Začal 11. ročník konference ISSS 2008

8.4.

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

Začal 11. ročník konference ISSS 2008

V kongresovém centru Aldis v Hradci Králové v pondělí 7. dubna začal dvoudenní program jedenáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě. Již popáté je součástí této akce i pracovní setkání delegací zemí Visegrádské čtyřky V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society). Při příležitosti konference se tradičně schází celá řada politiků, zástupců státních orgánů, veřejné správy, asociací, odborníků i manažerů dodavatelů ICT technologií a služeb do tohoto segmentu. Konají se zde i další významná setkání, jako například zasedání Rady vlády ČR pro informační společnost, a svoje vítěze a oceněné pozná několik populárních soutěží a anket, jako jsou Zlatý Erb, Eurocrest, JuniorErb, Biblioweb či cena ministra vnitra ČR. Počet účastníků konference, přednášejících i vystavovatelů, kteří každoročně představují svoje technologie a služby širokému spektru zástupců státních orgánů i veřejné správy, stále roste. Statistiky jubilejního desátého ročníku ukazují, že se během dvou konferenčních dnů zaregistrovalo více než 2200 návštěvníků, v rámci výstavní části konference se představilo přes 110 firem a v šesti sálech zaznělo přes 250 přednášek a prezentací. Podobnému zájmu bude podle všech předpokladů konference čelit i letos. "Po loňském ročníku, který byl pro nás jubilejní a trochu slavnostní, bude letošní setkání zcela určitě více pracovní," říká RNDr. Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS. "Rozhodně bude o čem jednat. V současné době je připravena celá řada strategických dokumentů, které určí směr vývoje eGovernmentu v ČR na několik dalších let. Většina klíčových témat, o nichž se v těchto dnech hovoří – ať už jde o eGovernment Act, problematiku základních registrů, otázky související s doručováním či identifikací občana a mnoho dalších záležitostí – samozřejmě dostane v dvoudenním maratónu svůj prostor," doplňuje Tomáš Renčín.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

22.9.

Semestr začíná na Univerzitě Pardubice nejen vysokoškolákům, do poslucháren se za pár dnů vrátí i senioři

„Každým rokem zájem o studium U3V roste a momentálně je již kapacita letošních obou bloků naplněna,“ říká k programu letošní U3V na Univerzitě Pardubice Zlatuše Sojková z oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty. „Kromě toho připravujeme také zajímavé specializované kurzy, kde jsou místa stále ještě volná. Patří mezi ně například kurz Lékárna v přírodě, který poradí, jak využít bylinky pro léčitelské účely. Po celý akademický rok probíhá také výuka angličtiny pro tzv. falešné začátečníky a začíná nový kurz Psychologie.“

Vzdělání celý článek
31.1.

Univerzita Pardubice otevřela novou jídelnu za tři milióny korun

Toto moderní stravovací zařízení vzniklo rekonstrukcí a dvorní vestavbou u pravého křídla novější části objektu. Výstavbu, která přišla na tři milióny korun, jsme financovali z našeho institucionálního rozvojového plánu.

Vzdělání celý článek
31.1.

Volba kandidáta na funkci děkana

Fakulta chemicko-technologická zvolila kandidáta na funkci děkana

Vzdělání celý článek
8.10.

Děti z Mateřské školy Klubíčko se učily dopravní bezpečnosti

Během preventivního představení si děti prověřily, zda dobře znají, která je pravá a levá strana, a naučily se také základní dopravní značky.

Vzdělání celý článek
5.11.

V Polsku se konferovalo o talentované mládeži

V Dolním Slezsku se ve dnech 27. – 29. října konala Mezinárodní konference k práci s talentovanou mládeží.

Vzdělání celý článek
9.2.

TECHNOhrátky v Třemošnici provedly školáky královstvím strojařů a truhlářů

V rámci manuálních činností se žáci 7. až 9. tříd seznamovali v průběhu TECHNOhrátek s učebními a maturitními obory obráběč kovů, nástrojař, mechanik seřizovač, strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení a truhlář – operátor dřevařské a nábytkářské výroby. Při této příležitosti se dozvěděli, že strojírenské podniky ve městě i blízkém okolí nabízejí 2 100 pracovních míst. „Absolutorium SOŠ a SOU technického v Třemošnici tak skýtá velice dobrou perspektivu pracovního uplatnění,“ doporučil účastníkům radní pro školství Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting