Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

7.6.

Za Univerzitu Pardubice vyráží na Univerzitní osmy smíšená posádka

Univerzitu Pardubice bude poprvé na veslařském závodě Univerzitní osmy v Praze reprezentovat smíšená posádka. Univerzita se zítřejší soutěže, která je součástí pražských Primátorek, zúčastní letos už po šesté. Dosud usedali do závodní lodi pouze muži, vše ale mění nový trend v tomto sportu, který láká do univerzitních oddílů stále více dívek.

 

„Rozhodl jsem se poprvé vyzkoušet osmiveslici se smíšenou posádkou, protože naše ženy-studentky stále více dokazují svoje kvality. Konkrétní obsazení naší lodi si prozatím nechám pro sebe,“ uvedl trenér a vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

 

Rozhodnutí vyslat do prestižního akademického závodu poprvé i ženy je velkým překvapením. Kolik žen nakonec v premiérové smíšené osmiveslici univerzity vyjede na trať, není jasné. Jedním z jistých členů posádky je veslař Ing. Jan Němec z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. „Když jsme natáčeli video na chystané závody, byl jsem si jistý, že se složíme na chlapeckou osmiveslici. Varianta smíšených závodů je ale skvělá příležitost, jak si vyzkoušet provázanost oddílu v kategorii, ve které jsme ještě nezávodili. Těším se na Vltavu a na naše známé soupeře z Brna a Zlína,“ říká Jan Němec.

 

Na Univerzitě Pardubice (UPa), jejíž kampus je v těsné blízkosti řeky Labe, vznikl oddíl veslování USK Pardubice před 7 lety. Dnes je v něm 35 aktivních veslařů, kteří jsou až na výjimky studenty, absolventy nebo zaměstnanci školy. Nejvíce zastoupeni jsou studenti Fakulty chemicko-technologické. Veslování se vyučuje také jako samostatný předmět v rámci volitelné tělesné výchovy. Mezi největší úspěchy univerzitních veslařů patří loňské 3. místo čtyřky s kormidelníkem mužů na Akademickém mistrovství ČR, bronzový stupeň ženské párové čtyřky bez kormidelníka loni na Mistrovství ČR do 23 let a 1. místo v poháru univerzit ve veslování na veslařském trenažéru za rok 2017/2018. 

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.11.

Univerzita si připomíná události listopadu 1989

Hlavní program probíhá v pátek 13. listopadu a ve středu 18. listopadu proběhne vyhlášení výsledků 57. ročníku sportovních soutěží o Standartu rektora a nejlepších sportovců univerzity v akademickém roce 2014/2015.

Vzdělání celý článek
5.6.

Dřevo: ruční intarzie či laser?

Na uměleckoprůmyslové škole na Královéhradecku dokončují maturitní výrobky studenti oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva.

Vzdělání celý článek
26.1.

Jak vzbudit zájem dětí o technické předměty?

Jsou právě výchovní poradci, kteří mají stále vliv na rozhodnutí školáků, kam pokračovat po ukončení základní školy.

Vzdělání celý článek
19.2.

Byznys trefa – soutěž pro podnikavé studenty Univerzity Pardubice jde do finále

Každý student, který podal do soutěže přihlášku, dostal cennou zpětnou vazbu ve formě komentáře silných a slabých stránek zpracovaného projektu ze strany zkušených členů poroty. Deset finalistů bude navíc ve středu 19. února v podvečer prezentovat své podnikatelské záměry před odbornou porotou při finálovém večeru soutěže. Teprve potom porota rozhodne o vítězi prvního ročníku soutěže. Vítěz si odnese finanční prémii 50 tisíc Kč, smartphone a další ceny. S prázdnou neodejdou ani ostatní finalisté.

Vzdělání celý článek
20.12.

Dětem s oční vadou bude pomáhat zařízení vyvinuté studenty Univerzity Pardubice

Navíc hospitalizaci některé děti předškolního věku nesnášejí dobře. Tak se tedy zrodil nápad využít možností dnešních informačních technologií a stará elektromechanická zařízení, která používají léčebná zařízení, nahradit modernějšími, levnějšími a dostupnějšími tablety.

Vzdělání celý článek
16.1.

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

Materiál Desatero pro rodiče vytvořila pracovní skupina, z řad odborníků na předškolní vzdělávání a pedagogů z praxe, která vytvářela materiál pro pedagogy mateřských škol s názvem Konkretizované očekávané výstupy.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting