Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté. Dosud usedali do závodní lodi pouze muži, vše ale mění nový trend v tomto sportu, který láká do univerzitních oddílů stále více dívek.

 

„Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet osmiveslici se smíšenou posádkou, protože naše ženy-studentky stále více dokazují svoje kvality. Konkrétní obsazení naší lodi si prozatím nechám pro sebe,“ uvedl trenér a vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

 

Rozhodnutí vyslat do prestižního akademického závodu poprvé i ženy je velkým překvapením. Kolik žen nakonec v premiérové smíšené osmiveslici univerzity vyjede na trať, není jasné. Jedním z jistých členů posádky je veslař Ing. Jan Němec z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. „Když jsme natáčeli video na chystané závody, byl jsem si jistý, že se složíme na chlapeckou osmiveslici. Varianta smíšených závodů je ale skvělá příležitost, jak si vyzkoušet provázanost oddílu v kategorii, ve které jsme ještě nezávodili. Těším se na Vltavu a na naše známé soupeře z Brna a Zlína,“ říká Jan Němec.

 

Na Univerzitě Pardubice (UPa), jejíž kampus je v těsné blízkosti řeky Labe, vznikl oddíl veslování USK Pardubice před 7 lety. Dnes je v něm 35 aktivních veslařů, kteří jsou až na výjimky studenty, absolventy nebo zaměstnanci školy. Nejvíce zastoupeni jsou studenti Fakulty chemicko-technologické. Veslování se vyučuje také jako samostatný předmět v rámci volitelné tělesné výchovy. Mezi největší úspěchy univerzitních veslařů patří loňské 3. místo čtyřky s kormidelníkem mužů na Akademickém mistrovství ČR, bronzový stupeň ženské párové čtyřky bez kormidelníka loni na Mistrovství ČR do 23 let a 1. místo v poháru univerzit ve veslování na veslařském trenažéru za rok 2017/2018. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.9.

Noví studenti Univerzity Pardubice se připravují na nový akademický rok

„Pod dohledem akademických pracovníků fakulty budou studenti trénovat nejrůznější výtvarné techniky malby a kresby. V minulých letech se tak návštěvníci závěrečné výstavy mohli těšit pohledem na nejrůznější krajiny, zátiší nebo portréty malované akvarelem, temperou, pastelem apod. Je úžasné, jaké výsledky lze na závěrečné výstavě spatřit, a to jsou studenti teprve na samém počátku studia,“ dodává k plenéru Fakulty restaurování její proděkan Tomáš Kupka.

Vzdělání celý článek
5.9.

Nejmodernější centrum pro mladé strojaře

Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Vzdělání celý článek
4.10.

UPa: zahraniční studenti zahajují zimní semestr

Ve čtvrtek 4. října a v pátek 5. října se uskuteční na fakultách Univerzity Pardubice oficiální setkání a přivítání studentů.

Vzdělání celý článek
7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
2.11.

Nový děkan se ujal funkce

Ve čtvrtek 1. listopadu se ujal funkce nový děkan Fakulty filozofické Univerzity Pardubice prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Vzdělání celý článek
19.10.

TECHNOhrátky v Litomyšli – s ještěrkami, dívčím triumfem a významným jubileem

„Právě litomyšlská střední škola je jednou z těch, do které uvažuji příští rok podat přihlášku ke studiu. Bavilo by mě být chovatelkou. Nadchly mě zejména laboratoře, v nichž se vyučuje obor chovatel cizokrajných zvířat, a krajtu bych si klidně odnesla domů,“ přiznala Alice Zavoralová.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting