Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

6.10.

Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

 Jedná se o výzkumný projekt, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Dvanáct škol z České republiky otestuje v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek. Žáci a učitelé se s nimi během tohoto školního roku budou učit, tvořit interaktivní materiály a bavit se. Učebnu v hodnotě zhruba milion korun získala škola zdarma.

Bude ji využívat jedna šestá a jedna devátá třída pardubické školy pro výuku zeměpisu, přírodopisu, fyziky, angličtiny a francouzštiny. Děti budou v rámci projektu v průběhu roku společně s učiteli používat aplikace a vytvářet interaktivní materiály, které ukáží možnost využívání dotykových zařízení ve školách. Učebna po skončení výzkumu zůstane škole.
 „V rámci jedné z výzev ministerstva školství jsme podali návrh projektu na zřízení edukační třídy. A měli jsme to štěstí, že jsme byli vybráni,“ říká ředitelka školy Jarmila Staňková. Děti třídu užívají od začátku školního roku. „Jsou hodně šikovné, mají k těmto technologiím úplně jiný přístup, než my dospělí. A nyní vidí, že se dají využívat i jinak, než jen k hrám a podobně. Výuka je baví,“ dodala ředitelka.

Projekt neziskové organizace Edukační laboratoř (EDULAB) Škola dotykem má záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podpořila jej společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, která dala dvanácti školám v ČR k dispozici 12 interaktivních obrazovek, 350 tabletů a další potřebné technologické i softwarové vybavení.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

24.1.

Končí dny otevřených dveří

Končí dny otevřených dveří pro zájemce o studium na fakultách Univerzity Pardubice.

Vzdělání celý článek
15.4.

Týden teorie a praxe v ekonomice

Tématy prezentací a společných diskusí budou zejména problematika malého a středního podnikání.

Vzdělání celý článek
25.9.

Mezinárodní konference o speciálních anorganických pigmentech a práškových materiálech na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

Posterová sekce bude umístěna ve foyer 2. NP budovy HA Fakulty chemicko-technologické. Nabídne celkem 16 plakátových příspěvků, které jsou většinou prezentací výsledků odborných prací studentů doktorského studijního programu Fakulty chemicko-technologické.

Vzdělání celý článek
24.1.

Pardubický kraj rozjíždí projekt k prohlubování vzdělanosti

Pardubický kraj pořádá zahajující konferenci k projektu Síť škol Pardubického kraje pro poskytování dalších kvalifikací

Vzdělání celý článek
28.1.

Den otevřených dveří na Fakultě chemicko-technologické UP

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice pořádá v úterý 29. ledna den otevřených dveří.

Vzdělání celý článek
7.11.

Gymnázium Mozartova v Pardubicích slaví 20 let od svého vzniku

Škola za 20 let své existence ušla ohromný kus cesty, a to nejen stěhováním z budovy Reálky, ve které dnes sídlí část krajského úřadu, ale také řadou investic od vybavení odborných učeben, zateplení či kompletní rekonstrukcí kuchyně a školní jídelny.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting