8. ročník Dne Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

14.6.

8. ročník Dne Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

Pardubická nemocnice i v letošním roce pořádá Den nemocnice s večerním promítáním filmu. Koná se ve středu 21. června.
Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice, nad nímž převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.
Časový harmonogram 8. Dne Pardubické nemocnice (středa 21. 6. 2017)
9.00 - 11.00: program na oddělení klinické psychologie
12.30: slavnostní zahájení akce
13.00 - 16.00: hlavní program
21.00: filmová projekce pod širým nebem snímku Výchozí bod s programem k 80. výročí vzniku očního oddělení
Akce bude slavnostně zahájena ve 12.30 hodin. Následně od 13.00 hodin bude probíhat odpolední program, který potrvá do 16.00 hodin. Pro návštěvníky budou přichystány prohlídky některých oddělení či nových přístrojů s odborným komentářem, řada preventivních vyšetření, specializovaných poraden či slevové akce ve veřejné lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb. Připravena je i řada novinek. Opět bude možné také vyhrát věcné ceny v soutěži pro návštěvníky.
Zdravotní program však bude letos mít nově už i dopolední část, která bude od 9.00 do 11.00 hodin probíhat na oddělení klinické psychologie. Zájemcům bude nabídnuto screeningové vyšetření kognitivních funkcí, duševní hygiena a zdraví, komunikace s duševně nemocným a v půlhodinových intervalech i nácvik relaxační a imaginativní techniky.
V doprovodném odpoledním programu bude možné navštívit unikátní Vodárenskou věž, u níž bude expozice historických vozidel a motocyklů. Svou techniku a činnost budou prezentovat složky Integrovaného záchranného systému a Městská policie Pardubice, která představí i svůj jízdní oddíl, nachystány budou prezentace lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu nebo Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, na autogramiádu přijdou pardubičtí sportovci, připraven bude i dětský koutek s různými soutěžemi.  
Večerní tečku udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Letos byl zvolen americký film Výchozí bod (I Origins), který se zabývá jedinečností lidské oční duhovky. Pardubická nemocnice si projekcí tohoto snímku i programem před promítáním připomene 80. výročí vzniku samostatného očního oddělení Pardubické nemocnice. Večerní část Dne nemocnice bude začínat v 21.00 hodin.
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne nemocnice bude v průběhu v úterý 20. června a po celou středu 21. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.
Detailní program bude v krátké době zveřejněn na webu nemocnice.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

26.9.

Nová angiolinka pomůže nemocným s oběhovým systémem

Přípravy na její instalaci představil ředitel PKN Tomáš Gottvald prvnímu náměstku hejtmana Pardubického kraje Romanu Línkovi, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví.

Zdraví celý článek
26.6.

Mezinárodní konference o borátových a fosfátových sklech na Univerzitě Pardubice.

„Na obě části konference je zaregistrováno 153 odborníků z 22 zemí, z toho jen 7 z České republiky. Během pěti dnů konání konference bude předneseno 89 referátů, z nichž je 16 vyzvaných. Kromě toho bude prezentováno 73 vývěskových sdělení (posterů),“ říká prof. Koudelka, předseda konference Borate-Phosphate 2014 a místopředseda České sklářské společnosti.

Zdraví celý článek
14.11.

Evropský antibiotický den bojuje za zachování účinnosti antibiotik

Z dat vyplývá, že v posledních letech každoročně v Evropě zemře v důsledku rezistentních infekcí až 25 000 lidí a jejich počet neustále roste. Náklady na léčbu těchto infekcí pak ročně přesahují 1,5 miliardy eur.

Zdraví celý článek
27.10.

Zdravotníci si vyzkoušeli evakuaci při simulovaném požáru

V průběhu čtvrtečního odpoledne tak na třetím patře Porodnicko-gynekologické kliniky vypukl fiktivní požár, který vznikl vznícením počítače na recepci. Okamžitě se rozběhl systém činností a evakuace několika pacientů, jimiž pro tento účel byly zdravotní sestry. „Vyzkoušeli jsme si nejen evakuaci v evakuačních výtazích, ale také za pomoci vysokozdvižného žebříku,“ poznamenal Vamberský.

Zdraví celý článek
14.5.

Mezinárodní ocenění interního oddělení Pardubické krajské nemocnice

Bakterie Clostridium difficile velmi komplikuje standardní nemocniční péči a představuje celosvětový problém. Proto vznikla zmíněná studie, do níž je zapojeno i pardubické pracoviště.

Zdraví celý článek
4.1.

Novou vedoucí úseku farmacie se stala PharmDr. Zdeňka Vondráčková

„Paní doktorce Šťastné patří naše velké poděkování za dlouholetou kvalitní práci v čele úseku farmacie, který má i její zásluhou vynikající výsledky.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting