Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce


Město pokračuje v revitalizacích svých škol. Na řadu přišly pavilony A - E základní školy na Závodu Míru. Kromě zateplení pláště je v plánu i výměna oken a také jejich rekonstrukce. Stejně jako u ostatních škol, i rekonstrukci té na Závodu Míru budou z velké části financovat fondy EU.

Základní škola na Závodu Míru již v minulosti dílčími opravami prošla. Jednalo se však pouze o nové rozvody elektrické energie. V současné době se však chystá celková rekonstrukce školy. Kromě zateplení obvodových zdí a střechy je v plánu i výměna oken a další úpravy. Cenu rekonstrukce odhadují projektanti na zhruba 36 milionů korun (s DPH). Operační program Životní prostředí by měl na tento projekt přispět 90 procenty uznatelných nákladů, což by mělo být 21,4 milionů korun. Konečná cena však závisí na výsledku výběrového řízení.


Statutární město Pardubice je zřizovatelem 17 základních, 31 mateřských škol a dvou domů dětí a mládeže. Od roku 2008 do roku 2012 se mu podařilo získat dotace z prostředků EU na zateplení osmi základních a 12 mateřských škol. Vypracované projekty na zateplení už mají i mateřské školy Na Třísle a E.Košťála, základní škola Ohrazeníce a Dům dětí a mládeže Alfa.


Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov. „Ta úspora je opravdu velká, proto jsme také do projektu zateplování školních budov před čtyřmi lety vstupovali. Díky dotacím jsme do projektu z městského rozpočtu doplatili pouze 22,5 milionů korun, které se nám právě díky úsporám už z 83 procent vrátily,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Dalších 188 milionů dalo město na další opravy, které si školy vyžádaly.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

4.10.

Lékařská fakulta v Hradci Králové navýší počty studentů v angličtině o třetinu

„Vnímám volání České lékařské komory a Ministerstva zdravotnictví po zvýšené produkci lékařů fakultami. Výuka budoucích lékařů je ale vysoce provázaným systémem. Nejde kapacitně jen o prostory učeben, ale i o to, kolik studentů jsme schopni odučit na klinice a skloubit to s prací. S případným přijetím dalších studentů by se pravděpodobně ukázalo, že bychom potřebovali nejen novou budovu, ale i posilu ohledně vyučujících kolegů. A ty k tomuto účelu připravit je daleko náročnější než příprava studentů. Kdyby to také mělo být na úkor přijímání zahraničních studentů, bylo by navíc potřeba ten schodek dorovnat z rozpočtu,“ ilustruje situaci profesor Jaroslav Malý.

Vzdělání celý článek
12.12.

Výuka finanční gramotnosti vtrhla do českých škol.

Jak si děti vedly a co všechno se naučily?

Vzdělání celý článek
24.1.

Pardubický kraj rozjíždí projekt k prohlubování vzdělanosti

Pardubický kraj pořádá zahajující konferenci k projektu Síť škol Pardubického kraje pro poskytování dalších kvalifikací

Vzdělání celý článek
19.4.

České ručičky ovládli Tomášové z Chrudimi

Na své žáky jsem velmi pyšný. Kluci ukázali, že naše škola stále vychovává šikovné řemeslníky,

Vzdělání celý článek
1.11.

Veletrh vzdělávání Gaudeamus 2007

Zahraniční vystavovatelé tvoří téměř 30 % z celkového počtu vystavujících škol.

Vzdělání celý článek
21.1.

Rektorát nové univerzity bude možná v Kutné Hoře

Přímo v Kutné Hoře by měla vzniknout fakulta umění a restaurátorství.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting