Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

6.10.

Základní škola Závodu míru se zapojila do projektu Škola dotykem

 Jedná se o výzkumný projekt, jehož cílem je zjistit přínos dotykových technologií ve výuce. Dvanáct škol z České republiky otestuje v praxi vyučování pomocí tabletů a dotykových obrazovek. Žáci a učitelé se s nimi během tohoto školního roku budou učit, tvořit interaktivní materiály a bavit se. Učebnu v hodnotě zhruba milion korun získala škola zdarma.

Bude ji využívat jedna šestá a jedna devátá třída pardubické školy pro výuku zeměpisu, přírodopisu, fyziky, angličtiny a francouzštiny. Děti budou v rámci projektu v průběhu roku společně s učiteli používat aplikace a vytvářet interaktivní materiály, které ukáží možnost využívání dotykových zařízení ve školách. Učebna po skončení výzkumu zůstane škole.
 „V rámci jedné z výzev ministerstva školství jsme podali návrh projektu na zřízení edukační třídy. A měli jsme to štěstí, že jsme byli vybráni,“ říká ředitelka školy Jarmila Staňková. Děti třídu užívají od začátku školního roku. „Jsou hodně šikovné, mají k těmto technologiím úplně jiný přístup, než my dospělí. A nyní vidí, že se dají využívat i jinak, než jen k hrám a podobně. Výuka je baví,“ dodala ředitelka.

Projekt neziskové organizace Edukační laboratoř (EDULAB) Škola dotykem má záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Podpořila jej společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, která dala dvanácti školám v ČR k dispozici 12 interaktivních obrazovek, 350 tabletů a další potřebné technologické i softwarové vybavení.  

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

7.1.

Univerzita Pardubice zahajuje dny otevřených dveří

Jako první mohou zájemci o vysokoškolské studium navštívit ve čtvrtek 7. ledna Fakultu zdravotnických studií. V průběhu měsíce ledna a února 2016 se otevře uchazečům o studium všech sedm fakult Univerzity Pardubice:

Vzdělání celý článek
18.3.

Operní diva Andrea Kalivodová zazpívá učitelům

Akce se uskuteční v Aule Univerzity Pardubice a je určená pro učitele i pracovníky mateřských, základních, středních škol a univerzit na Pardubicku, Přeloučsku a Chlumecku, ale také pro úředníky školských odborů a zařízení.

Vzdělání celý článek
7.11.

Nepotřebné budovy jsou nabízeny k odprodeji

V okrese Svitavy se podařilo po delší době odprodat dvě nepotřebné budovy.

Vzdělání celý článek
3.4.

S policistou ve školce

Celkem dvaatřicet mrňousů od tří do sedmi let sedělo na lavičkách a s napětím poslouchalo o práci policistů.

Vzdělání celý článek
7.9.

Zahraniční partnerské smlouvy Univerzity Pardubice

V pondělí 7. září dopoledne proběhne na univerzitě diskuse s částí delegace o možnostech akademické spolupráce a prohlídka univerzitního kampusu v Polabinách, odpoledne bude celá delegace jednat v moderním univerzitním centru na náměstí Čs. legií.

Vzdělání celý článek
5.5.

Letošní páté TECHNOhrátky zavedou školáky do Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí

V orlickoústecké automobilní škole se žáci ze sedmi vybraných základních škol budou během dopoledního programu postupně seznamovat s těmito šesti obory: silniční doprava, autotronik a autoelektrikář, průmyslové ekologie, karosář, automechanik a autolakýrník. Následně v nich budou také plnit dovednostní soutěžní úkoly.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting