Choceň slaví úspěchy

Střední škola cestovního ruchu Choceň již šestým rokem využívá možností spolufinancovat projekty z fondů EU

Vzdělání celý článek
11.9.

Chcete být v obraze? Vzdělávejte se!

V pondělí 6. října se bude od 13.00 hodin konat v Domě techniky v Pardubicích Veletrh celoživotního vzdělávání.

Vzdělání celý článek
30.10.

Do základní školy Závodu míru se žáci vrátí už v pondělí

Škola je bez azbestu, děti se můžou bezpečně vrátit. To jsou výsledky měření na základní škole Závodu míru, která byla od září kvůli výskytu nebezpečného materiálu uzavřena. 4. listopadu se dětem brána jejich školy opět otevře.

Vzdělání celý článek
1.10.

Českotřebovské gymnázium slavnostně otevřelo novou studovnu

Studovna byla pořízena a vybavena díky finančnímu daru z pozůstalosti Karla Holbika, bývalého studenta českotřebovského gymnázia. Karel Holbik (1920-2006) studoval na českotřebovském gymnáziu v letech 1932 až 1939.

Vzdělání celý článek
28.2.

K zápisu přišlo přes tisíc předškoláků

Druhou nejpreferovanější ZŠ byla při letošním zápisu ZŠ v ulici Npor. Eliáše v Polabinách.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting