Z Vysokého Mýta odjížděli nadšení (budoucí) autolakýrníci a karosáři

25.4.

Z Vysokého Mýta odjížděli nadšení (budoucí) autolakýrníci a karosáři

 Mimořádný zájem žáků základních škol provázel druhý letošní díl projektu TECHNOhrátky Pardubického kraje. Jeho zastávkou byla Integrovaná střední škola technická Vysoké Mýto, která je skutečnou základnou strojírenského a automobilového průmyslu v regionu. A program, který tato škola připravila pro téměř 150 žáků, byl nejen obsahově nabitý, ale také velice akční.  


„Zájem o účast právě na této akci TECHNOhrátek byl opravdu vysoký, a kdyby to bylo možné, tak bychom kapacitu překročili trojnásobně. I tak se zúčastnil rekordní počet osmi základních škol z celého kraje. Hostitelé jim připravili takové seznámení s vyučovanými technickými obory, že se školáci nenudili ani jedinou minutu. Příjemné bylo, že zvednutý les rukou potvrzoval, že mnozí z nich i na základě této akce uvažují o výběru některého z prezentovaných oborů,“ uvedla Eva Hromádková, manažerka projektu TECHNOhrátky.


Žáky tradičně přišli pozdravit starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek, předseda představenstva krajské Hospodářské komory Miloš Huryta a ředitel krajského Úřadu práce Petr Klimpl. Žákům doporučili výběr vysokomýtské školy, neboť právě strojírenské a automobilové obory jsou průmyslovou páteří tohoto regionu a nabízejí největší uplatnění na trhu práce. „Důležité je, abyste si vybírali své povolání ne podle momentální popularity některých profesí, ale s ohledem na perspektivu z hlediska vzdálenější budoucnosti,“ vzkázal žákům Petr Klimpl.


Program TECHNOhrátek nabídl školákům opět podrobné seznámení s šesti zajímavými profesemi. Učitelé odborného výcviku a žáci ISŠT Vysoké Mýto je na jednotlivých stanovištích zasvětili do tajů oborů autolakýrník, automechanik, čalouník, karosář, nástrojař a strojní mechanik. V průběhu dne plnili také nejrůznější manuální úkoly. Vyzkoušeli si například výměnu pneumatik na čas, nástřik podle šablony, demontáž a montáž šroubového spojení a další činnosti.


„Doufám, že program žáky zaujal a inspiroval k tomu, aby si zvolili některý z představovaných oborů a podali si přihlášku právě na naši školu. Předali jsme jim maximum informací nejen o jednotlivých profesích, ale i o možnostech dalšího uplatnění,“ řekl Luděk Roleček, ředitel ISŠT Vysoké Mýto.


Ve výběru budoucího zaměstnání tentokrát žákům pomohli také zástupci dvou významných regionálních zaměstnavatelů, kteří jim přiblížili zázemí svých firem – Iveco Czech Republic a Junker.


V manuálních soutěžích na jednotlivých stanovištích prokázali největší zručnost žáci Základní školy Pardubice-Svítkov. Ve vědomostní soutěži uplatnili své nově nabyté znalosti žáci Základní školy Chrudim, Školní náměstí. Na vítěze čekali tradičně ovocné dorty.


Třetí akce letošního ročníku projektu TECHNOhrátky se uskuteční ve středu 7. května ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti obchodu a služeb Chrudim.
Více informací o projektu TECHNOhrátky na www.klickevzdelani.cz/technohratky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

21.12.

Od ledna má Univerzita Pardubice sedmou fakultu

K 1. lednu 2008 se přemění Ústav elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice - na novou, samostatnou fakultu.

Vzdělání celý článek
26.1.

Diskusní večer Kavárna Universitas

Učí vysoké školy mladé lidi, jak být nacionalisty, anebo svou vlastní podstatou existence vytváří podmínky nacionalismu? Mohou se univerzity této své role zbavit?

Vzdělání celý článek
4.2.

Nejlepší chemici z Česka i ze Slovenska opět v Pardubicích Oznámení

V Pardubicích se tento pátek uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Chemiklání. Přes tři stovky účastníků z ČR i ze Slovenska se přijedou utkat v řešení netradičních soutěžních úloh inspirovaných chemickou tematikou na Fakultu chemicko-technologickou Univerzity Pardubice. Soutěž ve spolupráci s pardubickou univerzitou pořádá spolek Alumni scientiae bohemicae, spoluvyhlašovatelem klání je MŠMT.

Vzdělání celý článek
24.10.

Na Fakultě restaurování soutěží o nejlepší restaurátorský projekt

Mladí restaurátoři mají díky této odborné konferenci možnost prezentovat výsledky své práce jak kolegům studentům, tak odborné veřejnosti a vyzkoušet si tak úskalí prezentace odborného tématu. Většina prací bude navíc prezentována i formou posterových sdělení.

Vzdělání celý článek
25.1.

Fakulta si bude po šesti letech volit nového děkana

Fakulta si bude po šesti letech volit nového děkana

Vzdělání celý článek
29.2.

29. únor je poslední termín pro podání přihlášek

Na podporu nadaných studentů je připraveno mimořádné stipendium.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting