Zdraví

6.4.

500 respirátorů pro seniory, 1000 masek pro FNHK: soukromí dárci pomáhají hradeckým zdravotnickým zařízením

Bezpečnému provozu ve zdravotnických a sociálních zařízeních ve stále větší míře přispívají soukromé subjekty. „Ve čtvrtek jsem do královéhradecké fakultní nemocnice doručil dar 1000 ochranných štítů od společnosti Veolia. V těchto dnech se do Domova seniorů U Biřičky doručuje pětistovka FFP2 respirátorů pro tamní personál. Oba dary těmto zařízením nepochybně velmi pomohou,“ říká Prof. MUDr. Jaroslav Malý, CSc., senátor, lékařský náměstek FNHK a předseda nadačního fondu, který se na darování respirátorů procesně podílel.

Zdraví celý článek
1.4.

V Pardubické nemocnici je potvrzeno 15 nakažených koronavirem. Nezbytná péče zůstává zachována

Nákaza koronavirem se nevyhnula ani Pardubické nemocnici. K úterní osmé hodině večerní bylo potvrzeno devět nakažených zaměstnanců nemocnice a šest pacientů. V karanténě je v tuto chvíli přibližně 140 osob s tím, že postupně probíhá jejich testování. Nezbytná péče zůstává i přes okamžitě přijatá opatření zachována.

Zdraví celý článek
30.3.

Jak se vyznat v džungli krizových linek pomoci?

Člověku může ulevit, když se svěří. Nemusí na své trápení být sám, proto existují už desítky linek důvěry, které nám nabízejí pomoc v aktuální situaci. Ale není linka jako linka. Jak si vybrat tu správnou krizovou linku?

Zdraví celý článek
23.3.

Všechny testy na COVID-19 ve FNHK z 19. 3. byly negativní. Nadační fond věnoval 200 respirátorů

Odběrové místo před vjezdem do Fakultní nemocnice v Hradci Králové testující lidi doporučené Krajskou hygienickou stanicí nebo infektology otestovalo ve čtvrtek 19. 3. celkem 26 lidí. Ve večerních hodinách přišly z Hygieny výsledky testů, které ukázaly, že nikdo z ten den testovaných nebyl infikovaný COVID-19. “Jakkoli je to dobrá zpráva, je brzy vyvozovat z toho trend. Jde o poměrně malý vzorek a testy z jednoho dne. Dále platí, že v Královéhradeckém kraji evidujeme 14 nakažených, z nichž nikdo není hospitalizován ve FNHK,” uvádí lékařský náměstek FNHK prof. MUDr. Jaroslav Malý CSc.

Zdraví celý článek
23.3.

Dobrovolníci z Univerzity Pardubice šijí, spojili se přes sociální síť

Studenti a zaměstnanci Univerzity Pardubice se spojili na sociálních sítích, aby v současné situaci pomohli potřebným. Do skupiny se připojuje denně desítky dobrovolníků, dnes se přes ni koordinuje bezmála 100 lidí. Prvním projektem, který skupina pod názvem Dobrovolníci UPCE spustila, je šití roušek. S nápadem přišla Viktoriia Savinova, studentka Dopravní fakulty Jana Pernera.

Zdraví celý článek
22.3.

Krizová linka důvěry řeší obavy lidí z koronaviru

Koronavirová nákaza šířící se Českou republikou proměnila práci na krizové lince důvěry. Na pracovníky Modré linky se stále častěji obracejí lidé, kteří řeší obavy z budoucnosti a pociťují úzkost z obtížné a nejisté situace. Odborníci doporučují, že jen vyslovení obav a svěření se druhému člověku pomáhá.

Zdraví celý článek
17.3.

Univerzita Pardubice pomáhá zdravotníkům v boji s koronavirem

Studenti Fakulty zdravotnických studií a Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice aktivně pomohou místním zdravotníkům. Studenti-zdravotníci se zapojí do provozu v krajských nemocnicích a v dalších zařízení, kde budou pomáhat s péčí o pacienty.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting