Začal 11. ročník konference ISSS 2008

8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V kongresovém centru Aldis v Hradci Králové v pondělí 7. dubna začal dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě. Již popáté je součástí této akce i pracovní setkání delegací zemí Visegrádské čtyřky V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society). Při příležitosti konference se tradičně schází celá řada politiků, zástupců státních orgánů, veřejné správy, asociací, odborníků i manažerů dodavatelů ICT technologií a služeb do tohoto segmentu. Konají se zde i další významná setkání, jako například zasedání Rady vlády ČR pro informační společnost, a svoje vítěze a oceněné pozná několik populárních soutěží a anket, jako jsou Zlatý Erb, Eurocrest, JuniorErb, Biblioweb či cena ministra vnitra ČR. Počet účastníků konference, přednášejících i vystavovatelů, kteří každoročně představují svoje technologie a služby širokému spektru zástupců státních orgánů i veřejné správy, stále roste. Statistiky jubilejního desátého ročníku ukazují, že se během dvou konferenčních dnů zaregistrovalo více než 2200 návštěvníků, v rámci výstavní části konference se představilo přes 110 firem a v šesti sálech zaznělo přes 250 přednášek a prezentací. Podobnému zájmu bude podle všech předpokladů konference čelit i letos. "Po loňském ročníku, který byl pro nás jubilejní a trochu slavnostní, bude letošní setkání zcela určitě více pracovní," říká RNDr. Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS. "Rozhodně bude o čem jednat. V současné době je připravena celá řada strategických dokumentů, které určí směr vývoje eGovernmentu v ČR na několik dalších let. Většina klíčových témat, o nichž se v těchto dnech hovoří – ať už jde o eGovernment Act, problematiku základních registrů, otázky související s doručováním či identifikací občana a mnoho dalších záležitostí – samozřejmě dostane v dvoudenním maratónu svůj prostor," doplňuje Tomáš Renčín.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

10.1.

Univerzita Pardubice pokračuje v populárně-naučných přednáškách pro středoškoláky Exempla Trahunt

Studenty seznámí interaktivní formou s aktuálními prvky problematiky finančních půjček, splácení dluhů a praktikami poskytovatelů rizikových půjček, tzv. predátorů na finančním trhu. Vysvětlí základní pojmy a souvislosti finančního trhu včetně aktuálního legislativního rámce, příčiny existence finančních predátorů, jejich pracovní postupy a následky jejich úvěrové činnosti.

Vzdělání celý článek
30.6.

Fakulta zdravotnických studií otevírá nové obory

Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice otevírá pro akademický rok 2010/2011 dva nové bakalářské studijní obory

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
2.6.

Na Fakultě chemicko-technologické se opět rozhoduje o nejlepším mladém chemikovi v republice

Stejně jako v loňském roce čeká na talentované chemiky nejprve test teoretických znalostí a poté zkouška laboratorních dovedností. Zadání testů i praktické úlohy opět připravil tým akademiků pořádající chemické fakulty. O vítězi rozhodne součet bodových zisků z obou částí soutěže.

Vzdělání celý článek
9.2.

TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů

V rámci manuálních činností se žáci 7. až 9. tříd seznamovali v průběhu TECHNOhrátek s učebními a maturitními obory obráběč kovů, nástrojař, mechanik seřizovač, strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení a truhlář – operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Při této příležitosti se dozvěděli, že strojírenské podniky ve městě i blízkém okolí nabízejí 2 100 pracovních míst. „Absolutorium SOŠ a SOU technického v Třemošnici tak skýtá velice dobrou perspektivu pracovního uplatnění,“ doporučil účastníkům radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
19.4.

Restaurátoři z Univerzity Pardubice spolupořádají v Litomyšli mezinárodní kolokvium a podílejí se na dalších restaurátorských projektech obnovy kulturního dědictví

Ve dnech 24. a 25. dubna se tak na Fakultě restaurování v Litomyšli potká na 40 odborníků z univerzit a vzdělávacích institucí zaměřených na restaurování a konzervování uměleckých děl z celé Evropy. Se svými příspěvky vystoupí například kolegové z Univerzity pro užité umění ve Vídni, Polytechnické univerzity ve Valencii, Akademie výtvarných umění v Drážďanech, Akademie výtvarných umění ve Varšavě, Akademie výtvarných umění v Praze, Univerzity v Liege nebo Akademie výtvarných umění a designu v Bratislavě. Představí probíhající nebo nedávno ukončené doktorské práce a diskutovat budou především jejich problematiku, uplatnění i další vývoj.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting