Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté. Dosud usedali do závodní lodi pouze muži, vše ale mění nový trend v tomto sportu, který láká do univerzitních oddílů stále více dívek.

 

„Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet osmiveslici se smíšenou posádkou, protože naše ženy-studentky stále více dokazují svoje kvality. Konkrétní obsazení naší lodi si prozatím nechám pro sebe,“ uvedl trenér a vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

 

Rozhodnutí vyslat do prestižního akademického závodu poprvé i ženy je velkým překvapením. Kolik žen nakonec v premiérové smíšené osmiveslici univerzity vyjede na trať, není jasné. Jedním z jistých členů posádky je veslař Ing. Jan Němec z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. „Když jsme natáčeli video na chystané závody, byl jsem si jistý, že se složíme na chlapeckou osmiveslici. Varianta smíšených závodů je ale skvělá příležitost, jak si vyzkoušet provázanost oddílu v kategorii, ve které jsme ještě nezávodili. Těším se na Vltavu a na naše známé soupeře z Brna a Zlína,“ říká Jan Němec.

 

Na Univerzitě Pardubice (UPa), jejíž kampus je v těsné blízkosti řeky Labe, vznikl oddíl veslování USK Pardubice před 7 lety. Dnes je v něm 35 aktivních veslařů, kteří jsou až na výjimky studenty, absolventy nebo zaměstnanci školy. Nejvíce zastoupeni jsou studenti Fakulty chemicko-technologické. Veslování se vyučuje také jako samostatný předmět v rámci volitelné tělesné výchovy. Mezi největší úspěchy univerzitních veslařů patří loňské 3. místo čtyřky s kormidelníkem mužů na Akademickém mistrovství ČR, bronzový stupeň ženské párové čtyřky bez kormidelníka loni na Mistrovství ČR do 23 let a 1. místo v poháru univerzit ve veslování na veslařském trenažéru za rok 2017/2018. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

9.4.

Tři fakulty Univerzity Pardubice se během dvou let dočkají nového výukového areálu v srdci univerzitního kampusu v Polabinách.

Kromě přeměny původních laboratoří těžké dopravní techniky na posluchárny a laboratoře dojde k vybudování vnitřního atria a modernizaci stávajícího zařízení rychlého občerstvení, čímž vznikne kvalitní klidová a odpočinková zóna.

Vzdělání celý článek
22.2.

Nejlepší mladí chemici jsou ze ZŠ Npor. Eliáše

Celé třídy se mohly zapojit do Soutěže o nejlepší chemický projekt na téma voda.

Vzdělání celý článek
9.1.

Nejlepší mladí chemik bude vyhlášen 7. března

V prvním kole se jí zúčastnilo 108 škol z pěti krajů a více než 2 500 žáků devátých tříd.

Vzdělání celý článek
10.6.

Z TECHNOhrátek v Lanškrouně si poradci odváželi lžíce na boty, papírové bloky i ruce pomalované květinami

Pro dvě desítky účastníků, mezi nimiž nechyběly ani pracovnice Úřadu práce v Ústí nad Orlicí, připravila SOŠ a SOU Lanškroun pět pracovišť, na nichž se v průběhu celého dopoledne detailně seznamovali s pěti obory – nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař. Po krátké instruktáži v podání žáků školy poté přišlo na řadu plnění stanovených úkolů, které tradičně bodovali učitelé odborného výcviku. A při těchto činnostech se většina pedagogů řádně zapotila.

Vzdělání celý článek
16.8.

Celostátní zahájení Týdnů vzdělávání dospělých

Pro pardubické návštěvníky budou k dispozici i stánky s nabídkou programů pro celoživotní vzdělávání.

Vzdělání celý článek
15.4.

Trojice studentů z Fakulty ekonomicko-správní jede na finále manažerské soutěže do čínského Macaa

Soutěžní týmy tvoří buď manažeři, nebo studenti, nebo manažeři a studenti dohromady. Své manažerské schopnosti a ekonomické znalosti změří během dvou dnů. V průběhu prvního dne se odehraje semifinále – jednotlivé týmy, které si vzájemně konkurují, budou rozdělené do čtyř skupin. Seznámí se se společností, kterou budou řídit a během dne musí učinit pět sad důležitých rozhodnutí. Do finálového kola, které se uskuteční následující den, postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny. Vítěz tak vzejde z osmi finalistů.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting