Zopakovat si základy etikety umožní Univerzita Pardubice s mistrem na slovo vzatým – LADISLAVEM ŠPAČKEM.

15.5.

Zopakovat si základy etikety umožní Univerzita Pardubice s mistrem na slovo vzatým – LADISLAVEM ŠPAČKEM.


Zopakovat si základy etikety umožní Univerzita Pardubice s mistrem na slovo vzatým – LADISLAVEM ŠPAČKEM.
V pátek 15. května připomene známý popularizátor společenského chování a mistr etikety LADISLAV ŠPAČEK studentům a zaměstnancům Univerzitu Pardubice základy správného chování a upozorní je na největší faux pas v komunikaci, a to ve speciálním čtyřhodinovém workshopu.


„Kdo z nás se někdy neocitl v nezáviděníhodné nejistotě, zda usednout vlevo, nebo vpravo, zda vstoupit do dveří první, nebo druhý, zda si vzít motýlek, nebo kravatu, zda je možné si právě teď rozepnout sako. A to vše většinou před zraky účastníků společenského setkání, na nichž nám záleží,“ vyjmenovává sporné situace Ladislav Špaček a pokračuje: „Pravidla etikety se však stále proměňují, jako se proměňuje lidská společnost, a proto bychom měli znát soudobou normu etikety a být k sobě navzájem zdvořilí.“


Možnost osvěžit si tato základní pravidla společenského chování a stát se jistějšími v otázce etikety bude mít v pátek 15. května stovka zaregistrovaných zájemců z univerzity. Během dopoledního semináře se dozvědí vše, co potřebují k běžnému i formálnímu společenskému styku. Zběhlost v pravidlech společenského chování je každodenní praktickou potřebou, a to jak v profesním, tak i společenském a osobním životě.


„Dnes a denně se dostáváme do nejrůznějších společenských situací, v nichž si mnohdy nevíme rady, jak správně se zachovat, jak dotyčného oslovit nebo představit. Obzvláště v akademickém prostředí bývá použití správného oslovení velmi důležité. Proto jsme si na pomoc přizvali toho nejpovolanějšího,“ říká kancléřka Univerzity Pardubice Ing. Valerie Wágnerová.


Speciální seminář a beseda s Ladislavem Špačkem se koná v kongresovém sále Univerzity Pardubice, který se nachází ve 4.NP rektorátu ve Studentské ulici. Začíná v 9 hodin a ukončen bude ve 14 hodin odpoledne autogramiádou. V průběhu konání přednášky bude možné si ve vestibulu kongresového sálu zakoupit knihu Ladislava Špačka s názvem Business etiketa a komunikace, která obsahuje sérii rad a doporučení z oblasti etikety. Po přednášce si budou moci zájemci nechat zakoupenou knihu či svoje vlastní přinesené od autora podepsat při krátké autogramiádě.


PhDr. Ladislav Špaček je český spisovatel, televizní novinář a moderátor, pedagog a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla. Je autorem řady knih nejen o etiketě a pořádá přednášky a semináře etikety, komunikace s médii, prezentace, krizové komunikace a poskytuje konzultace v těchto oblastech. Je spoluautorem televizního pořadu Etiketa.


Beseda s Ladislavem Špačkem je pořádána v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená II. (BRAVO II), CZ.1.07/2.3.00/45.0013, zaměřeného na popularizaci a komunikaci vědy a výzkumu.


Formou kontaktních populárně-naučných zážitkových akcí, demonstrací, exkurzí, přednášek, kroužků, besed a dalších akcí Univerzita Pardubice aktivně zapojuje mladou generaci do poznávání světa a ukázat jí i veřejnosti zábavnou a zajímavou formou svět moderní vědy a výzkumu a rovněž pěstované disciplíny zejména odborných pracovišť sedmi svých fakult. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Další zprávy z kategorie "Vzdělání"

16.10.

Do Pardubic přijedou odborníci z japonské NIMS

V pátek 16. října přijede na Univerzitu Pardubice delegace z japonské partnerské instituce NIMS

Vzdělání celý článek
2.10.

Univerzita třetího věku na Univerzitě Pardubice začíná.

Technický blok odstartuje výuku v úterý 6. října a až do Vánoc bude každé úterý od 11 do 14:30 v učebně P11 na DFJP seznamovat posluchače se zajímavostmi z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, dopravního managementu, logistiky, ekonomiky a energetiky.

Vzdělání celý článek
28.2.

Tři fakulty UPa přijímají přihlášky jen do konce února

Na třech fakultách Univerzity Pardubice (Upa) je posledním dnem 28. nebo 29. únor tohoto roku.

Vzdělání celý článek
16.6.

Univerzitní vědecká kavárna se podívá na Mezinárodní kosmickou stanici

„Dozvíme se také, jak probíhá a jak náročná je příprava kosmického experimentu, kolik vlastně experimentů na mezinárodní kosmické stanici probíhá a které jsou ty vědecky nejhodnotnější. Náš host také posluchačům vysvětlí, v čem spočívá zapojení českých vědců a zamyslí se nad otázkou, zda je kosmická stanice vůbec potřeba nebo už je přítomnost člověka v kosmickém prostoru přežitek,“ doplnila k pozvánce na setkání studentka Šraitrová.

Vzdělání celý článek
3.9.

Univerzitu Pardubice opustily první magistry

26 absolventek obdrželo při akademickém obřadu fakulty diplom “magistry” ve studijním programu Ošetřovatelství.

Vzdělání celý článek
13.6.

Univerzita Pardubice otvírá nový obor Aplikovaná elektrotechnika

Zcela nový bakalářský studijní program Aplikovaná elektrotechnika právě otevřela Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (UPa). Výuka se zaměří na moderní oblasti elektronických obvodů, senzorů, mikroprocesorové techniky, informačních technologií, automatizace a prototypové výroby.

Vzdělání celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting