Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce

8.2.

Základní školu na Závodu Míru čeká rekonstrukce


Město pokračuje v revitalizacích svých škol. Na řadu přišly pavilony A - E základní školy na Závodu Míru. Kromě zateplení pláště je v plánu i výměna oken a také jejich rekonstrukce. Stejně jako u ostatních škol, i rekonstrukci té na Závodu Míru budou z velké části financovat fondy EU.

Základní škola na Závodu Míru již v minulosti dílčími opravami prošla. Jednalo se však pouze o nové rozvody elektrické energie. V současné době se však chystá celková rekonstrukce školy. Kromě zateplení obvodových zdí a střechy je v plánu i výměna oken a další úpravy. Cenu rekonstrukce odhadují projektanti na zhruba 36 milionů korun (s DPH). Operační program Životní prostředí by měl na tento projekt přispět 90 procenty uznatelných nákladů, což by mělo být 21,4 milionů korun. Konečná cena však závisí na výsledku výběrového řízení.


Statutární město Pardubice je zřizovatelem 17 základních, 31 mateřských škol a dvou domů dětí a mládeže. Od roku 2008 do roku 2012 se mu podařilo získat dotace z prostředků EU na zateplení osmi základních a 12 mateřských škol. Vypracované projekty na zateplení už mají i mateřské školy Na Třísle a E.Košťála, základní škola Ohrazeníce a Dům dětí a mládeže Alfa.


Celkové investiční náklady do rekonstrukcí škol se od roku 2008 vyšplhaly na 414 milionů korun. Z evropských dotací a Státního fondu životního prostředí Pardubice získaly 202,5 milionů korun právě na snížení energetické náročnosti budov. „Ta úspora je opravdu velká, proto jsme také do projektu zateplování školních budov před čtyřmi lety vstupovali. Díky dotacím jsme do projektu z městského rozpočtu doplatili pouze 22,5 milionů korun, které se nám právě díky úsporám už z 83 procent vrátily,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Dalších 188 milionů dalo město na další opravy, které si školy vyžádaly.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

3.9.

Fakultu zdravotnických studií Univerzity Pardubice si prohlédne na sto dvacet žáků

Mladí návštěvníci během úterního dopoledne nahlédnou do odborných laboratoří Fakulty zdravotnických studií, kde se postupně seznámí s aktivitami fakulty a současně si vyzkouší řadu zdravotnických postupů, modelů a pomůcek.

Vzdělání celý článek
4.9.

Největší investice ve školství dokončena

„Víme, že na trhu práce chybí technické profese a věřím, že toto moderní zázemí přiláká k řemeslu více dětí,“...

Vzdělání celý článek
22.9.

Semestr začíná na Univerzitě Pardubice nejen vysokoškolákům, do poslucháren se za pár dnů vrátí i senioři

„Každým rokem zájem o studium U3V roste a momentálně je již kapacita letošních obou bloků naplněna,“ říká k programu letošní U3V na Univerzitě Pardubice Zlatuše Sojková z oddělení pro vnitřní záležitosti a rozvoj pořádající dopravní fakulty. „Kromě toho připravujeme také zajímavé specializované kurzy, kde jsou místa stále ještě volná. Patří mezi ně například kurz Lékárna v přírodě, který poradí, jak využít bylinky pro léčitelské účely. Po celý akademický rok probíhá také výuka angličtiny pro tzv. falešné začátečníky a začíná nový kurz Psychologie.“

Vzdělání celý článek
5.11.

Autorem nejlepší diplomové práce 2014 je absolvent FEI

„Diplomová práce je zaměřena na rozbor vlastností dielektrických materiálů (jakými jsou např. keramika či plast) při použití jako vyzařovací prvky antén. Tyto teoretické souvislosti jsou promítány do praktického využití při samotném návrhu od analytických vzorců, přes simulační výpočty až po samotné praktické měření,“ říká ke své vítězné práci Michal Šilhán.

Vzdělání celý článek
10.3.

Univerzita Pardubice úspěšně pokračuje v popularizaci vědy a technických a přírodovědných oborů

Projekt tak pomůže prohloubit komplexní systém vzdělávacích aktivit a odborné přípravy pedagogů, kteří pracují s mládeží. Pokusí se zavést nové formy volnočasového učení žáků s aktivním zájmem o vědu a nové poznatky a podpořit tak jejich pozitivní vztah k vědeckému bádání.

Vzdělání celý článek
24.7.

Pardubická průmyslová škola získá vybavení pro 3D pracoviště

Škola tak získá vybavení pro 3D technologie a vybavení pro výukové pracoviště 3D, Industry 4.0 a pracoviště pneumatiky.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting