Zdraví

24.1.

Nejvíce za posledních více než třicet let. Chrudimská nemocnice zaznamenala rekord v počtu porodů

V roce 2019 přišlo na svět v Chrudimské nemocnici při 1191 porodech celkem 1194 dětí.

Zdraví celý článek
13.1.

Když srdce nefunguje správně. Příznaky srdečního selhání je dobré znát

Zadýchání, otoky nohou, nechuť k jídlu nebo únava občas potkají z různých důvodů každého. Příznaky, které na první pohled neznačí nic závažného, mohou však znamenat diagnózu srdečního selhání.

Zdraví celý článek
6.1.

Pardubičtí gynekologové objevují nové poznatky při léčbě velkého ženského tabu

Lékaři v urogynekologickém centru Porodnicko-gynekologické kliniky Pardubické nemocnice získávají nové poznatky o léčbě inkontinence moči.

Zdraví celý článek
2.1.

Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2020 jsou Alžběta a Sebastian

Prvním novoročním miminkem v Pardubickém kraji je holčička Alžběta, která přišla na svět v Pardubické nemocnici už čtyři minuty po půlnoci. O hodinu později, v 1.05 se v Chrudimské nemocnici narodil chlapeček Sebastian, svitavský okres přivítal své první dítko ve 4.15, holčičku Izabelu z Poličky.

Zdraví celý článek
19.12.

Krajská knihovna předala pro pacienty Geriatrického centra Pardubické nemocnice audioknihy a hudební nosiče z veřejné sbírky, kterou pořádá.

S vánočními dárky se v Geriatrickém centru Pardubické nemocnice nečekalo až na Štědrý večer, předávaly se už s týdenním předstihem. Postarala se o to Krajská knihovna v Pardubicích, která se rozhodla potěšit pacienty tohoto oddělení a zpříjemnit jim pobyt v nemocnici. Připravila pro ně audioknihy a hudební nahrávky.

Zdraví celý článek
10.12.

Za dětmi do nemocnice dorazili Mikuláš, čert a anděl. Rozdávala se dodatečná nadílka

V Pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti tradičně připravili herci Východočeského divadla Pardubice.

Zdraví celý článek
5.12.

Lékárna nabídne měření tepové frekvence

Poznejte svou obvyklou klidovou srdeční frekvenci a naučte se jednoduše si změřit tep bez přístroje v pohodlí domova. Instruktáž i řadu dalších důležitých informací nabídnou ve dnech 2. až 5. prosince lékárnice Pardubické nemocnice v rámci akce zaměřené na prevenci fibrilace síní.

Zdraví celý článek
25.11.

Sanitky budou mít kratší dojezdovou vzdálenost díky stanici ve Starých Čívicích

Nová výjezdová stanice ZZS PK byla otevřena ve Starých Čívicích. Projekt za 26 miliónů korun postavil Pardubický kraj za významné pomoci peněz z Evropské unie. Slavnostního otevření se zúčastnili radní Ladislav Valtr a Hana Štěpánová.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting