8. ročník Dne Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

14.6.

8. ročník Dne Pardubické nemocnice s filmovou tečkou se blíží, koná se 21. června

Pardubická nemocnice i v letošním roce pořádá Den nemocnice s večerním promítáním filmu. Koná se ve středu 21. června.
Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice, nad nímž převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.
Časový harmonogram 8. Dne Pardubické nemocnice (středa 21. 6. 2017)
9.00 - 11.00: program na oddělení klinické psychologie
12.30: slavnostní zahájení akce
13.00 - 16.00: hlavní program
21.00: filmová projekce pod širým nebem snímku Výchozí bod s programem k 80. výročí vzniku očního oddělení
Akce bude slavnostně zahájena ve 12.30 hodin. Následně od 13.00 hodin bude probíhat odpolední program, který potrvá do 16.00 hodin. Pro návštěvníky budou přichystány prohlídky některých oddělení či nových přístrojů s odborným komentářem, řada preventivních vyšetření, specializovaných poraden či slevové akce ve veřejné lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb. Připravena je i řada novinek. Opět bude možné také vyhrát věcné ceny v soutěži pro návštěvníky.
Zdravotní program však bude letos mít nově už i dopolední část, která bude od 9.00 do 11.00 hodin probíhat na oddělení klinické psychologie. Zájemcům bude nabídnuto screeningové vyšetření kognitivních funkcí, duševní hygiena a zdraví, komunikace s duševně nemocným a v půlhodinových intervalech i nácvik relaxační a imaginativní techniky.
V doprovodném odpoledním programu bude možné navštívit unikátní Vodárenskou věž, u níž bude expozice historických vozidel a motocyklů. Svou techniku a činnost budou prezentovat složky Integrovaného záchranného systému a Městská policie Pardubice, která představí i svůj jízdní oddíl, nachystány budou prezentace lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu nebo Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice, na autogramiádu přijdou pardubičtí sportovci, připraven bude i dětský koutek s různými soutěžemi.  
Večerní tečku udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Letos byl zvolen americký film Výchozí bod (I Origins), který se zabývá jedinečností lidské oční duhovky. Pardubická nemocnice si projekcí tohoto snímku i programem před promítáním připomene 80. výročí vzniku samostatného očního oddělení Pardubické nemocnice. Večerní část Dne nemocnice bude začínat v 21.00 hodin.
Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací Dne nemocnice bude v průběhu v úterý 20. června a po celou středu 21. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.
Detailní program bude v krátké době zveřejněn na webu nemocnice.
Zdroj: pardubice.nempk.cz

Další zprávy z kategorie "Zdraví"

6.11.

Centrální sterilizace Chirurgické kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s. úspěšně prošla procesem certifikace

Centrální sterilizace provádí sterilizační procesy nejen pro vlastní klinická pracoviště, ale i pro zbylé operační obory Pardubické krajské nemocnice, a.s. „Provoz ale není vůbec jednoduchý.

Zdraví celý článek
22.7.

Horko je zákeřné i pro domácí zvířata

Chovaná zvířata mají mít zejména nyní snadný přístup ke zdravotně nezávadné vodě!

Zdraví celý článek
21.4.

Ve foniatrické ambulanci bylo plno. Světový den hlasu se těšil velkému zájmu

„Je potěšitelné, že na vyšetření přišlo tolik lidí,“ pronesl přednosta kliniky Jan Vodička a dodal: „Hlas je základním prostředkem dorozumívání, pro řadu lidí je také pracovním nástrojem. Proto je nesmírně důležité o hlas náležitě pečovat a v případě obtíží vyhledat vyšetření u specialisty. Stačí si jen uvědomit, jak bychom žili, kdybychom o hlas přišli.“

Zdraví celý článek
2.5.

Elektronické objednání pacientů v pardubické nemocnici

Do rezervačního systému Webdiář PKN k on-line objednání je možné vstoupit z webových stránek Pardubické krajské nemocnice, a.s. (www.nemocnice-pardubice.cz) – buď přímo z titulní strany, nebo z podstránky příslušného oddělení.

Zdraví celý článek
2.9.

Pojízdná zubařská ordinace vyšetří psy z Pardubic

Nezávislé studie ukázaly, že 80 procent psů starších tří let trpí onemocněním dásní.

Zdraví celý článek
15.5.

Lékárna nabídne 16. 5. kontrolu znamének a fotoprotekční přípravky za zvýhodněnou cenu

Chraňte se před škodlivým slunečním zářením, které způsobuje výskyt kožního melanomu. Nechte si 16. května 2019 mezi 10.–12. a 13.–15. hodinou bezplatně zkontrolovat pigmentová znaménka kožní lékařkou v Lékárně Pardubické nemocnice.

Zdraví celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting