Z Vysokého Mýta odjížděli nadšení (budoucí) autolakýrníci a karosáři

25.4.

Z Vysokého Mýta odjížděli nadšení (budoucí) autolakýrníci a karosáři

 Mimořádný zájem žáků základních škol provázel druhý letošní díl projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje. Jeho zastávkou byla Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto, která je skutečnou základnou strojírenského a automobilového průmyslu v regionu. A program, který tato škola připravila pro téměř 150 žáků, byl nejen obsahově nabitý, ale také velice akční.  


„Zájem o účast právě na této akci TECHNOhrátek byl opravdu vysoký, a kdyby to bylo možné, tak bychom kapacitu překročili trojnásobně. I tak se zúčastnil rekordní počet osmi základních škol z celého kraje. Hostitelé jim připravili takové seznámení s vyučovanými technickými obory, že se školáci nenudili ani jedinou minutu. Příjemné bylo, že zvednutý les rukou potvrzoval, že mnozí z nich i na základě této akce uvažují o výběru některého z prezentovaných oborů,“ uvedla Eva Hromádková, manažerka projektu TECHNOhrátky.


Žáky tradičně přišli pozdravit starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek, předseda představenstva krajské Hospodářské komory Miloš Huryta a ředitel krajského Úřadu práce Petr Klimpl. Žákům doporučili výběr vysokomýtské školy, neboť právě strojírenské a automobilové obory jsou průmyslovou páteří tohoto regionu a nabízejí největší uplatnění na trhu práce. „Důležité je, abyste si vybírali své povolání ne podle momentální popularity některých profesí, ale s ohledem na perspektivu z hlediska vzdálenější budoucnosti,“ vzkázal žákům Petr Klimpl.


Program TECHNOhrátek nabídl školákům opět podrobné seznámení s šesti zajímavými profesemi. Učitelé odborného výcviku a žáci ISŠT Vysoké Mýto je na jednotlivých stanovištích zasvětili do tajů oborů autolakýrník, automechanik, čalouník, karosář, nástrojař a strojní mechanik. V průběhu dne plnili také nejrůznější manuální úkoly. Vyzkoušeli si například výměnu pneumatik na čas, nástřik podle šablony, demontáž a montáž šroubového spojení a další činnosti.


„Doufám, že program žáky zaujal a inspiroval k tomu, aby si zvolili některý z představovaných oborů a podali si přihlášku právě na naši školu. Předali jsme jim maximum informací nejen o jednotlivých profesích, ale i o možnostech dalšího uplatnění,“ řekl Luděk Roleček, ředitel ISŠT Vysoké Mýto.


Ve výběru budoucího zaměstnání tentokrát žákům pomohli také zástupci dvou významných regionálních zaměstnavatelů, kteří jim přiblížili zázemí svých firem – Iveco Czech Republic a Junker.


V manuálních soutěžích na jednotlivých stanovištích prokázali největší zručnost žáci Základní školy Pardubice-Svítkov. Ve vědomostní soutěži uplatnili své nově nabyté znalosti žáci Základní školy Chrudim, Školní náměstí. Na vítěze čekali tradičně ovocné dorty.


Třetí akce letošního ročníku projektu TECHNOhrátky se uskuteční ve středu 7. května ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb Chrudim.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

12.3.

Rektor Málek hodnotil rok 2007

Úspěšně proběhla rovněž transformace vysokoškolského ústavu na sedmou fakultu - Fakultu elektrotechniky a informatiky.

Vzdělání celý článek
1.7.

Studentka Dopravní fakulty Jana Pernera zvítězila v soutěži Česká dopravní stavba/technologie/inovace roku 2012

Vítězové 10. jubilejního ročníku této celostátní soutěže byli slavnostně vyhlášeni počátkem června v Betlémské kapli. Soutěž se letos poprvé konala pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a jejím hlavním cílem je podpořit zájem o studium technických oborů na vysokých školách. Díky podpoře patronů soutěže si vítězové odnesli nejen diplom, ale i šeky se zajímavými finančními odměnami.

Vzdělání celý článek
24.3.

Studenti i děti se učí dostat věcem na kloub

Konference potvrdila důležitost technických dovedností pro život žáků všech stupňů základních a středních škol. Projekt je nastaven tak, aby si osvojili dané dovednosti v laboratořích a dílnách na partnerských středních školách, které jsou lépe vybaveny než na základních školách.

Vzdělání celý článek
18.1.

Zasedala komora techniků a inženýrů z Pardubického kraje

Hejtman Radko Martínek ukázal na příkladu optimalizace školství, jak se posiluje technické vzdělávání.

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
12.6.

Kulatý stůl napověděl, jak zkvalitnit zemědělské vzdělávání v Pardubickém kraji

„Ukázalo se, že žákům – pokud nemají příbuzné na venkově – chybí dostatečná informovanost o tom, jak vypadá současné zemědělství a jakou plní funkci. Většinou si je představují jako práci na poli. Některé odpovědi byly nesmírně kuriózní. Jedna žákyně odpověděla: ´Nevybrala jsem si ho proto, že mě zeměpis nebaví.“ A další uvedla: ´Nemám zájem o zemědělskou školu, ale kdybych se dostala na střední školu, tak bych chtěla jít na veterinu.´ Myslím, že v případě ostatních městských škol bude situace podobná. Určitě bychom v této souvislosti uvítali větší osvětu,“ popsala výsledky ankety ředitelka Jana Smetanová.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting