Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

6.10.

Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

 Jedná se o výzkumný projekt, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Dvanáct škol z České republiky otestuje v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek. Žáci a učitelé se s nimi během tohoto školního roku budou učit, tvořit interaktivní materiály a bavit se. Učebnu v hodnotě zhruba milion korun získala škola zdarma.

Bude ji využívat jedna šestá a jedna devátá třída pardubické školy pro výuku zeměpisu, přírodopisu, fyziky, angličtiny a francouzštiny. Děti budou v rámci projektu v průběhu roku společně s učiteli používat aplikace a vytvářet interaktivní materiály, které ukáží možnost využívání dotykových zařízení ve školách. Učebna po skončení výzkumu zůstane škole.
 „V rámci jedné z výzev ministerstva školství jsme podali návrh projektu na zřízení edukační třídy. A měli jsme to štěstí, že jsme byli vybráni,“ říká ředitelka školy Jarmila Staňková. Děti třídu užívají od začátku školního roku. „Jsou hodně šikovné, mají k těmto technologiím úplně jiný přístup, než my dospělí. A nyní vidí, že se dají využívat i jinak, než jen k hrám a podobně. Výuka je baví,“ dodala ředitelka.

Projekt neziskové organizace Edukační laboratoř (EDULAB) Škola dotykem má záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podpořila jej společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, která dala dvanácti školám v ČR k dispozici 12 interaktivních obrazovek, 350 tabletů a další potřebné technologické i softwarové vybavení.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

2.4.

Pardubice poděkovaly svým nejlepším učitelům

Pardubice u příležitosti letošního Dne učitelů založily novou tradici a poprvé udělily pamětní listy svým nejlepším pedagogům.

Vzdělání celý článek
25.6.

YISAC 2007

Katedra analytické chemie Fakulty chemicko-technologické pořádá již 14. ročník semináře mladých analytických chemiků.

Vzdělání celý článek
30.3.

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia na tři fakulty Univerzity Pardubice – do konce března

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Vzdělání celý článek
3.4.

S policistou ve školce

Celkem dvaatřicet mrňousů od tří do sedmi let sedělo na lavičkách a s napětím poslouchalo o práci policistů.

Vzdělání celý článek
7.9.

Dopravní fakulta Jana Pernera slaví 25 let

Dopravní fakulta, dnes jedna ze sedmi fakult Univerzity Pardubice, poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dopravy a dále rozvíjí svoji vzdělávací a výzkumnou činnost v ryze technických i technologicko-manažerských oborech. Za čtvrt století vzešlo z fakulty mnoho odborníků, kteří mají na poli dopravy nezastupitelné místo.

Vzdělání celý článek
26.2.

Přihlášky k bakalářskému studiu na Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice již jen do konce měsíce

Zájem o obory většinou několikrát převyšuje počty přijímaných studentů, kteří musejí projít příjímacími zkouškami a testováním. Všeobecná sestra (přijat je každý pátý uchazeč), zdravotnický záchranář (přijat je každý čtvrtý uchazeč) i porodní asistentka (přijat je každý třetí zájemce) patří hned za angličtinou k nežádanějším bakalářským oborům na Univerzitě Pardubice

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting