Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté. Dosud usedali do závodní lodi pouze muži, vše ale mění nový trend v tomto sportu, který láká do univerzitních oddílů stále více dívek.

 

„Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet osmiveslici se smíšenou posádkou, protože naše ženy-studentky stále více dokazují svoje kvality. Konkrétní obsazení naší lodi si prozatím nechám pro sebe,“ uvedl trenér a vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

 

Rozhodnutí vyslat do prestižního akademického závodu poprvé i ženy je velkým překvapením. Kolik žen nakonec v premiérové smíšené osmiveslici univerzity vyjede na trať, není jasné. Jedním z jistých členů posádky je veslař Ing. Jan Němec z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. „Když jsme natáčeli video na chystané závody, byl jsem si jistý, že se složíme na chlapeckou osmiveslici. Varianta smíšených závodů je ale skvělá příležitost, jak si vyzkoušet provázanost oddílu v kategorii, ve které jsme ještě nezávodili. Těším se na Vltavu a na naše známé soupeře z Brna a Zlína,“ říká Jan Němec.

 

Na Univerzitě Pardubice (UPa), jejíž kampus je v těsné blízkosti řeky Labe, vznikl oddíl veslování USK Pardubice před 7 lety. Dnes je v něm 35 aktivních veslařů, kteří jsou až na výjimky studenty, absolventy nebo zaměstnanci školy. Nejvíce zastoupeni jsou studenti Fakulty chemicko-technologické. Veslování se vyučuje také jako samostatný předmět v rámci volitelné tělesné výchovy. Mezi největší úspěchy univerzitních veslařů patří loňské 3. místo čtyřky s kormidelníkem mužů na Akademickém mistrovství ČR, bronzový stupeň ženské párové čtyřky bez kormidelníka loni na Mistrovství ČR do 23 let a 1. místo v poháru univerzit ve veslování na veslařském trenažéru za rok 2017/2018. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

1.11.

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Zahraniční vystavovatelé tvoří téměř 30 % z celkového počtu vystavujících škol.

Vzdělání celý článek
22.4.

Univerzita nabízí nový obor: mangement finančních rizik

Absolventi získají i potřebné znalosti ze systémového inženýrství a informatiky, ze základů programování.

Vzdělání celý článek
10.10.

Peněz máme dost, chybí ale informace, jak s nimi hospodařit, shodují se školáci z Pardubicka v průzkumu

Pravidelné kapesné má jen necelá polovina školáků na Pardubicku, 22 % jej vůbec nedostává. Rodiče se snaží vést děti k finanční gramotnosti, přesto většina z nich očekává pomoc od škol.

Vzdělání celý článek
15.5.

Zopakovat si základy etikety umožní Univerzita Pardubice s mistrem na slovo vzatým – LADISLAVEM ŠPAČKEM.

„Dnes a denně se dostáváme do nejrůznějších společenských situací, v nichž si mnohdy nevíme rady, jak správně se zachovat, jak dotyčného oslovit nebo představit. Obzvláště v akademickém prostředí bývá použití správného oslovení velmi důležité. Proto jsme si na pomoc přizvali toho nejpovolanějšího,“ říká kancléřka Univerzity Pardubice Ing. Valerie Wágnerová.

Vzdělání celý článek
22.8.

Ve Svítkově mají vzniknout nové třídy mateřské a základní školy

Pardubice chtějí tyto peníze využít na výstavbu nové mateřské školy a družiny. Do nového objektu by se mělo vejít nejméně 50 dětí chodících do školky, a 90 dětí družiny,

Vzdělání celý článek
26.3.

O trychtýř Christiana Morgensterna

Ve středu 28. března se uskuteční již 4. ročník soutěže "O trychtýř Christiana Morgensterna"

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting